De 4 Chinese plug-inloze hybride SUV's met het laagste reële verbruik onder 35.000 euro

Iván Navarro     13 August 2026     6 min.
De 4 Chinese plug-inloze hybride SUV's met het laagste reële verbruik onder 35.000 euro

De vijf Chinese hybride SUV’s met volledige hybride-aandrijving (HEV) onder 35.000 euro die in gemengde praktijktests het minst verbruiken. Technische ranglijst, vergelijkingstabel en score per model.

Jarenlang was het argument tegen Chinese SUV’s bijna automatisch: agressieve prijs, ja, maar motor en verbruik achter de oude Japanse school. In 2026 houdt dat beeld geen stand meer. De volledige hybrides uit China — pure HEV’s, zonder stekker — hebben de kloof met Toyota en Honda op de weegschaal van het reële verbruik gedicht, en doen dat ook nog eens onder 35.000 euro. We hebben WLTP-gegevens, metingen in gemengde tests (stad en open weg) en eindprijzen na gebruikelijke dealerkortingen naast elkaar gelegd. Het resultaat is deze ranglijst.

Een waarschuwing vooraf: we hebben het altijd over modellen die in Spanje te koop zijn. En ja, het ECO-label van de DGT zit bij alle exemplaren standaard, iets wat in de stad merkbaar is, zowel in de ZBE als op de gereguleerde parkeerplaats.

Waarom heeft een Chinese hybride SUV in 2026 zin?

Het idee achter de Chinese HEV is eenvoudig: geen laders, geen routeplanning, geen kilowatturen. Je tankt benzine en klaar. Het systeem haalt energie terug bij remmen en vertragen, slaat die op in een kleine accu en gebruikt die om de auto bij lage snelheden voort te bewegen of de verbrandingsmotor bij te staan bij het optrekken. In de stad rijdt de auto een groot deel van de tijd volledig elektrisch. Op de snelweg heeft de verbrandingsmotor het voor het zeggen.

Loont het ten opzichte van een PHEV? Dat hangt af van het gebruik. Heb je geen laadpunt thuis, dan is de HEV naar onze mening de eerlijkste keuze. Je hoeft geen enorme accu mee te slepen die je leeg zult laten staan.

Methodologie van de ranglijst: reëel verbruik, niet de folder

De volgorde wordt bepaald door het in gemengde cyclus gemeten reële verbruik (ongeveer 60% snelweg, 40% stad), niet door het WLTP-typegoedkeuringscijfer. Per model geven we beide waarden, en het verschil tussen die twee zegt veel over de eerlijkheid van elke fabrikant. Ook het gecombineerde vermogen, de garantie en de eindprijs na gebruikelijke kortingen (inclusief merkfinanciering) wegen mee. Het plafond: 35.000 euro all-in.

EBRO s700

1. Ebro S700 HEV — vanaf 27.900 €

We beginnen met de verrassing van het jaar. De Ebro S700 HEV staat bovenaan met een gemeten reëel verbruik van rond 5,3 l/100 km in de gemengde cyclus, slechts vier tienden boven zijn WLTP-goedkeuring. Dat is opmerkelijk voor een SUV-C van bijna 4,6 meter. De hybride architectuur, ontwikkeld op basis van het Chery-platform, combineert een 1.5 turbo met een elektromotor en een accu van 1,8 kWh. De DHT-transmissie verwerkt de overgangen met een soepelheid die ons al opviel tijdens de test van de Ebro S700 HEV.

Sober interieur, een goed afgewerkt middenscherm en een prijs-productverhouding die, naar mijn smaak, tegenwoordig in dit segment lastig te evenaren is.

Vermogen kW Vermogen CV Gemiddelde snelheid Actieradius Verbruik Label Brandstof
165 kW 224 CV 175 km/u max. ≈900 km 5,7 l/100 km ECO Hybride HEV

Ranking 2026: los 6 SUV chinos premium con la mejor garantía y servicio postventa en España

2. MG HS Hybrid+ — vanaf 28.490 €

De MG HS Hybrid+ presteert goed met een reëel verbruik van rond 5,6 l/100 km. Het serie-parallelle hybride systeem met een driedelige versnellingsbak werkt prima in de stad, maar verliest wat efficiëntie boven 120 km/u — de verbrandingsmotor heeft dan net iets te weinig koppel. Toch is zijn voorstel moeilijk te weerleggen: een SUV van 4,66 m, 224 CV gecombineerd, zeven jaar garantie en een contantprijs die redelijk concurrerend is.

Wel vraagt de sturing om wat meer gewicht dan die van een Cupra Formentor, en het interieur voelt qua materialen een trede lager aan. Maar als zuinige hybride voldoet hij.

