Geely Starray EM-i: Vermogen, actieradius en technologie in een betaalbare plug-inhybride

Iván Navarro     4 May 2026     7 min.
Geely Starray EM-i: Vermogen, actieradius en technologie in een betaalbare plug-inhybride

De Geely Starray EM-i betreedt de concurrerende markt van compacte SUV’s als een stevige inzet op toegankelijke en vooruitstrevende mobiliteit.

De Geely Starray EM-i is een compacte plug-inhybride die de strijd aangaat in een segment dat steeds voller raakt met betaalbare PHEV-oplossingen. Hij valt op door de gecombineerde vermogensopbrengst, een voldoende elektrische actieradius voor dagelijkors gebruik en een technische uitrusting die in de buurt komt van premiummodellen zonder de prijs al te zeer op te drijven. In deze analyse bekijken we het motorenaanbod, het homologatieverbruik en het reële verbruik, het rijgedrag, de ergonomie binnen en de laadcapaciteit, en geven we een duidelijk advies over welke versie je het best kunt kiezen op basis van het gebruik.

Wat voor auto de Geely Starray EM-i is en waar hij zich positioneert

De Geely Starray EM-i behoort tot het segment van compacte PHEV-SUV’s en richt zich op klanten die verbruik en uitstoot willen verlagen zonder in te leveren op actieradius en prestaties. Vergeleken met rivalen als de Hyundai Tucson of de KIA Niro biedt hij een ambitieuze verhouding tussen uitrusting en prijs en een praktische aanpak: goede ruimte voor gezinnen, veel technologie aan boord en een accu waarmee het grootste deel van de dagelijkse ritten elektrisch kan worden afgelegd. De prijs vanaf 34.900 € plaatst hem onder enkele generieke alternatieven, waardoor hij een aantrekkelijke optie is voor wie let op de totale kosten en standaarduitrusting.

Geely Starray Emi E5

De Geely Starray EM-i in detail: volledige technische analyse

Het mechanische aanbod van de Starray EM-i draait om een plug-inhybride-architectuur met een benzinemotor, ondersteund door een of twee elektromotoren afhankelijk van de versie. De combinatie levert in de topversie een gecombineerd maximumvermogen van 272 pk, wat zich vertaalt in redelijk vlotte acceleraties voor het segment en ontspannen rijden op de snelweg. De accu heeft een bruikbare capaciteit van bijna 19 kWh, waarmee een WLTP-elektrische actieradius van ongeveer 70 km mogelijk is; in elektrische modus ligt het gehomologeerde verbruik rond 16,0 kWh/100 km.

Qua verbruik is het gecombineerde homologatiecijfer zeer laag, rond 1,4 l/100 km, maar in het echte gebruik, met wisselende laadbeurten en gemengde ritten, nadert het verbruik vaak 5,5–6,0 l/100 km zodra de accu leeg is en er vooral in hybride modus wordt gereden. De Starray EM-i steunt op een specifiek voor hybrides ontwikkeld platform dat comfort en een relatief laag zwaartepunt voorop stelt, wat stabiliteit biedt maar de wendbaarheid op bochtige wegen iets beperkt in vergelijking met compactere modellen die meer op dynamiek zijn gericht.

Het interieur valt op door goed afgewerkte materialen op de aanraakpunten en een groot centraal scherm waarin de belangrijkste infotainmentfuncties zijn geïntegreerd; de ergonomie is correct, met logische bedieningselementen en een duidelijk digitaal instrumentarium. Het ADAS-pakket omvat rijstrookassistent, adaptieve cruisecontrol en automatische noodremfunctie met voetgangerherkenning, geschikt voor dagelijks rijden en lange reizen.

Qua ruimte is de verdeling evenwichtig: de achterbank biedt comfortabel plaats aan twee volwassenen en de kofferbak, met 448 liter, is voldoende voor dagelijks gebruik en gezinsuitjes. De aanbevolen versie is de middenklasse met volledige accu en het rijhulppakket, die prijs en uitrusting in balans brengt zonder dure opties.

Pluspunten

  • Efficiënt bij gemengd gebruik en concurrerende elektrische actieradius
  • Technologie en uitrusting op het niveau van hogere segmenten
  • Aantrekkelijke prijs-kwaliteitverhouding binnen het PHEV-segment

Verbeterpunten

  • Minder wendbaar in de bocht dan sommige rivalen die meer op rijbeleving zijn gericht
  • Kofferbak en accupakket beperken de flexibiliteit iets ten opzichte van pure benzine- of dieselmodellen

Voor wie is dit model bedoeld?

Het is een ideaal voorstel voor gezinnen en professionals die dagelijks stads- of randstedelijke ritten maken en voldoende elektrische actieradius nodig hebben voor die trajecten, maar die af en toe lange reizen maken. Het is ook geschikt voor wie technologie en ergonomie zoekt zonder de prijsopslag van premiummerken te betalen.

