5 OMODA Elektrische auto's Vergelijkingen SUV
Omoda 5 EV vs BYD Atto 3 EVO: welke compacte elektrische Chinese SUV biedt meer voor minder in Spanje
Technische vergelijking tussen de Omoda 5 EV en de BYD Atto 3 EVO, de twee meest relevante compacte elektrische Chinese SUV’s op de Spaanse markt, met vermogens, actieradii en prijzen naast elkaar.
De Chinese opmars in het elektrische segment C is geen belofte meer: het is een realiteit die vierkante meters inneemt in de Spaanse showrooms. En binnen die golf trekken twee namen bijna alle aandacht van de rationele koper die op zoek is naar een compacte elektrische Chinese SUV met een serieuze industriële achterban. De Omoda 5 EV vs BYD Atto 3 EVO is uitgegroeid tot het referentieduel voor wie elke geïnvesteerde euro zwaar laat wegen zonder af te zien van actuele technologie.
Twee verschillende benaderingen voor dezelfde klant
Omoda en BYD delen een doel —de Europese koper van een elektrische gezinsSUV— maar komen met tegengestelde filosofieën. Chery heeft de Omoda 5 EV gekleed als een stedelijke crossover met scherpe lijnen, een ingetogen accu en een agressieve prijs. BYD kiest daarentegen voor kracht: meer kilowatt, meer accu en een interieur dat gesprekken uitlokt. De vraag is niet welke het beste is in abstracte zin, maar welke het beste in jouw garage past.

Omoda 5 EV: de rationele keuze met instapprijs (vanaf ≈37.900 €)
De Omoda 5 EV is het Trojaanse paard waarmee Chery in Spanje volume wil winnen. Zijn 200 CV is ruim voldoende voor een SUV van dit formaat, met een beperkt gewicht dat zich vertaalt in een wendbaar gedrag in de stad en op secundaire wegen. De accu van 61 kWh biedt een homologeerde actieradius van rond de 430 km, een eerlijke waarde voor gemengd gebruik dat in de praktijk neerkomt op 340-360 km.
Het interieur speelt zijn kaarten goed uit: dubbel scherm, materialen die voor het segment correct zijn en een uitrustingsniveau dat in de versie Comfort dekt wat de gemiddelde koper verwacht. Het verrast niet, maar het teleurstelt ook niet.
| Vermogen kW | Vermogen CV | Maximumsnelheid | Actieradius | Verbruik | Milieuklasse | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 150 kW | 200 CV | 170 km/u | ≈430 km | ≈15,5 kWh/100 km | 0 emissies | Elektrisch |

