Elektrische auto's Hybride auto's Koopgidsen SUV
Hoe je in 2026 een stedelijke SUV-B kiest: uitrusting, verbruik en werkelijke prijs versus catalogusprijs
De definitieve gids om de beste stedelijke SUV-B van 2026 in Spanje te kiezen: GSR2-uitrusting, reëel WLTP-verbruik en transactieprijs versus catalogusprijs.
Het segment van de stedelijke SUV-B bereikt zijn grootste volwassenheid. In 2026 gaat het kiezen van een kleine SUV in Spanje niet meer om benzine of diesel, maar om het ontcijferen van een ecosysteem waarin 48 V-mildhybrides, zelfladende hybrides, compacte PHEV’s en elektrische auto’s met beperkte accu naast elkaar bestaan. Daarbij komt de wettelijke verplichting GSR2 — die de standaarduitrusting heeft opgevoerd — en een groeiend verschil tussen de catalogusprijs en de werkelijke transactieprijs. Deze gids ordent de criteria die het verschil maken en vergelijkt de modellen met het grootste gewicht op de Spaanse markt.
Wat een stedelijke SUV-B vandaag definieert
Het gaat om voertuigen van 4,10 tot 4,40 meter, met een verhoogde zitpositie, platforms die gedeeld worden met kleine stadsauto’s van het B-segment en een duidelijke roeping: gemengd stedelijk en buitenstedelijk gebruik, met een kofferbak van 400-475 liter en motoren van 100 tot 160 pk in de meest gevraagde versies.
De impact van GSR2 op de uitrusting
Sinds juli 2024 verplicht de GSR2-verordening de fabrikanten om systemen standaard te monteren, zoals de vermoeidheidswaarschuwing, de ISA (intelligente snelheidsassistent), de EDR-zwarte doos, de verbeterde autonome noodremfunctie en actieve rijstrookbegeleiding. In de praktijk heeft dit de veiligheidsuitrusting van de meest basale SUV segmento B equipamiento naar een hoger niveau getild, maar ook de instapprijs verhoogd, afhankelijk van de fabrikant met 400 tot 900 euro.
Reëel WLTP-verbruik: het kleine lettertje
Het reële verbruik van een stedelijke SUV komt zelden overeen met het homologatiecijfer. Bij zelfladende hybrides is de afwijking laag (tussen 0,3 en 0,8 l/100 km); bij pure benzine loopt die op tot 1 tot 1,5 l/100 km, en bij PHEV hangt ze sterk af van hoe vaak de stekker wordt gebruikt.
Peugeot 2008 (vanaf 21.630 €)
Krachtig ontwerp, i-Cockpit 3D en een gamma dat de nieuwe generatie Turbo 100-motoren met 48 V-microhybridisatie omvat, of de hybrides van 110 en 145 pk, naast de elektrische e-2008 met 156 pk en 406 km WLTP. Goede isolatie en een premium aanvoelend interieur.
| Vermogen kW | Vermogen pk | Max. snelheid | Actieradius | Verbruik | Etiket | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 73 | 100 | 200 km/u | 950 km | 5,7 l/100 km | ECO | Hybride 48V |
Renault Captur (vanaf 29.826 €)
De Franse bestseller schittert met zijn E-Tech Full Hybrid 160, een van de efficiëntste hybrides in het segment dankzij de multimode-versnellingsbak zonder koppeling. Modulair interieur met verschuifbare achterbank.
| Vermogen kW | Vermogen pk | Max. snelheid | Actieradius | Verbruik | Etiket | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 116 | 160 | 180 km/u | 900 km | 4,4 l/100 km | ECO | Hybride |
Hyundai Kona (vanaf 22.390 €)
De tweede generatie groeide tot 4,35 m en biedt benzine 1.0 TGDI, 1.6 TGDI, hybride 1.6 GDI en de Kona Electric met 49 kWh of 65,4 kWh en tot 510 km WLTP. Garantie van 5 jaar zonder kilometerbeperking.
| Vermogen kW | Vermogen pk | Max. snelheid | Actieradius | Verbruik | Etiket | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 150 | 204 | 172 km/u | 510 km | 14,7 kWh/100 km | NUL | Elektrisch |
Toyota Yaris Cross (vanaf 27.500 €)
Referentie op het gebied van betrouwbaarheid en verbruik. De stedelijke hybride SUV-B bij uitstek: 116 of 130 pk met de meest verfijnde hybride keten van het segment, AWD-i-optie en reële verbruikscijfers dicht bij 5 l/100 km.
| Vermogen kW | Vermogen pk | Max. snelheid | Actieradius | Verbruik | Etiket | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 96 | 130 | 170 km/u | 950 km | 4,5 l/100 km | ECO | Hybride |
Nissan Juke (vanaf 27.850 €)
Extreme persoonlijkheid en een Hybrid-versie van 145 pk, ontwikkeld met Renault. Goed chassis en keuzes in kleurpersonalisatie.
| Vermogen kW | Vermogen pk | Max. snelheid | Actieradius | Verbruik | Etiket | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 106 | 145 | 166 km/u | 850 km | 4,8 l/100 km | ECO | Hybride |
Ford Puma (vanaf 23.805 €)
Uitstekend rijgedrag en een mHEV 1.0 EcoBoost van 125/155 pk. Zijn MegaBox van 80 liter onder de kofferbakvloer is exclusief.
