Geely Starray EM-i: Innovatie en technologie in een plug-inhybride met grote actieradius

Iván Navarro     1 May 2026     9 min.
Geely Starray EM-i: Innovatie en technologie in een plug-inhybride met grote actieradius

De Geely Starray EM-i is een plug-inhybride die inzet op een opvallende elektrische actieradius en een geavanceerd technologiepakket. Hij is interessant omdat hij dynamische prestaties combineert met een efficiëntie die is afgestemd op dagelijks gebruik en uitgebreide stedelijke ritten in elektrische modus. In deze test analyseren we het mechanische aanbod, het verbruik en de WLTP-actieradius, het gedrag op de weg, het uitrustingsniveau en de binnenruimte, om te beoordelen of hij een realistisch alternatief is ten opzichte van andere PHEV-SUV’s op de Spaanse markt.

Wat voor auto is de Geely Starray EM-i en waar staat hij

Het gaat om een compacte-grote SUV met een moderne carrosserie en aerodynamische lijnen, gericht op klanten die technologie en lage emissies zoeken zonder op een zekere sportiviteit te verzaken. Hij concurreert met PHEV-alternatieven zoals de Hyundai Tucson PHEV, de Mitsubishi Outlander PHEV of de Ford Kuga PHEV, en bevindt zich in een marktsegment waarin het evenwicht tussen elektrische actieradius en prijs cruciaal is. Het model biedt een waardepropositie gebaseerd op een elektrische actieradius boven het gemiddelde van het segment, een uitgebreide ADAS-uitrusting en een concurrerende prijs-uitrustingverhouding. De beoogde klant is de bestuurder die veel stedelijke en randstedelijke kilometers aflegt, het verbruik van de verbrandingsmotor wil verlagen en veel binnenruimte en geavanceerde technologie verlangt.

Geely Starray Emi E5

Geely Starray EM-i in detail: volledige technische analyse

Het gamma van de Starray EM-i draait om PHEV-technologie: hij combineert een verbrandingsmotor met een kleine cilinderinhoud met één of twee elektromotoren en een batterij met hoge capaciteit om een opvallende elektrische actieradius te bieden ten opzichte van directe concurrenten. De belangrijkste versies verschillen in vermogen en opzet; de meest relevante voor de Spaanse markt is de combinatie die ongeveer 300 CV gecombineerd maximumvermogen levert, ontworpen om prestaties en efficiëntie in evenwicht te houden.

Prestaties en rijgedrag: de combinatie van verbrandings- en elektromotor zorgt voor vlotte acceleraties in de stad en voor inhalen op de weg. De afstelling van het chassis streeft naar een compromis tussen comfort en controle bij dynamisch rijden; de besturing en de vering zijn afgestemd op rustig rijden, met voorspelbare reacties in bochten en een goede stabiliteit bij aanhoudende snelheid.

Verbruik en actieradius: het gehomologeerde verbruik bedraagt ongeveer 1,6 l/100 km, terwijl het in het echte gebruik meestal rond 6,8 l/100 km ligt wanneer de batterij leeg is of bij lange ritten waarbij de verbrandingsmotor overheerst. In elektrische modus ligt de WLTP-actieradius rond de 120 km, een cijfer dat duidelijk boven dat van veel PHEV’s in het segment ligt; de batterij heeft een capaciteit van ongeveer 40 kWh, waardoor men ruime dagelijkse ritten elektrisch kan afleggen zonder de verbrandingsmotor in te schakelen.

Platform en technologie: het voertuig rust op een moderne platform dat is aangepast aan plug-inhybrides, met een relatief laag zwaartepunt dankzij de positie van de batterij. In het interieur springt een technologiepakket in het oog met digitale schermen voor instrumentatie en multimediasysteem, volledige connectiviteit en geavanceerde rijhulpsystemen (adaptieve cruisecontrol met functie voor files, lane keeping en automatische noodremming met herkenning van voetgangers en fietsers).

Interieur en ergonomie: de waargenomen kwaliteit is correct, met aangename materialen op het bovenste deel van het dashboard en hardere kunststoffen op de lagere delen. De ergonomie is intuïtief, met goed geplaatste bedieningsknoppen en comfortabele stoelen op lange ritten. Het multimediasysteem heeft logische menu’s en een vloeiende reactie; de schermen zijn van goed formaat en goed leesbaar.

