Türkiye'de gerçek menzile göre en iyi 10 kompakt SUV: plug-in hibritten %100 elektriğe
İspanya’da gerçek menzili en iyi kompakt SUV’lerin premium sıralaması; %100 elektrikli ve plug-in hibrit modelleri WLTP verileri, tahmini fiyatlar ve teknik analizle birlikte değerlendiriyoruz.
Kompakt SUV segmenti en ilginç dönüşümünü yaşıyor. Onaylanmış 500 km’nin çok üzerine çıkan %100 elektrikli modeller ile 100 km’ye yakın sıfır emisyonlu sürüş sunan plug-in hibritler arasında doğru aracı seçmek artık WLTP değerinin ötesine bakmayı gerektiriyor. Termometre 4 °C’yi gösterdiğinde, bagaj dolu olduğunda ve AP-7 üzerinde kilometre sayacı hızla yükseldiğinde ortaya çıkan gerçek menzil, gerçekten önemli olan veri.
Resmî teknik özellikleri, doğrulanmış tüketim değerlerini ve 120 km/s otoyol sürüşündeki tipik davranışı bir araya getirerek, İspanya’da satışta olan saf elektrikli ve PHEV modelleri kapsayan gerçek menzile göre en iyi kompakt SUV’ler sıralaması hazırladık. Belirtilen fiyatlar üretici tarafından önerilen PVP fiyatlarıdır; bayi indirimleri, kampanyalar veya Moves destekleri dahil değildir.
Gerçek menzili WLTP’ye göre nasıl ölçüyoruz
WLTP döngüsü yararlı bir başlangıç noktası ama iyimser bir değer. Yasal hızda otoyol, çalışan klima ve değişken ortam sıcaklığı içeren gerçek karma koşullarda, elektrikli modellerde tipik kayıp %15 ile %25 arasında değişiyor; otoyol ağırlıklı kullanımda bu oran %30’a kadar çıkabiliyor. PHEV’lerde gerçek elektrikli sürüş mesafesi genellikle onaylanan değerin yaklaşık %20 altında kalıyor.
Hesaplamamız muhafazakâr bir katsayı uygular (karma kullanımda WLTP üzerinden 0,78, sürekli otoyolda 0,70) ve doğrulanmış 18 kWh/100 km’nin altındaki tüketimlere sahip modelleri önceliklendirir.
Sıralama: gerçek menzili en iyi 10 kompakt SUV
| Sıra | Model | WLTP | Tahmini gerçek menzil | Tip | Puan /10 |
|---|---|---|---|---|---|
| Tesla Model Y Gran Autonomía | ~533 km | ~430 km | BEV | 9,4 | |
| Cupra Born VZ 79 kWh* | 599 km | ~470 km | BEV | 9,2 | |
| Hyundai Kona Electric 65 kWh | ~514 km | ~410 km | BEV | 9,0 | |
| Kia Niro EV 64 kWh | ~460 km | ~370 km | BEV | 8,7 | |
| Volkswagen ID.4 Pro 77 kWh | ~550 km | ~430 km | BEV | 8,8 | |
| Renault 4 E-TECH Confort 150 | 409 km | ~325 km | BEV | 8,3 | |
| Peugeot e-2008 GT 54 kWh | ~406 km | ~320 km | BEV | 8,1 | |
| 8 | Jeep Compass 4xe PHEV | ~50 km elektrikli + termal | ~620 km toplam | PHEV | 8,0 |
| 9 | Renault 4 E-TECH Urbana 120 | 308 km | ~245 km | BEV | 7,6 |
| 10 | Cupra Born 59 kWh | 428 km | ~340 km | BEV | 8,2 |
*Born, resmî olarak crossover eğilimli büyük bir hatchback olsa da, MEB platformu ve boyutları onu C segmentinin sınırına yerleştiriyor; bu nedenle birçok alıcı onu kompakt SUV’lerle karşılaştırıyor.
