Changan Deepal S05 PHEV vs Citroën C5 Aircross Hybrid: efficiëntie, technologie en prijs naast elkaar

Iván Navarro     24 May 2026     5 min.
Changan Deepal S05 PHEV vs Citroën C5 Aircross Hybrid: efficiëntie, technologie en prijs naast elkaar

We vergelijken twee belangrijke plug-inhybride SUV’s op de Spaanse markt: de technologische Changan Deepal S05 PHEV tegenover de comfortabele Citroën C5 Aircross Hybrid, op het gebied van efficiëntie, WLTP-actieradius en prijs.

Het segment van plug-inhybride SUV’s maakt in 2025 zijn meest interessante periode door. De Chinese merken zijn er met technologisch ambitieuze voorstellen en disruptieve prijzen ingekomen, terwijl de Europese fabrikanten antwoorden met hun troeven: comfort, het commerciële netwerk en verfijning. Op dit kruispunt staan twee protagonisten met heel verschillende filosofieën: de Changan Deepal S05 PHEV, pas op de Spaanse markt gelanceerd met het DNA van een geconnecteerde auto, en de Citroën C5 Aircross Hybrid, een klassieker onder de Franse C-SUV’s die inzet op welzijn aan boord.

Twee PHEV-filosofieën in de Spaanse C-SUV-markt

De vergelijking tussen de Changan Deepal S05 PHEV en de Citroën C5 Aircross Hybrid is meer dan een duel van technische fiches. Het is de botsing tussen de nieuwe Chinese school — gigantische schermen, OTA-software, hoogspanningsaandrijflijnen — en de Europese volwassenheid van een fabrikant met decennia ervaring in rijcomfort. Beide spelen in het C-segment, beide kunnen aan de stekker, maar de manier waarop ze de auto zien is radicaal verschillend.

Deepal S05 11

Changan Deepal S05 PHEV: de Chinese technologische invasie — vanaf ca. 35.000 €

De Changan Deepal S05 PHEV komt als speerpunt van de Changan-groep in Europa. Het plug-inhybride systeem combineert een 1.5 turbo-benzinemotor die vooral als generator werkt met een krachtige elektromotor, in een geavanceerde architectuur van het type Range Extender. De elektrische WLTP-actieradius bedraagt ongeveer 80 tot 130 km, afhankelijk van de cyclus en de uitvoering, een zeer concurrerende waarde binnen het segment van plug-inhybride SUV’s met elektrische autonomie.

Het interieur draait om een groot centraal scherm met een Qualcomm Snapdragon-processor, native spraakbediening en OTA-updates. Het is ongetwijfeld een van de meest geconnecteerde plug-inhybride SUV’s die je vandaag in Spanje kunt kopen.

Vermogen kW Vermogen pk Max. snelheid Elektrische actieradius Verbruik Milieuklasse Brandstof
160 kW 218 CV ~180 km/u ~115 km WLTP ~1,1 L/100 km CERO PHEV

Citroën C5 Aircross (3)

Citroën C5 Aircross Hybrid: Franse comfort en PHEV-volwassenheid — vanaf ca. 40.000 €

Tegenover de nieuwkomer is de Citroën C5 Aircross Hybrid een bekende waarde. Hij erft het EMP2-platform van de Stellantis-groep en combineert een 1.6 PureTech turbo met een elektromotor die geïntegreerd is in de e-EAT8-versnellingsbak met acht versnellingen. De goedgekeurde elektrische actieradius ligt rond de 55 km WLTP, minder dan die van de Deepal, maar meer dan voldoende voor de meeste dagelijkse stadsritten.

De grote troef van de Citroën blijft zijn ophanging met progressieve hydraulische aanslagen en de Advanced Comfort-stoelen, die elke lange reis in een ontspannend moment veranderen. De kenmerken van de Citroën C5 Aircross Hybrid wijzen op een meer conservatieve klant, die soepelheid boven technologisch vuurwerk stelt.

Vermogen kW Vermogen pk Max. snelheid Elektrische actieradius Verbruik Milieuklasse Brandstof
165 kW 225 CV 225 km/u ~55 km WLTP ~1,4 L/100 km CERO PHEV

Concurrenten die context geven: MG, EBRO, Hyundai en Volvo

Mg Hs Hybrid+ (6)

Geen enkele eerlijke analyse van het segment kan de concurrenten negeren die de lat leggen. De MG HS PHEV is waarschijnlijk de referentie op het gebied van vermogen per prijs, met 249 kW (339 CV) en 103 km elektrische WLTP-actieradius vanaf ongeveer 37.000 €. MG heeft een zeer veeleisende maatstaf gezet.

