Ranglijst 2026: de 7 gezinssuv's met de beste technologische uitrusting onder 45.000 euro

Iván Navarro     10 October 2026     6 min.
Ranglijst 2026: de 7 gezinssuv's met de beste technologische uitrusting onder 45.000 euro

We vergelijken de meest technologische gezinssuv’s op de Spaanse markt voor minder dan 45.000 euro, met schermen, ADAS en actuele prijzen voor 2026. Een ranglijst voor wie echte uitrusting zoekt zonder meer te betalen dan nodig.

Vijf jaar geleden was een gezinssuv met een groot scherm, degelijke rijhulpsystemen en draadloze connectiviteit voorbehouden aan het topsegment. Dat is voorbij. In 2026 is technologische uitrusting zo gemeengoed geworden dat een SUV-C of SUV-D met een dubbel digitaal scherm, ADAS-niveau 2 en software-updates onder de 45.000 euro simpelweg normaal is. De vraag is niet meer of die technologie bestaat, maar welk model die het best integreert en welk model het goedkoopst aanbiedt.

Voor deze ranglijst hebben we zeven modellen bekeken die vandaag bij Spaanse dealers worden verkocht, met actuele versies en prijzen. We hebben niet alleen naar de commerciële brochure gekeken, maar ook schermformaten, niveaus van rijondersteuning en gehomologeerde verbruiken vergeleken, zodat de vergelijking echt bruikbaar is voor wie een financieringscontract moet tekenen.

Wat we vragen van een technologische gezinssuv in 2026

De lat ligt hoger, en terecht. Om in deze ranglijst te komen, stelden we drie niet-onderhandelbare eisen: een infotainmentsysteem met een scherm van 10 inch of groter met draadloze Apple CarPlay en Android Auto, een ADAS-pakket van niveau 2 met op zijn minst adaptieve cruisecontrol en actieve rijstrookassistent, en een instapprijs onder de 45.000 euro in ten minste één versie met die uitrusting standaard of als redelijke optie.

We hebben ook iets beoordeeld dat zelden nauwkeurig wordt gemeten: de werkelijke vloeiendheid van de software. Een groot scherm met een traag besturingssysteem helpt weinig in het dagelijks gebruik, en dat merkten we vooral tijdens de testritten in drukke stadsverkeer. Wie daarnaast een overzicht van de passieve veiligheid zoekt, vormt de recente ranglijst van gezinssuv’s met de beste Euro NCAP-score een goede aanvulling op deze lijst.

Peugeot 3008

1. Peugeot 3008 — vanaf 32.000 €

De Peugeot 3008 van de nieuwe generatie zet sterk in op zijn gebogen i-Cockpit, een scherm van 21 inch dat het instrumentenpaneel en het infotainment in één paneel combineert. Het is naar onze mening het visueel meest gewaagde voorstel in het segment, en tegelijk het model dat de meningen het meest verdeelt door het lage stuurwiel. De Hybrid 136/145 pk-versie houdt de prijzen beperkt zonder af te zien van ADAS standaard vanaf de middenuitvoeringen.

Model Vermogen (kW) Vermogen (CV) Verbruik Etiket Brandstof
Peugeot 3008 Hybrid 136/145 100-107 kW 136-145 CV 5,3-5,6 l/100 km ECO Hybride (MHEV)

Hyundai Tucson

2. Hyundai Tucson — vanaf 28.500 €

De Tucson is al jaren de technologische referentie in zijn klasse, en de laatste update heeft dat alleen maar versterkt: een dubbel scherm van 12,3 inch, een klimaatregeling die in hetzelfde digitale oppervlak is geïntegreerd, en het Hyundai SmartSense-pakket met noodremfunctie en dodehoekwaarschuwing standaard, zelfs in de instapuitvoeringen. We schreven er al over toen we de nieuwe Hyundai Tucson grondig analyseerden: zoveel technologie voor zo weinig geld is moeilijk te vinden.

Model Vermogen (kW) Vermogen (CV) Verbruik Etiket Brandstof
Hyundai Tucson HEV 215/239 158-176 kW 215-239 CV 5,5-5,7 l/100 km ECO Hybride

KIA Sportage

3. Kia Sportage — vanaf 28.500 €

De Sportage deelt het platform met de Tucson en biedt technisch vrijwel hetzelfde, maar met een conventioneler interieurontwerp, voor wie fysieke knoppen naast het gebogen scherm van 12,3 inch verkiest. De Drive-uitvoering voegt rijstrookassistentie en verkeersbordherkenning toe zonder de grens van 30.000 euro te overschrijden. Op papier concurreert hij rechtstreeks met de Tucson; in de praktijk geeft de prijs de doorslag.

Model Vermogen (kW) Vermogen (CV) Verbruik Etiket Brandstof
Kia Sportage HEV 239 176 kW 239 CV 5,5 l/100 km ECO Hybride

Toyota Rav4 2026 (8)

4. Toyota RAV4 — vanaf 43.500 €

De RAV4 imponeert niet met reusachtige schermen — zijn systeem van 12,9 inch is correct, meer niet — maar hij compenseert dat met het meest verfijnde Toyota Safety Sense op de markt en een mechanische betrouwbaarheid die voor veel gezinnen zwaarder weegt dan elke gadget. Hij is ook geen wondermiddel op softwaregebied, dat moet erkend worden: de interface blijft wat achter ten opzichte van de Koreanen en Fransen.