Vermogen kW Vermogen CV Gemiddelde snelheid Actieradius Verbruik Label Brandstof
165 kW 224 CV 190 km/u max. ≈850 km 5,6 l/100 km ECO Hybride HEV

Omoda E5

3. Omoda 5 SHS-H — vanaf 26.900 €

De Omoda 5 SHS-H is misschien wel de meest “brutale” in ontwerp van alle modellen hier, en misschien daarom wordt hij door velen zonder proefrit afgeschreven. Vergissing. In gemengde tests komt hij op 5,8 l/100 km reëel uit, en in pure stadsritten zakt hij onder de 5. Zijn hybridisatie combineert een 1.5 turbo met een elektromotor en een accu die iets groter is dan gebruikelijk bij HEV’s, waardoor complete stadsritten elektrisch mogelijk zijn als je rustig rijdt.

Nadelig zijn een wat stugge wegligging op secundaire wegen en een krappe kofferbak (372 liter). Daartegenover staan een royale uitrusting en zeven jaar garantie.

Vermogen kW Vermogen CV Gemiddelde snelheid Actieradius Verbruik Label Brandstof
165 kW 224 CV 180 km/u max. ≈780 km 5,8 l/100 km ECO Hybride HEV

Jaecoo 7 Shs Germany 00006

4. Jaecoo 7 SHS — vanaf 31.400 €

De “premium” broer van de Omoda, met een meer Britse uitstraling en iets meer verfijning. De Jaecoo 7 SHS haalt 4,9 l/100 km WLTP, maar in de praktijk komt hij op ongeveer 6,0 l/100 km uit, door zijn grotere gewicht en frontaal oppervlak. Het is de meest “SUV” van de groep, met een hoge zithouding, goede achterbanken en interieurdetails die ruim boven de prijs zitten: overtuigende synthetische bekleding, een verticaal scherm van 14,8 inch en een geventileerde draadloze oplader.

Het is de vraag of het verbruiksverschil met de Omoda 5 SHS-H de meerprijs rechtvaardigt voor vooral stedelijk gebruik. Voor lange gemengde ritten loont hij wel.

Vermogen kW Vermogen CV Gemiddelde snelheid Actieradius Verbruik Label Brandstof
165 kW 224 CV 175 km/u max. ≈900 km 5,5 l/100 km ECO Hybride HEV

Bydsealudm I Dynamic 2

Subsidies bij aankoop en werkelijke gebruikskosten

Al deze modellen vallen, afhankelijk van configuratie en voorraad, onder het geldende Plan Auto+. Het exacte bedrag en de voorwaarden veranderen, dus raadpleeg vóór de aankoop de officiële website. Met merkfinanciering en een sloopbonus is het niet ongebruikelijk om nog eens 2.000-3.000 € van de lijstprijs af te halen.

Qua gebruikskosten — 15.000 km per jaar, benzine 95 tegen 1,55 €/l — kost de Ebro S700 HEV ongeveer 1.230 € per jaar aan brandstof; de Seal U DM-i ongeveer 1.440 €. Een reëel verschil van circa 210 € per jaar. Niet dramatisch, maar over tien jaar is dat meer dan 2.000 €.

Vergelijkingstabel en score

Model Prijs vanaf Reëel verbruik WLTP-verbruik Vermogen Garantie Label Score /10
Ebro S700 HEV 27.900 € 5,3 l/100 km 5,7 l/100 km 224 CV 7 jaar ECO 9,1
MG HS Hybrid+ 28.490 € 5,6 l/100 km 5,1 l/100 km 224 CV 7 jaar ECO 8,6
Omoda 5 SHS-H 26.900 € 5,8 l/100 km 5,0 l/100 km 224 CV 7 jaar ECO 8,4
Jaecoo 7 SHS 31.400 € 5,5 l/100 km 4,9 l/100 km 224 CV 7 jaar ECO 8,2

Veelgestelde vragen

Welke niet-oplaadbare Chinese hybride SUV verbruikt het minst onder 35.000 €?
De Ebro S700 HEV, met een gemeten reëel verbruik van 5,3 l/100 km in de gemengde cyclus en een startprijs van 27.900 €, is momenteel de zuinigste Chinese volledige hybride SUV onder 35.000 euro op de Spaanse markt.

Heeft een Chinese HEV het ECO-label van de DGT?
Ja. Alle modellen in deze ranglijst hebben het ECO-label, waardoor je zonder beperkingen kunt rijden in de Zones met Lage Emissies en in veel Spaanse steden voordelen krijgt op gereguleerde parkeerplaatsen.

Is een HEV beter dan een PHEV als ik geen laadpunt thuis heb?
In dat geval is de HEV de logischere keuze. Een PHEV die niet regelmatig wordt opgeladen sleept het gewicht van de accu mee zonder het voordeel ervan te benutten, en het reële verbruik schiet omhoog. Een HEV zoals die in de ranglijst houdt het verbruik tussen 5 en 6,5 l/100 km zonder dat de gebruiker iets hoeft te doen.

Welke garantie bieden Chinese hybride SUV’s in Spanje?
Gebruikelijk zijn 6 of 7 jaar garantie op het complete voertuig, met specifieke voorwaarden voor accu en elektrische componenten die tot 8 jaar kunnen oplopen. Het is een van de sterkste commerciële argumenten van deze groep ten opzichte van de Europese en Japanse merken in het segment.

Deja un comentario