Geely en Volvo hebben al elektrische SUV's die concurreren op actieradius en waarde

Carlos Romero     26 May 2026     5 min.
Geely en Volvo hebben al elektrische SUV's die concurreren op actieradius en waarde

Wij vergelijken de Geely EX5 en de Volvo EX30, twee compacte elektrische SUV’s van de Geely Holding-groep, om te bepalen welke de beste prijs-prestatieverhouding biedt in Spanje in 2025.

Ze behoren tot dezelfde industriële groep, delen dezelfde visie op elektrificatie en richten zich op de Europese koper die een compacte plug-in SUV zoekt zonder verrassingen. Toch bieden de Geely E5 en de Volvo EX30 twee tegengestelde interpretaties van hetzelfde concept: de eerste kiest voor een ruime actieradius en een beheerste prijs; de tweede voor Scandinavisch design, krachtige prestaties en een premium positionering. De vergelijking Geely vs Volvo elektrische SUV’s is uitgegroeid tot een van de interessantste duels in het elektrische C-segment in Spanje.

Het nieuwe familieduel binnen de Geely Holding-groep

Geely Holding heeft Volvo sinds 2010 in handen en in de praktijk delen beide merken platforms, batterijen en leveranciers. Het verschil is strategisch: Volvo blijft een aspirationeel merk met hoofdkantoor in Göteborg, terwijl Geely met een agressief prijsvoorstel Europa binnenkomt. Dat beide modellen concurreren in dezelfde virtuele showroom van de Spaanse koper zegt veel over hoe het speelveld is herschikt.

Geely E5: de nieuwkomer die mikt op de prijs-kwaliteitverhouding (vanaf 37.490 €)

De Geely EX5 is het eerste model van het moederhuis dat officieel in Spanje wordt verkocht. Hij beschikt over een LFP-accu van 60,2 kWh die 430 km WLTP haalt, een voorwielaandrijving van 160 kW (218 pk) en snelladen op gelijkstroom tot 100 kW, waarmee het van 30 naar 80% ongeveer 20 minuten duurt. De standaarduitrusting omvat een centraal scherm van 15,4″, voorstoelen met ventilatie, tweezone-airconditioning en een compleet ADAS-pakket.

Het meest opvallende is de prijs: vanaf 35.990 € vóór subsidies, duidelijk onder die van Europese concurrenten met vergelijkbare cijfers. Het is op dit moment een van de serieuze kandidaten voor de beste elektrische SUV qua prijs-kwaliteitverhouding op de Spaanse markt.

Vermogen kW Vermogen pk Topsnelheid Actieradius WLTP Verbruik Milieuklasse Brandstof
160 kW 218 pk 175 km/u 430 km 15,8 kWh/100 km Nul Elektrisch

Volvo EX30: Scandinavisch design en premium prestaties (vanaf 37.490 €)

De Volvo EX30 is de compactste en meest betaalbare elektrische SUV ooit gebouwd door het Zweedse merk. In de versie Single Motor Extended Range, beschikbaar in Spanje, beschikt hij over een NMC-accu van 69 kWh bruikbaar, die 476 km WLTP haalt, een achterwielmotor van 200 kW (272 pk) en een sprint van 0 naar 100 km/u in 5,3 seconden. Hij accepteert snelladen tot 153 kW, waardoor het traject van 10 naar 80% ongeveer 26 minuten duurt.

Het interieur is uiterst minimalistisch: één centraal scherm van 12,3″, gerecycleerde materialen en een digitale architectuur met geïntegreerd Google. De instapvariant Single Motor met een LFP-accu van 51 kWh en 344 km verlaagt de startprijs maar beperkt de actieradius. De opzet van de EX30 is duidelijk premium binnen het elektrische B-SUV-segment.

Vermogen kW Vermogen pk Topsnelheid Actieradius WLTP Verbruik Milieuklasse Brandstof
200 kW 272 pk 180 km/u 476 km 16,7 kWh/100 km Nul Elektrisch

Actieradius WLTP versus werkelijk verbruik

Op papier doet de EX30 Extended Range het beter dan de EX5 (476 km tegenover 430 km). Qua gehomologeerd gemiddeld verbruik is de Geely echter iets zuiniger dankzij zijn LFP-chemie en een beperkt gewicht. In gemengde reële ritten zitten beide rond de 17-18 kWh/100 km; op de snelweg aan 120 km/u houdt de Volvo de topsnelheid beter vast, terwijl de Geely de lange laadbeurten beter verdraagt dankzij de thermische stabiliteit van de LFP-accu.

Vermogen, dynamiek en laadtijden

De EX30 met achterwielaandrijving voelt sportiever aan en zijn sprint van 0 naar 100 zet gevestigde hot hatches onder druk. De EX5, met voorwielaandrijving en comfortabele afstemming, richt zich op gezinsgebruik. Bij snelladen wint de Volvo op piekvermogen (153 kW tegenover 100 kW), al is de laadcurve van de Geely vlakker en constanter.

Uitrusting, connectiviteit en veiligheid

De Volvo levert standaard een ADAS-pakket van het hoogste niveau, optioneel Harman Kardon-geluid en de native integratie van Google Automotive. Geely reageert met meer schermoppervlak, geventileerde stoelen en een panoramadak al in de instapuitvoering. Qua passieve veiligheid delen beide modellen het DNA van de groep: centrale airbag, autonoom noodremmen in de stad en op de weg en actieve rijstrookassistentie.

Vergelijkingstabel en oordeel 2025

Model Actieradius Vermogen Snelladen DC Prijs vanaf Waarde (1-10) Prestaties (1-10) Uitrusting (1-10) Eindscore
Geely EX5 430 km 218 pk 100 kW 35.990 € 9 7 8 8,0
Volvo EX30 ER 476 km 272 pk 153 kW 37.490 € 7 9 8,5 8,2

In deze vergelijking van elektrische SUV’s 2025 wint de Volvo EX30 met een kleine marge dankzij zijn actieradius, zijn prestaties en een naar verwachting hogere restwaarde. De Geely EX5 is echter de meest rationele keuze voor wie het budget, de standaarduitrusting en een onovertroffen kosten per kilometer belangrijk vindt.

Veelgestelde vragen

Welke elektrische SUV heeft meer actieradius, de Geely EX5 of de Volvo EX30?
De Volvo EX30 Extended Range haalt 476 km WLTP tegenover de 430 km van de Geely EX5, een verschil van ongeveer 46 km in het voordeel van de Zweed.

Welke biedt de beste prijs-kwaliteitverhouding in 2025?
De Geely EX5 begint bij 37.490 €, ongeveer 1.500 € onder de EX30 ER, en omvat standaard uitrusting die bij de Volvo optioneel is, waardoor hij puur qua waarde voorop ligt.

Gebruiken ze hetzelfde platform omdat beide tot Geely Holding behoren?
Nee. De EX30 gebruikt het SEA-platform van de groep en de EX5 de GEA-architectuur. Ze delen leveranciers en filosofie, maar de technische basis verschilt.

Welke laadt sneller op gelijkstroom?
De Volvo EX30 accepteert tot 153 kW piekvermogen, tegenover 100 kW van de Geely EX5. In de praktijk voltooit de EX30 het traject van 10 naar 80% iets sneller.

Deja un comentario