BYD Atto 3 EVO: de hightech-inzet in het topsegment (vanaf ≈43.000 €)
De vernieuwde BYD Atto 3 EVO legt de lat hoger. Zijn 310 CV maken hem tot een van de krachtigste compacte elektrische Chinese SUV’s die in Spanje te koop zijn, met een directe respons die weinig onderdoet voor Europese premiumvoorstellen. De Blade-accu van 74,8 kWh, met LFP-chemie, is een van de grote troeven: thermische veiligheid, duurzaamheid en een ruime reële actieradius voor tochten buiten de stad.
Het interieur is waar BYD zijn ontwerpkracht toont: deurgreep in de vorm van een gewicht, gitaarsnaren in de roosters, een draaibaar scherm en een afwerkingsniveau dat verrast voor de prijs. Het is zonder twijfel de auto met de meeste persoonlijkheid van de twee.
| Vermogen kW | Vermogen CV | Maximumsnelheid | Actieradius | Verbruik | Milieuklasse | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 230 kW | 310 CV | 180 km/u | ≈450 km | ≈16 kWh/100 km | 0 emissies | Elektrisch |
Vermogen en prestaties: 200 CV is genoeg, 310 CV is meer dan genoeg
In het dagelijks gebruik bieden de 200 CV van de Omoda al een meer dan voldoende ervaring voor een gezinsauto. De 310 CV van de BYD zijn eerder een emotioneel dan een praktisch argument: ze maken invoegen op de snelweg vlotter en geven die stuwkracht die aanspreekt tijdens dynamische tests, maar ze drukken het verbruik licht omhoog wanneer je ze volledig benut.
Accu, actieradius en laden: de zet van BYD
Hier wordt de meerprijs van de Atto 3 EVO gerechtvaardigd. De 74,8 kWh tegenover de 61 kWh van de Omoda maakt op de snelweg een tastbaar verschil, waar de SUV van BYD extra rust biedt. De LFP-chemie van de accu presteert bovendien bijzonder goed op lange termijn, een factor die op de tweedehandsmarkt steeds meer wordt gewaardeerd.
Prijs en waarde: de Omoda scoort als eerste
We hebben het over de door de fabrikant aanbevolen adviesverkoopprijzen, zonder rekening te houden met lopende aanbiedingen, dealerkortingen of subsidies. Met die kanttekening bedraagt het verschil tussen beide ongeveer 5.000 €, wat de Omoda 5 EV positioneert als de meest toegankelijke compacte elektrische Chinese SUV met een solide industriële achterban in Spanje.
Samenvattende vergelijkingstabel met score
| Model | Vermogen | Actieradius | Accu | Prijs vanaf | Waarde/prijs (1-10) | Prestaties (1-10) | Eindscore |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omoda 5 EV Comfort | 200 CV | ≈430 km | 61 kWh | ≈37.900 € | 9 | 7 | 8,2 |
| BYD Atto 3 EVO Design | 310 CV | ≈450 km | 74,8 kWh | ≈43.000 € | 7,5 | 9 | 8,4 |

Oordeel: welke kopen?
Als je prioriteit geeft aan een lage instapprijs, beperkt onderhoud en stedelijk/randstedelijk gebruik, is de Omoda 5 EV de slimste aankoop: je krijgt 90% van de auto voor 88% van het geld. Als je waarde hecht aan reële actieradius op reis, prestaties, een duurzamere accu en een interieur met persoonlijkheid, rechtvaardigt de BYD Atto 3 EVO de meerprijs met technische argumenten. De eerste wint op pure rationaliteit; de tweede op het totaalpakket.
Veelgestelde vragen
Welke elektrische Chinese SUV heeft de betere actieradius, de Omoda 5 EV of de BYD Atto 3 EVO?
De BYD Atto 3 EVO biedt dankzij zijn Blade-accu van 74,8 kWh een hogere homologeerde actieradius (≈450 km) tegenover de ≈430 km van de Omoda 5 EV met zijn accu van 61 kWh.
Welke is goedkoper, de Omoda 5 EV of de BYD Atto 3 EVO?
De Omoda 5 EV begint bij ongeveer 37.900 €, terwijl de BYD Atto 3 EVO start rond de 43.000 €, een verschil van ongeveer 5.000 € in het voordeel van de Omoda.
Is de BYD Atto 3 EVO sneller dan de Omoda 5 EV?
Ja. De Atto 3 EVO levert 310 CV tegenover de 200 CV van de Omoda 5 EV, met een betere acceleratie en een iets hogere topsnelheid (180 km/u tegenover 170 km/u).
Wat is de beste compacte elektrische Chinese SUV om in 2024 in Spanje te kopen?
Dat hangt af van het profiel: voor stedelijk gebruik en de beste prijs-kwaliteitverhouding is de Omoda 5 EV de keuze; voor lange reizen, prestaties en accutechnologie van de nieuwste generatie is de BYD Atto 3 EVO de meest complete optie.
Technische fiche van deze auto
Deja un comentario


Kia biedt een elektrisch gamma met 10 modellen, 50 versies en 400 mogelijke combinaties
De zeven finalisten voor Auto van het Jaar in Europa 2027 (COTY) zijn uitsluitend elektrisch
Peugeot E-208 GTi: een speelgoedauto op batterijen die de geest van de sportwagens uit de jaren tachtig laat herleven