Ruimte en kofferbak: de ruimte achterin is ruim voor het segment, met voldoende beenruimte en hoofdruimte voor twee volwassenen en een acceptabele middenpassagier. De kofferbak heeft een inhoud van ongeveer 520 liter met de batterij goed geïntegreerd, een concurrerend cijfer dat dagelijks gezinsgebruik mogelijk maakt.

Geely Starray Emi (2)

Aanbevolen versie: voor wie op zoek is naar het evenwicht tussen elektrische actieradius en prestaties, is de middel-/hogere versie met de grote batterij en ongeveer 300 CV gecombineerd het meest aan te raden. Hij biedt de beste verhouding tussen prestaties, elektrische actieradius en uitrusting zonder in te leveren op comfort.

Pluspunten

  • Elektrische actieradius die boven het gemiddelde van de categorie ligt.
  • Technische uitrusting en ADAS van de nieuwste generatie.
  • Concurrerende prijs-uitrustingverhouding voor de Spaanse markt.

Verbeterpunten

  • Kwaliteit van sommige kunststoffen op de lagere delen van het interieur.
  • De reactie van de verbrandingsmotor wanneer de batterij leeg is, kan wat minder zuinig uitvallen dan verwacht.

Voor wie is dit model bestemd?

Het is ideaal voor bestuurders die een groot deel van hun dagelijkse ritten in de stad of op korte afstanden maken en het gebruik in elektrische modus willen maximaliseren, en ook voor wie veel waarde hecht aan een hoge technologische uitrusting en een praktische kofferbak voor het gezin. Hij past ook bij kopers die een PHEV zoeken met een elektrische actieradius die geschikt is voor dagelijks gebruik zonder voortdurend afhankelijk te zijn van openbare laadpunten.

Belangrijkste technische gegevens

Kenmerk Gegeven Score
Vermogen 300 CV 9.2
Verbruik 1,6 l/100 km (gehomologeerd) / reëel: 6,8 l/100 km 8.6
Snelheid 210 km/h (geschat) 7.8
Elektrische actieradius 120 km (WLTP) 9.6
Batterij 40 kWh 9.4
Kofferbak 520 liter 8.4
Lengte 4.650 mm 8.2
Prijs vanaf Vanaf 36.900 € (Spanje) 8.0

score op 10 op basis van de criteria die in dit artikel zijn geanalyseerd

Alternatieven voor de Geely Starray EM-i

Hyundai Tucson Phev 4

Hyundai Tucson PHEV: de referentie-PHEV in het segment, met een gecombineerd vermogen van ongeveer 265 CV en een kortere elektrische actieradius (ca. 50 km WLTP). De prijs ligt in sommige versies iets hoger, met een zeer evenwichtige afstelling en een uitgebreid servicenetwerk in Spanje. Het is een solide keuze voor wie prioriteit geeft aan het servicenetwerk en het dynamische gedrag.

Mitsubishi Outlander Phev (24)

Mitsubishi Outlander PHEV: meer gericht op trekvermogen en praktisch gebruik, biedt in zijn nieuwe generatie een concurrerende elektrische actieradius (cijfers die afhankelijk van de versie rond de 80-90 km WLTP kunnen liggen) en een grote kofferbak. Het is een praktisch alternatief voor gezinnen die ruimte en functionaliteit zoeken.

Ford Kuga 17

Ford Kuga PHEV: gecombineerd vermogen van bijna 225 CV en een elektrische actieradius van rond de 50-60 km WLTP. Aantrekkelijke positionering dankzij uitrusting en rijdynamiek; de prijs ligt afhankelijk van de afwerking doorgaans in de buurt van de Starray.

Presentacion Toyota Rav 4 2021

Toyota RAV4 PHEV: zet in op betrouwbaarheid en een beheerst verbruik, met een elektrische actieradius die per versie verschilt (over het algemeen minder dan 80 km WLTP) en een mechanica die bekend staat om haar robuustheid. Aanbevolen voor wie reputatie en bewezen efficiëntie bij gemengd gebruik belangrijk vindt.