1. Tesla Model Y Gran Autonomía: ölçülebilir referans
Hâlâ ölçüt olarak kabul ediliyor. Verimliliği (karma kullanımda 15-16 kWh/100 km), Supercharger ağı ve her kWh’den en fazla verimi alan yazılımı onu zirvede tutuyor. Tahmini fiyat: temel PVP yaklaşık 47.000 €.
| Güç kW | ~378 kW |
| Güç CV | ~514 CV |
| Maks. hız | 217 km/s |
| WLTP menzili | ~533 km |
| Tüketim | ~16,9 kWh/100 km |
| DGT etiketi | CERO |
| Yakıt | Elektrik |
2. Cupra Born VZ 79 kWh: performans ve kilometre
Büyük bataryalı VZ versiyonu, kendi segmentinde WLTP değeri açısından Grup Volkswagen içindeki kazanan model: 599 km. 240 kW (326 CV) gücüyle VZ adını hak eden dinamik bir karakter sunuyor. Temel PVP tahmini yaklaşık 48.200 €.
| Güç kW | 240 kW |
| Güç CV | 326 CV |
| Maks. hız | 200 km/s |
| WLTP menzili | 599 km |
| Tüketim | ~15,8 kWh/100 km |
| DGT etiketi | CERO |
| Yakıt | Elektrik |
3. Hyundai Kona Electric 65 kWh: Koreli denge
İkinci nesil Kona Electric büyüyor, iç mekân kazanıyor ve kontrollü bir tüketimi koruyor (gerçekte 15-17 kWh/100 km). Tahmini fiyat yaklaşık 39.000 €’dan başlıyor.
| Güç kW | 160 kW |
| Güç CV | 218 CV |
| Maks. hız | 172 km/s |
| WLTP menzili | ~514 km |
| Tüketim | ~16,6 kWh/100 km |
| DGT etiketi | CERO |
| Yakıt | Elektrik |
4. Kia Niro EV: verimli pragmatizm
Kia modellerinin teknik kardeşi olan Niro EV, nadiren 17 kWh/100 km’yi aşan bir tüketimle 460 km WLTP menzili sunuyor. Tahmini fiyat yaklaşık 41.000 €.
| Güç kW | 150 kW |
| Güç CV | 204 CV |
| Maks. hız | 167 km/s |
| WLTP menzili | ~460 km |
| Tüketim | ~16,2 kWh/100 km |
| DGT etiketi | CERO |
| Yakıt | Elektrik |
5. Volkswagen ID.4 Pro 77 kWh: Alman referans SUV’si
Born ile MEB platformunu paylaşıyor, ancak saf bir SUV gövdesi sunuyor. Büyük bataryası ve geliştirilmiş termal yönetimi onu, ılımlı otoyol sürüşünde 400 km’nin üzerinde gerçek menzile sahip az sayıdaki kompakt modelden biri yapıyor. Temel PVP yaklaşık 49.000 €.
| Güç kW | 210 kW |
| Güç CV | 286 CV |
| Maks. hız | 180 km/s |
| WLTP menzili | ~550 km |
| Tüketim | ~16,5 kWh/100 km |
| DGT etiketi | CERO |
| Yakıt | Elektrik |
6. Renault 4 E-TECH Confort 150: dürüst menzille dönüş
Yeni Renault 4 E-TECH, AmpR Small platformuyla Fransız ikonunu elektrikli bir anlayışla geri getiriyor. 52 kWh bataryalı Confort 150 versiyonu 409 km WLTP§h440; karma kullanımda gerçekte yaklaşık 320-330 km’ye karşılık geliyor. Temel PVP yaklaşık 33.000 €’dan başlıyor.
| Güç kW | 110 kW |
| Güç CV | 150 CV |
| Maks. hız | 150 km/s |
| WLTP menzili | 409 km |
| Tüketim | ~14,5 kWh/100 km |
| DGT etiketi | CERO |
| Yakıt | Elektrik |
7. Peugeot e-2008: kentsel formatta Fransız tarzı
54 kWh bataryasıyla e-2008, onaylanmış 400 km’ye yakın bir menzile ulaşıyor. Tüketimi referans olmasa da kentsel ve şehirlerarası kullanım için kabul edilebilir seviyelerde kalıyor. Tahmini fiyat yaklaşık 39.500 €’dan başlıyor.
