BYD Leapmotor MG OMODA Ranglijsten SUV
Ranking 2026: de 5 Chinese elektrische SUV's met de beste prijs-kwaliteitverhouding die in Spanje te koop zijn
We analyseren de vijf Chinese elektrische SUV’s met de beste prijs-kwaliteitverhouding die in 2026 bij Spaanse dealers verkrijgbaar zijn, met controleerbare gegevens over actieradius, vermogen en prijs.
De Chinese opmars is geen belofte meer, maar is uitgegroeid tot de meest ontwrichtende kracht op de Europese markt. In Spanje, waar de elektrische SUV de favoriete carrosserievorm is geworden voor kopers van een oplaadbare auto, zijn de Aziatische merken van een curiositeit uitgegroeid tot hoofdrolspelers. Het aanbod is inmiddels breed, volwassen en concurrerend genoeg om een serieuze ranglijst samen te stellen, met cijfers op tafel en zonder concessies aan exotisme.
Bij Highmotor hebben we de vijf modellen geselecteerd die instapprijs, WLTP-actieradius, uitrusting en een echt aftersalesnetwerk op nationaal grondgebied het best combineren. Ze zijn allemaal te koop, ze hebben allemaal een dealer en ze concurreren allemaal rechtstreeks met de Europese referenties.
Waarom domineren Chinese elektrische SUV’s in 2026 de prijs-kwaliteitverhouding?
De vergelijking is eenvoudig: verticale integratie van de accu, industriële schaal zonder precedent en een blanco blad bij het ontwerpen van uitsluitend elektrische platformen. Terwijl Europese fabrikanten nog investeringen in verbrandingsmotoren afschrijven, produceert BYD zijn eigen Blade-cellen, controleert Leapmotor meer dan 60% van de componenten van zijn auto’s en produceert Chery (moederbedrijf van Omoda en Jaecoo) tegen een industriële kostprijs die moeilijk te evenaren is.
Het resultaat bij de Spaanse dealer: SUV’s uit het C-segment met het CERO-label vanaf 25.000 euro, garanties tot 7 jaar en actieradii die de 425 km WLTP benaderen zonder het premiumsegment in te gaan.

MG ZS EV — vanaf 19.990 €
De veteraan van de lijst en waarschijnlijk de bekendste Chinese elektrische SUV in Spanje. De ZS EV wordt verkocht via het SAIC-netwerk en combineert een scherpe prijs met een no-nonsense aanbod: een elektromotor van 130 kW, een accu van 51 of 70 kWh afhankelijk van de uitvoering en een actieradius tot 440 km WLTP in de Long Range-variant. Zijn grote troef is de garantie van 7 jaar en het dealernetwerk, een van de uitgebreidste onder de Chinese merken op nationaal grondgebied.
| Vermogen kW | Vermogen CV | Topsnelheid | Actieradius WLTP | Verbruik | Label | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 130 kW | 177 CV | 175 km/h | 440 km | 17,3 kWh/100 km | CERO | Elektrisch |

BYD Atto 3 — vanaf 30.490 €
De BYD Atto 3 is het visitekaartje van de reus uit Shenzhen in Europa en een onbetwiste bestseller. Het e-Platform 3.0 met Blade LFP-accu biedt tot 510 km WLTP en een veiliger chemie dan NMC-accu’s. Voorin een motor van 150 kW, achter een meerarmige wielophanging en een interieur met ongedwongen knipoogjes (gitaarsnaren inbegrepen) dat nog altijd verrast. Garantie van 6 jaar op het voertuig en 8 jaar op de accu.
| Vermogen kW | Vermogen CV | Topsnelheid | Actieradius WLTP | Verbruik | Label | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 150 kW | 204 CV | 160 km/h | tot 510 km | 16,0 kWh/100 km | CERO | Elektrisch |

Omoda E5 — vanaf 34.900 €
De eerste elektrische auto van Omoda (een merk van de Chery-groep) is een van de aangename verrassingen geweest. Scherp ontwerp, een afwerking die voor deze prijs veel beter is dan verwacht en een gehomologeerde actieradius van 430 km WLTP met een accu van 61 kWh. Met 150 kW vermogen en snelladen op DC tot 80 kW is hij een echt alternatief voor de Atto 3, met een Europeser rijgedrag dankzij het afstemmingswerk dat op Spaanse bodem is uitgevoerd.
| Vermogen kW | Vermogen CV | Topsnelheid | Actieradius WLTP | Verbruik | Label | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 150 kW | 204 CV | 172 km/h | 430 km | 15,5 kWh/100 km | CERO | Elektrisch |