Technische vergelijking met de concurrenten

Model Vermogen Verbruik / actieradius Snelheid Prijs Score
Geely Starray EM-i 300 CV 120 km (WLTP) 210 km/h 36.900 € 9.0
Hyundai Tucson PHEV 265 CV ~50 km WLTP 200 km/h Vanaf ~38.500 € 8.6
Mitsubishi Outlander PHEV ~220-240 CV ~85 km WLTP 180-200 km/h Vanaf ~39.000 € 8.4
Ford Kuga PHEV 225 CV ~55 km WLTP 190 km/h Vanaf ~37.500 € 8.2

score op 10 op basis van de criteria die in dit artikel zijn geanalyseerd

In deze vergelijking is de meest evenwichtige optie op het gebied van elektrische onafhankelijkheid en prijs-uitrustingverhouding de Starray EM-i; de beste aankoop hangt af van de koper: als servicenetwerk en rijgedrag prioriteit hebben, de Tucson; voor praktisch gebruik en trekken, de Outlander; voor dynamiek en aanvoelen, de Kuga.

Verkoop van de Geely Starray en positie ten opzichte van concurrenten

De officiële verkoopcijfers per model kunnen variëren; de komst van PHEV-modellen met een grotere actieradius stimuleert de vraag in het segment van compacte plug-in SUV’s. De positie van het merk in Spanje hangt af van het commerciële netwerk en de perceptie van het product: een aanbod met een goede elektrische actieradius en uitrusting kan kopers aantrekken die tot nu toe voor Japanse of Europese alternatieven kozen.

Geely Italy Ex5 Starray Em I 00002

Veelgestelde vragen

Wat is de reële elektrische actieradius van de Starray EM-i? — De gehomologeerde WLTP-actieradius bedraagt ongeveer 120 km; in het echte gebruik hangt dit af van de rijstijl en het weer, maar voor stedelijke en randstedelijke ritten zou dit het merendeel van de dagelijkse verplaatsingen moeten dekken.

Welk verbruik heeft hij in het echte gebruik? — Het gehomologeerde verbruik is zeer laag door de PHEV-meetmethode (1,6 l/100 km), maar in het echte gebruik met een lege batterij ligt het meestal rond 6,8 l/100 km op de snelweg of op lange ritten.

Is hij praktisch voor een gezin? — Ja. Hij biedt een kofferbak van bijna 520 liter en goede ruimte achterin, voldoende voor regelmatig gezinsgebruik en weekendtrips met bagage.

Welke versie is het beste om te kiezen? — Om van de elektrische actieradius te profiteren, is de versie met de grote batterij en het gecombineerde vermogen (de middel-/hogere) het meest evenwichtig: hij biedt voldoende actieradius en prestaties zonder de prijs onevenredig te verhogen.

Hoe is de veiligheidsuitrusting en de rijhulp? — Hij beschikt over adaptieve cruisecontrol, files-assistent, lane keeping en automatische noodremming met detectie van voetgangers en fietsers, waardoor hij tot de meest complete in actieve assistentiesystemen binnen het segment behoort.

Is hij duur vergeleken met de concurrenten? — De startprijs in Spanje bedraagt vanaf ongeveer 36.900 €; ten opzichte van alternatieven met een kortere elektrische actieradius kan hij concurrerend zijn als men de brandstofbesparing en de elektrische actieradius waardeert.

Geely Starray Emi (4)

Eindoordeel: waarom de Geely Starray EM-i kiezen?

Redenen om hem te kiezen:

  • Technisch: opvallende elektrische actieradius (ca. 120 km WLTP) en een batterij met hoge capaciteit waarmee men grotendeels elektrisch kan rijden.
  • Praktisch: ruime binnenruimte en kofferbak (ca. 520 liter) voor gezinsgebruik en dagelijks vervoer.
  • Economisch: concurrerende startprijs in Spanje en een aantrekkelijke prijs-uitrustingverhouding ten opzichte van alternatieven in het segment.

Al met al is de Starray EM-i een interessant alternatief in de markt van PHEV-SUV’s: zijn belangrijkste troef ten opzichte van concurrenten is de elektrische actieradius, waardoor hij bijzonder geschikt is voor stedelijke bestuurders en voor wie het gebruik van de verbrandingsmotor wil beperken zonder in te leveren op prestaties. Voor kopers die prioriteit geven aan het servicenetwerk of de historische reputatie van het merk, kunnen andere opties beter zijn; voor wie echter technologie, elektrische efficiëntie en ruimte zoekt, is dit een optie die het overwegen waard is.

Deja un comentario