Belangrijkste technische gegevens

Kenmerk Gegeven Score
Vermogen 272 pk 8.6
Verbruik 1,4 l/100 km (gehomologeerd) — reëel: ~5,8 l/100 km 9.0
Snelheid 200 km/u 7.5
Elektrische actieradius 70 km (WLTP) 8.8
Accu 19,1 kWh (bruikbaar) 8.0
Kofferbak 448 liter 8.2
Lengte 4.540 mm 8.0
Prijs vanaf 34.900 € 8.4

score op 10 op basis van de criteria die in dit artikel zijn geanalyseerd

Alternatieven voor de Geely Starray EM-i

Hyundai Tucson Phev

Hyundai Tucson PHEV

De Tucson PHEV biedt een vergelijkbare architectuur met een gecombineerd vermogen van ongeveer 265 pk en een WLTP-elektrische actieradius van circa 60–65 km. Zijn sterke punt is het aftersalesnetwerk en een zorgvuldig uitgewerkt interieur; zijn startprijs ligt echter meestal hoger en de kofferbak is door de plaatsing van de accu iets kleiner. Het is een alternatief voor wie merk en technische dekking belangrijker vindt.

Kia Niro '22 056

Kia Niro PHEV

De Niro PHEV is qua vermogen lichter —rond 141 pk gecombineerd— en heeft een realistische elektrische actieradius van circa 50–60 km volgens de WLTP-cyclus. Hij onderscheidt zich door zijn laag verbruik in stedelijk gebruik en zijn compacte afmetingen, wat parkeren vergemakkelijkt. De prijs begint in een concurrerende categorie, waardoor hij een logische keuze is voor stedelijke gebruikers die geen hoge prestaties nodig hebben.

Nuevo Mitsubishi Outlander Phev

Mitsubishi Outlander PHEV

De Outlander PHEV is groter en meer gericht op praktische crossover-toepassingen, met vermogens rond 220–230 pk en WLTP-actieradiussen die per accu verschillen, meestal in een bereik van 55–65 km bij recente modellen. Zijn voordeel is de ruimte en de trekcapaciteit in specifieke versies; het nadeel is een over het algemeen hogere prijs en een minder wendbaar rijgedrag op de weg.

Snelle technische vergelijking met de rivalen

Model Vermogen Verbruik / actieradius Snelheid Prijs Score
Geely Starray EM-i 272 pk 70 km (WLTP) 200 km/u 34.900 € 8.6
Hyundai Tucson PHEV 265 pk 65 km (WLTP) 193 km/u ~40.000 € 8.2
Kia Niro PHEV 141 pk 58 km (WLTP) 170 km/u ~34.000 € 7.8
Mitsubishi Outlander PHEV 230 pk 60 km (WLTP) 180 km/u ~42.000 € 7.9

score op 10 op basis van de criteria die in dit artikel zijn geanalyseerd

In deze vergelijking is het meest evenwichtige model de Geely E5, omdat hij een concurrerende elektrische actieradius, vermogen en een lagere instapprijs dan verschillende rivalen combineert; de beste keuze hangt af van het profiel: als merk en dealernetwerk zwaar wegen, is de Tucson de juiste keuze; als lage stedelijke bedrijfskosten prioriteit hebben, is dat de Niro.

Veelgestelde vragen

Wat is de reële elektrische actieradius van de Geely Starray EM-i?
In WLTP-cijfers belooft de Starray EM-i ongeveer 70 km; in het echte gebruik betekent dit 50–70 km, afhankelijk van rijstijl en weer, wat voldoende is voor de meeste dagelijkse stadsritten.

Welk reëel verbruik kan ik verwachten bij de Geely Starray EM-i?
Het gecombineerde homologatieverbruik is zeer laag (ca. 1,4 l/100 km) als je de elektrische lading optimaal benut. In het echte gebruik, met gecombineerde ritten en een lege accu, ligt het meestal tussen 5,5 en 6,5 l/100 km.

Welke versie van de Geely Starray EM-i is het meest aan te raden?
De middenversie met volledige accu en het ADAS-pakket is voor de meeste kopers het meest evenwichtig qua prijs en uitrusting.

Hoe is de ruimte en de kofferbak in vergelijking met de rivalen?
Met 448 liter kofferbak biedt hij een adequate capaciteit binnen het segment; in sommige configuraties is hij vergelijkbaar met of iets groter dan de Tucson en duidelijk ruimer dan compacte hybride sedans.

Is een PHEV zoals de Geely Starray EM-i duur in onderhoud?
De onderhoudskosten zijn vergelijkbaar met die van een moderne benzinemotor; het financiële voordeel komt vooral tot uiting als je vaak laadt en minder benzine verbruikt. Specifiek onderhoud van de accu valt onder de officiële garanties van de fabrikant.

Geely Italy Ex5 Starray Em I 00002

Eindoordeel: waarom kiezen voor de Geely Starray EM-i?

Redenen om hem te kiezen:

  • Technisch: krachtige en efficiënte combinatie met een accu waarmee dagelijkse ritten elektrisch kunnen worden afgelegd.
  • Praktisch: goede ruimte binnen en in de kofferbak, verzorgde ergonomie en een compleet ADAS-pakket.
  • Economisch: beperkte instapprijs ten opzichte van alternatieven en lage bedrijfskosten bij frequent elektrisch laden.

De Geely Starray EM-i overtuigt als evenwichtige PHEV: hij is niet de sportiefste van het segment en ook niet in alle versies de goedkoopste, maar zijn elektrische actieradius, uitrustingsniveau en prijs-kwaliteitverhouding maken hem een solide alternatief voor gezinnen en professionals die verbruik willen verlagen zonder in te leveren op prestaties en technologie. Ten opzichte van rivalen als de Hyundai Tucson of de KIA Niro biedt hij een praktisch voorstel dat het dagelijks leven vergemakkelijkt en voldoende technische argumenten heeft voor een weloverwogen aankoop.

Deja un comentario