Leapmotor C10 — vanaf 30.900 €
De Leapmotor C10, in Europa gedistribueerd via de joint venture met Stellantis, is een SUV uit het D-segment met een gezinsvriendelijk karakter. Achterliggende motor van 160 kW, accu van 69,9 kWh en 420 km WLTP. Waar hij het verschil maakt, is het interieur: een middenscherm van 14,6 inch, elektrische stoelen met ventilatie en een geluidsisolatie die gevaarlijk dicht in de buurt komt van Europese premiummerken. Het Stellantis-netwerk staat garant voor een robuuste aftersales.
| Vermogen kW | Vermogen CV | Topsnelheid | Actieradius WLTP | Verbruik | Label | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 160 kW | 218 CV | 170 km/h | 420 km | 18,1 kWh/100 km | CERO | Elektrisch |

DFSK Seres 3 — vanaf 25.900 € vóór subsidies
Een van de goedkoopste van de lijst en de toegangspoort tot de Chinese elektrische SUV in Spanje. De Seres 3, verkocht door DFSK, biedt een motor van 120 kW, een accu van 52,5 kWh en ongeveer 330 km WLTP. Hij is niet de meest verfijnde, maar zijn prijs plaatst hem in een aparte categorie voor wie het CERO-label zoekt zonder boven de 26.000 euro vóór subsidies uit te komen.
| Vermogen kW | Vermogen CV | Topsnelheid | Actieradius WLTP | Verbruik | Label | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 120 kW | 163 CV | 155 km/h | 330 km | 17,8 kWh/100 km | CERO | Elektrisch |
Overzichtstabel en Highmotor-score
| Model | Prijs vanaf | Actieradius | Vermogen | Garantie | Score /10 |
|---|---|---|---|---|---|
| MG ZS EV | 19.990 € | 440 km | 177 CV | 7 jaar | 8,7 |
| BYD Atto 3 | 30.490 € | 420 km | 204 CV | 6 jaar | 8,5 |
| Omoda E5 | 34.900 € | 430 km | 204 CV | 7 jaar | 8,6 |
| Leapmotor C10 | 30.900 € | 420 km | 218 CV | 6 jaar | 8,4 |
| DFSK Seres 3 | 25.900 € | 330 km | 163 CV | 5 jaar | 7,8 |
Veelgestelde vragen
Wat is de Chinese elektrische SUV met de beste prijs-kwaliteitverhouding in Spanje in 2026?
De MG ZS EV staat bovenaan in onze beoordeling, omdat hij 440 km actieradius, 7 jaar garantie en een werkelijk betaalbare instapprijs combineert, en bovendien wordt ondersteund door een gevestigd dealernetwerk.
Zijn de Chinese elektrische SUV’s die in Spanje worden verkocht betrouwbaar?
Ja. Merken als BYD, MG, Omoda of Leapmotor bieden garanties van 6 tot 8 jaar en beschikken over een volledige Europese homologatie, Euro NCAP-tests en een officieel aftersalesnetwerk.
Welke Chinese elektrische SUV heeft de grootste actieradius voor minder dan 35.000 €?
De MG ZS EV Long Range, met 440 km gehomologeerde WLTP, is de meest evenwichtige optie onder die prijsgrens.
Hebben alle Chinese elektrische SUV’s het CERO-label?
Ja. Aangezien het 100% elektrische voertuigen zijn, beschikken de vijf modellen uit de ranglijst over het CERO-label van de DGT en komen ze in aanmerking voor subsidies uit het MOVES-plan.
Deja un comentario


Kia biedt een elektrisch gamma met 10 modellen, 50 versies en 400 mogelijke combinaties
De zeven finalisten voor Auto van het Jaar in Europa 2027 (COTY) zijn uitsluitend elektrisch
Peugeot E-208 GTi: een speelgoedauto op batterijen die de geest van de sportwagens uit de jaren tachtig laat herleven