Vermogen kW Vermogen pk Max. snelheid Elektrische actieradius Verbruik Milieuklasse Brandstof
249 kW 339 CV 200 km/u 103 km WLTP 0,54 L/100 km CERO PHEV

EBRO s700

De EBRO s700 PHEV, geproduceerd in Barcelona onder de technologische paraplu van Chery, biedt 255 kW (347 CV) en 90 km WLTP vanaf ongeveer 37.700 €. EBRO zet sterk in op de nationale component zonder af te zien van power.

Vermogen kW Vermogen pk Max. snelheid Elektrische actieradius Verbruik Milieuklasse Brandstof
255 kW 347 CV 180 km/u 90 km WLTP 0,8 L/100 km CERO PHEV

De Hyundai Tucson PHEV verdedigt het Koreaanse terrein met 195 kW (265 CV), vierwielaandrijving HTRAC en ongeveer 62 km WLTP, vanaf circa 42.000 €. Hyundai blijft een van de benchmarks voor waargenomen kwaliteit en het after-salesnetwerk in het segment, met een gevestigd PHEV-assortiment dat ook de Santa Fe omvat. De betrouwbaarheid Hyundai scoort veel punten bij de rationele klant.

Vermogen kW Vermogen pk Max. snelheid Elektrische actieradius Verbruik Milieuklasse Brandstof
195 kW 265 CV 191 km/u ~62 km WLTP ~1,1 L/100 km CERO PHEV

Xc40 Recharge Twin, Sage Green

In het premiumsegment blijft de Volvo de XC40 als referentie hanteren. Hoewel het Zweedse merk resoluut is overgestapt op 100% elektrisch — zijn EC40 biedt tot 582 km WLTP vanaf ongeveer 52.700 € — heeft Volvo aangetoond dat de premiumklant bereid is van PHEV naar BEV over te stappen als het aanbod overtuigt. Geely, eigenaar van de Zweedse fabrikant, bepaalt hier de technologische toon van de groep.

Samenvattende tabel en ranglijst van het segment

We beoordelen van 1 tot 10, met weging van elektrische actieradius, efficiëntie, technologie, prijs en het totaalconcept, als beste plug-inhybride SUV 2025.

Model Vermogen Elektrische actieradius Prijs vanaf Score
Changan Deepal S05 PHEV 218 CV ~115 km ~35.000 € 8,7
Citroën C5 Aircross Hybrid 225 CV ~55 km ~40.000 € 7,5
MG HS PHEV 339 CV 103 km ~37.000 € 8,8
EBRO s700 PHEV 347 CV 90 km ~37.700 € 8,4
Hyundai Tucson PHEV 265 CV ~62 km ~42.000 € 8,2

Alle genoemde prijzen zijn adviesverkoopprijzen van de fabrikant, zonder rekening te houden met actuele aanbiedingen, kortingen van de dealer, tijdelijke campagnes of aankoopsubsidies zoals het Plan MOVES.

Redactioneel oordeel

De Changan Deepal S05 PHEV biedt het meest baanbrekende voorstel op het gebied van elektrische autonomie en software per geïnvesteerde euro. De Citroën C5 Aircross Hybrid antwoordt met comfort, verfijning en een gevestigd commercieel netwerk. Als de klant technologie en echte elektrische efficiëntie in stedelijk gebruik vooropstelt, geeft de Changan Deepal de richting aan; als hij merkvolwassenheid en soepel rijgedrag waardeert, heeft de Citroën nog steeds sterke argumenten.

Veelgestelde vragen

Welke heeft meer elektrische WLTP-actieradius, de Changan Deepal S05 PHEV of de Citroën C5 Aircross Hybrid?
De Changan Deepal S05 PHEV haalt ongeveer 115 km WLTP, bijna het dubbele van de ongeveer 55 km van de Citroën C5 Aircross Hybrid.

Welke plug-inhybride SUV is van de twee het goedkoopst?
De Changan Deepal S05 PHEV begint vanaf ongeveer 35.000 €, terwijl de Citroën C5 Aircross Hybrid vanaf ongeveer 40.000 € adviesverkoopprijs begint.

Hebben beide de CERO-milieuklasse van de DGT?
Ja. Doordat beide modellen meer dan 40 km elektrische WLTP-actieradius halen, dragen ze de CERO-milieuklasse, met de bijbehorende fiscale voordelen en mobiliteitsvoordelen in de stad.

Welke alternatieven zijn er in hetzelfde segment?
De MG HS PHEV, de EBRO s700 PHEV en de Hyundai Tucson PHEV zijn directe concurrenten. In de premium elektrische categorie is de Volvo EC40 de natuurlijke stap naar 100% elektrisch binnen de Geely-groep.


Deja un comentario