| Güç kW | 115 kW |
| Güç CV | 156 CV |
| Maks. hız | 150 km/s |
| WLTP menzili | ~406 km |
| Tüketim | ~16,8 kWh/100 km |
| DGT etiketi | CERO |
| Yakıt | Elektrik |
8. Jeep Compass 4xe: argümanlarıyla PHEV
Tam elektrifikasyonun uygun olmadığı durumlarda, Compass 4xe gibi bir PHEV, WLTP’ye göre yaklaşık 50 km elektrikli sürüşü 1.3 turbo benzinli motorla birleştirir ve yakıt almadan 600 km’nin üzerinde toplam menzil sunar. Elektronik 4Drive çekişi gerçek arazi kabiliyeti ekler. Tahmini fiyat yaklaşık 47.000 €.
| Güç kW | 177 kW |
| Güç CV | 240 CV |
| Maks. hız | 200 km/s |
| Elektrikli WLTP menzili | ~50 km |
| Tüketim | ~1,9 L/100 km WLTP |
| DGT etiketi | CERO |
| Yakıt | PHEV (benzin + elektrik) |
9. Renault 4 E-TECH Urbana 120: giriş seçeneği
Kilometrelerinin %90’ını kentsel ve kentsel çevre yollarda yapanlar için 40 kWh’lik ve 308 km WLTP menzilli versiyon, Fransız modelin giriş fiyatını temel PVP yaklaşık 30.000 €’ya indiriyor.
| Güç kW | 90 kW |
| Güç CV | 122 CV |
| Maks. hız | 150 km/s |
| WLTP menzili | 308 km |
| Tüketim | ~14,2 kWh/100 km |
| DGT etiketi | CERO |
| Yakıt | Elektrik |
10. Cupra Born 59 kWh: markanın kataloğunda denge
Born’un ara versiyonu, 170 kW ile 428 km WLTP menzili sunuyor; ailenin içinde mantıklı bir teklif. Temel PVP yaklaşık 37.800 €’dan başlıyor.
| Güç kW | 170 kW |
| Güç CV | 231 CV |
| Maks. hız | 160 km/s |
| WLTP menzili | 428 km |
| Tüketim | ~15,5 kWh/100 km |
| DGT etiketi | CERO |
| Yakıt | Elektrik |
2024-2025’te BEV mi PHEV mi?
Seçim, gerçek kullanım profiline§h698; bağlıdır. Yılda 25.000 km’den fazla ve sık uzun yolculuk yapıyorsanız ve evde şarj imkânınız varsa, 500+ km WLTP’li bir BEV zaten en uygun seçenektir. Günlük kısa yolculuklar ile seyrek uzun seyahatleri, güvenilir şarj altyapısı olmadan karıştırıyorsanız, Compass 4xe gibi bir PHEV hâlâ mantıklıdır… yeter ki her gün fişe takılsın.
Sık sorulan sorular
İspanya’da gerçek menzili en iyi elektrikli kompakt SUV hangisi?
Tesla Model Y Gran Autonomía ve Cupra Born VZ 79 kWh, yüksek verimlilikleri ve büyük kapasiteli bataryaları sayesinde karma kullanımda 430 km’nin üzerinde tahmini gerçek menzille öne çıkıyor.
WLTP menzili gerçek koşullarda ne kadar düşer?
Karma kullanımda tipik kayıp %15-25’tir; 120 km/s sürekli otoyolda %30’a ulaşabilir. Klima, ortam sıcaklığı ve yük önemli ölçüde etkiler.
Plug-in hibrit SUV hâlâ elektrikli bir modele karşı avantajlı mı?
Evet; günlük yolculuklar kısa, uzun seyahatler ise güvenilir hızlı şarja erişim olmadan yapılıyorsa. Jeep Compass 4xe gibi modeller yaklaşık 50 km WLTP elektrikli sürüş ve 600 km’nin üzerinde toplam menzil sunar.
Belirtilen fiyatlar teşvik veya indirim içeriyor mu?
Hayır. Tüm rakamlar, bayi indirimleri, dönemsel kampanyalar veya Moves Planı destekleri olmadan üretici tarafından önerilen PVP’ye karşılık gelir. Nihai fiyat geçerli promosyonlara göre belirgin şekilde değişebilir.
Deja un comentario


Kia 10 model, 50 versiyon ve 400 olası kombinasyonla elektrikli bir gama sunuyor
2027 Avrupa Yılın Otomobili (COTY) için finale kalan yedi aday tamamen elektrikli.
Peugeot E-208 GTi: Bir oyuncak gibi pille çalışan, seksenlerin spor otomobil ruhunu geri getiren bir model