Model Vermogen (kW) Vermogen (CV) Verbruik Etiket Brandstof
Toyota RAV4 Hybrid \~183-185 \~135-136 kW 183-185 CV 4,9-5,6 l/100 km ECO Hybride

Kodiaq 1

5. Skoda Kodiaq — vanaf 38.800 €

De Kodiaq speelt de kaart van de ruimte en combineert die met een scherm van 13 inch dat naar onze smaak een van de intuïtiefste binnen de Volkswagen-groep is. Zeven zitplaatsen beschikbaar, ADAS Travel Assist en een kofferbak van bijna 630 liter maken hem een reële optie voor grote gezinnen die niet willen inboeten op technologie omdat ze een grote auto kiezen.

Model Vermogen (kW) Vermogen (CV) Verbruik Etiket Brandstof
Skoda Kodiaq 1.5 TSI mHEV 150 110 kW 150 CV 6,0 l/100 km ECO Benzine (MHEV)

Tiguan Exterior

6. Volkswagen Tiguan — vanaf 34.700 €

De Tiguan deelt een groot deel van de technologische architectuur van de Kodiaq, maar in een compacter formaat en met een iets meer op rijden gerichte aanpak. Zijn scherm van 12,9 inch en de aanraakbedieningen op het stuur — die ons persoonlijk niet helemaal overtuigen — vatten een filosofie goed samen: technologie ja, maar met een zekere Duitse koelheid in de uitvoering.

Model Vermogen (kW) Vermogen (CV) Verbruik Etiket Brandstof
Volkswagen Tiguan eTSI 150 110 kW 150 CV 5,8-6,2 l/100 km ECO Benzine (MHEV)

Mazda Cx60

7. Mazda CX-60 — vanaf 44.000 €

De CX-60 sluit de lijst af. Hij is de duurste van de zeven, maar ook degene die zijn prijs het best verbergt met interieurmaterialen die een trede hoger aanvoelen dan de rest. Zijn scherm van 12,3 inch wordt bediend met een draaiknop in plaats van via aanraking, een keuze die sommigen zal bevallen en anderen zal frustreren. Het is discutabel of het verschil alleen door de kwaliteitsbeleving de meerprijs waard is, maar wie hem uitprobeert, begrijpt het argument.

Model Vermogen (kW) Vermogen (CV) Verbruik Etiket Brandstof
Mazda CX-60 e-Skyactiv D MHEV 200 147 kW 200 CV 5,0 l/100 km ECO Diesel (MHEV)

Samenvattende tabel: de 7 technologische gezinssuv’s van 2026

Model Prijs vanaf Hoofdscherm ADAS Etiket Technologische score (1-10)
Peugeot 3008 32.000 € 21″ Niveau 2 ECO 9
Hyundai Tucson 28.500 € 12,3″ dubbel Niveau 2 ECO 8,8
Kia Sportage 28.500 € 12,3″ gebogen Niveau 2 ECO 8,5
Skoda Kodiaq 38.800 € 13″ Niveau 2 ECO 8,3
Volkswagen Tiguan 34.700 € 12,9″ Niveau 2 ECO 8
Mazda CX-60 44.000 € 12,3″ Niveau 2 ECO 7,8
Toyota RAV4 43.500 € 12,9″ Niveau 2 ECO 7,5

Geen van de zeven maakt in onze referentiecijfers nog gebruik van het Plan Auto+ als prijsargument, hoewel sommige plug-inhybride versies uit andere segmenten ervan kunnen profiteren. Raadpleeg daarom altijd de geldende voorwaarden op de officiële website van het plan voordat u een aankoop afrondt.

Veelgestelde vragen

Welke gezinssuv heeft de beste technologische uitrusting onder 45.000 euro in 2026?
Volgens onze analyse gaat de Peugeot 3008 aan kop door de combinatie van een panoramisch scherm van 21 inch en standaard ADAS, op de voet gevolgd door de Hyundai Tucson, die een bijna identiek pakket aanbiedt tegen een lagere instapprijs.

Welke gezinssuv heeft het grootste scherm onder 45.000 euro?
De Peugeot 3008 springt eruit met zijn gebogen paneel van 21 inch, ver boven het gemiddelde van het segment, dat rond de 12 tot 13 inch ligt.

Is het de moeite waard om meer te betalen voor een SUV zoals de Mazda CX-60 dan voor goedkopere opties?
Dat hangt af van de prioriteiten van de koper: de CX-60 biedt een betere kwaliteitsbeleving van het interieur, maar qua pure technologische uitrusting haalt hij het niet van Koreaanse of Franse concurrenten die enkele duizenden euro’s minder kosten.

Hebben al deze SUV’s standaard draadloze Apple CarPlay en Android Auto?
Ja, alle zeven modellen in deze ranglijst bieden dat standaard of vanaf de middenuitvoeringen aan, een standaard die in 2026 in het gezinssegment niet meer ter discussie staat.


Deja un comentario