| Vermogen kW | Vermogen pk | Max. snelheid | Actieradius | Verbruik | Etiket | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 114 | 155 | 200 km/u | 900 km | 5,4 l/100 km | ECO | Hybride 48V |
SEAT Arona (vanaf 19.510 €)
De concurrerendste instapprijs onder de gevestigde Europese merken. 1.0 TSI van 95 en 115 pk, met CNG-opties onder het ECO-etiket.
| Vermogen kW | Vermogen pk | Max. snelheid | Actieradius | Verbruik | Etiket | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 85 | 115 | 196 km/u | 850 km | 5,3 l/100 km | C | Benzine |
Volkswagen T-Cross (vanaf 22.605 €)
Facelift 2024 met vernieuwd interieur. 1.0 TSI-motoren van 95 en 115 pk, en 1.5 TSI van 150 pk met ACT.
| Vermogen kW | Vermogen pk | Max. snelheid | Actieradius | Verbruik | Etiket | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 110 | 150 | 200 km/u | 820 km | 5,9 l/100 km | C | Benzine |
Kia Stonic (vanaf 19.090 €)
Aangepaste prijs en een garantie van 7 jaar. Mechanica 1.0 T-GDI mHEV van 100 en 115 pk.
| Vermogen kW | Vermogen pk | Max. snelheid | Actieradius | Verbruik | Etiket | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 84 | 115 | 185 km/u | 900 km | 5,5 l/100 km | ECO | Hybride 48V |
Dacia Duster (vanaf 20.020 €)
Hoewel hij het C-segment nadert, houdt de derde generatie de prijzen van het B-segment aan. Hybrid 140, TCe 130 mHEV en ECO-G 100 bifuel.
| Vermogen kW | Vermogen pk | Max. snelheid | Actieradius | Verbruik | Etiket | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 103 | 140 | 180 km/u | 900 km | 5,4 l/100 km | ECO | Hybride |
Catalogusprijs versus werkelijke prijs
De werkelijke prijs van een stedelijke SUV-B kan tussen 8% en 18% afwijken van de adviesverkoopprijs (PVP). De meest gebruikelijke hefbomen zijn merkfinanciering (2.500-3.500 € korting onder voorwaarden), particuliere schrootpremieplannen, aanbiedingen aan het eind van het kwartaal en voorraad. Voorbeeld: een Peugeot 2008 Hybrid 136 met een PVP van 28.900 € kan gefinancierd worden afgesloten voor 24.100-24.800 €. De agressiefste SUV-B met korting 2026 zijn doorgaans Captur, 2008, Juke en Arona.
Vergelijkende samenvattingstabel
| Model | Vanaf (€) | Reëel verbruik | Etiket | Score /10 |
|---|---|---|---|---|
| Toyota Yaris Cross | 27.500 | 4,5 l | ECO | 9,0 |
| Renault Captur | 29.826 | 4,4 l | ECO | 8,7 |
| Peugeot 2008 | 21.630 | 5,7 l | ECO | 8,4 |
| Hyundai Kona | 22.390 | 14,7 kWh | ECO/NUL | 8,6 |
| Ford Puma | 23.805 | 5,4 l | ECO | 8,3 |
| Nissan Juke | 27.850 | 4,8 l | ECO | 8,1 |
| SEAT Arona | 19.510 | 5,3 l | C | 7,8 |
| Volkswagen T-Cross | 22.605 | 5,9 l | C | 7,9 |
| Kia Stonic | 19.090 | 5,5 l | ECO | 8,0 |
| Dacia Duster | 20.020 | 5,4 l | ECO | 8,2 |
Aanbevelingen per profiel
- Puur stedelijk gebruik: Yaris Cross of Captur E-Tech.
- Gemengd met frequente snelweg: Puma mHEV of T-Cross 1.5 TSI.
- Beperkt budget: Duster, Stonic of Arona.
- Overstap naar elektrisch: Kona Electric of e-2008.
Veelgestelde vragen
Wat is de beste stedelijke SUV-B van 2026 qua prijs-kwaliteitverhouding?
De Toyota Yaris Cross Hybrid staat bovenaan wat betreft betrouwbaarheid, reëel verbruik en restwaarde, gevolgd door de Renault Captur E-Tech.
Is het de moeite waard om in 2026 een kleine SUV met ECO-etiket te kopen in plaats van een C-exemplaar?
Ja, zeker als je rijdt in Madrid, Barcelona of een andere ZBE, waar het ECO-etiket op middellange termijn zorgt voor onbeperkte toegang.
Welke werkelijke korting kan ik onderhandelen?
Tussen 8% en 18% op de PVP, bijna altijd onder voorwaarde van financiering bij het merk van minimaal 8.000-10.000 € over 36-48 maanden.
Loont een stedelijke SUV-B hybride ten opzichte van een benzineauto?
Dat loont vanaf 12.000-15.000 km per jaar met overwegend stedelijk gebruik; daaronder biedt een mHEV 48 V de betere kosten-batenverhouding.
Deja un comentario


Kia biedt een elektrisch gamma met 10 modellen, 50 versies en 400 mogelijke combinaties
De zeven finalisten voor Auto van het Jaar in Europa 2027 (COTY) zijn uitsluitend elektrisch
Peugeot E-208 GTi: een speelgoedauto op batterijen die de geest van de sportwagens uit de jaren tachtig laat herleven