Audi BMW Cayenne GLE Mercedes Porsche Q7 Volvo X5 XC90 Hybride auto's Vergelijkingen Koopgidsen SUV
Hoe kies je een premium plug-inhybride SUV voor lange reizen in 2026: gecombineerde actieradius, comfort en laadnetwerk
Praktische gids om in 2026 de beste premium plug-inhybride SUV voor lange reizen te kiezen, met een echte vergelijking tussen BMW X5, Mercedes GLE, Audi Q7, Volvo XC90, Range Rover Sport en Porsche Cayenne.
Een premium plug-inhybride SUV kopen om echt kilometers te maken —Madrid-Málaga in één keer, of een uitstapje naar de Pyreneeën met het hele gezin— is iets anders dan er alleen in de stad mee rijden. Daar weegt de accu nauwelijks mee in de keuze. Op de snelweg daarentegen spelen de gecombineerde actieradius, het comfort op 120 km/u gedurende uren en steeds vaker het gemak om een snellader te vinden zonder 20 kilometer van de route af te wijken een rol. In 2026 biedt de Spaanse markt zes serieuze kandidaten in dit segment. We bespreken ze één voor één.
Wat “gecombineerde actieradius” echt betekent bij een premium PHEV
Het cijfer uit de brochure —bijvoorbeeld 100 km elektrisch volgens WLTP— houdt op de snelweg met de airconditioning op volle kracht en vier volwassenen aan boord zelden stand. De echte gecombineerde actieradius is iets anders: de som van wat de accu geeft bij gemengd gebruik (bij de meeste van deze modellen tussen 55 en 85 km) plus wat de benzinetank biedt, meestal tussen 55 en 75 liter. Het praktische resultaat ligt rond de 700-900 km zonder te tanken of op te laden, precies wat wie lange reizen maakt zoekt. Belangrijk is volgens ons niet het cijfer op papier, maar hoe het systeem zich gedraagt wanneer de accu op 300 km van huis leeg raakt en de verbrandingsmotor de rest van de rit alleen het voertuig moet voortbewegen.
Belangrijke criteria voor een goede keuze
Echte elektrische actieradius. Niet alle premium PHEV’s presteren gelijk. Er zit tot 40 km WLTP verschil tussen de kortste en de langste in deze vergelijking, en dat is niet niets als de gebruiker dagelijks ritten van 50-60 km maakt die hij puur elektrisch kan afleggen.
Snelwegcomfort. Adaptieve luchtvering, akoestische isolatie en een chassis dat niet opvalt wanneer de verbrandingsmotor inschakelt nadat de accu leeg is. Hier tellen nuances: een soepele overgang is iets anders dan een merkbare ruk in het gaspedaal.
DC-laadnetwerk in Spanje. De meeste van deze SUV’s laden op gelijkstroom met gematigd vermogen (tussen 7,4 kW en 11 kW op AC, en op DC iets beperkter dan een pure elektrische auto), dus het is verstandig om niet alles af te laten hangen van het vinden van een snellader onderweg. Het laadnetwerk voor SUV PHEV’s in Spanje is gegroeid, maar blijft ongelijk buiten de belangrijkste snelwegen.
Vergelijking premium SUV PHEV 2026: model voor model

BMW X5 xDrive50e, vanaf 103.700 €
De X5 xDrive50e is naar mijn smaak degene die binnen deze groep het beste vermogen en elektrische actieradius in balans brengt. De overgang tussen de modi is bijna onmerkbaar, iets wat niet al zijn concurrenten voor elkaar krijgen.
| Vermogen (kW) | Vermogen (CV) | Elektrische actieradius | Milieuzone-label | Brandstof |
|---|---|---|---|---|
| 360 | 489 | \~105 km | 0 | PHEV |

Mercedes-Benz GLE 400e, vanaf 97.000 €
Zijn sterkste punt is het comfort: luchtvering als standaard in de hogere versies en een isolatie die ervoor zorgt dat de 800 km minder zwaar aanvoelen dan verwacht. Daar staat tegenover dat zijn elektrische actieradius iets achterblijft bij de BMW.
| Vermogen (kW) | Vermogen (CV) | Elektrische actieradius | Milieuzone-label | Brandstof |
|---|---|---|---|---|
| 280 | 381 | \~100 km | 0 | PHEV |

Audi Q7 TFSI e, vanaf 88.700 €
De meest ingetogen in vermogen van de zes, maar ook een van de redelijkste qua instapprijs. Presteert goed op de snelweg, al verliest de bagageruimte iets capaciteit ten opzichte van de verbrandingsversies door het accupakket.
| Vermogen (kW) | Vermogen (CV) | Elektrische actieradius | Milieuzone-label | Brandstof |
|---|---|---|---|---|
| 290 | 394 | \~80 km | 0 | PHEV |

Volvo XC90 T8 Recharge, vanaf 91.150 €
De voordeligste van de lijst en, opvallend genoeg, zeker niet zwak qua vermogen. Volvo kiest voor een comfort dat meer gezinsgericht is dan sportief, met een vering die absorptie boven controle stelt. We hebben het gedrag ervan eerder uitgebreid vergeleken met de Mercedes GLE en de verschillen in karakter zijn duidelijk.
| Vermogen (kW) | Vermogen (CV) | Elektrische actieradius | Milieuzone-label | Brandstof |
|---|---|---|---|---|
| 335 | 455 | \~70 km | 0 | PHEV |

Range Rover Sport P510e, vanaf 149.900 €
De referentie qua elektrische actieradius binnen deze groep, met cijfers die bijna 113 km WLTP bereiken. Het is discutabel of die sprong de prijs ten opzichte van de Cayenne rechtvaardigt, maar als de lange reis een stuk off-road bevat, is er hier geen concurrent.
| Vermogen (CV) | Elektrische actieradius | Milieuzone-label | Brandstof |
|---|---|---|---|
| 510 | \~113 km | 0 | PHEV |

Porsche Cayenne E-Hybrid, vanaf 121.500 €
Zonder discussie de meest dynamische van de zes. Stuur en voorwielophanging reageren zoals je van een Porsche verwacht, al merk je op lange ritten die stevigere vering wel wat meer dan bij de Volvo of de Mercedes.
| Vermogen (kW) | Vermogen (CV) | Elektrische actieradius | Milieuzone-label | Brandstof |
|---|---|---|---|---|
| 346 | 470 | \~75 km | 0 | PHEV |
Samenvattende vergelijkingstabel
| Model | Prijs vanaf | Vermogen (CV) | Elektrische actieradius | Comfort snelweg | Algemene score (1-10) |
|---|---|---|---|---|---|
| BMW X5 xDrive50e | 103.700 € | 489 | \~105 km | Zeer hoog | 8,8 |
| Mercedes GLE 400e | 97.000 € | 381 | \~100 km | Uitstekend | 8,6 |
| Audi Q7 TFSI e | 88.700 € | 394 | \~80 km | Hoog | 7,9 |
| Volvo XC90 T8 | 91.150 € | 455 | \~70 km | Hoog | 8,3 |
| Range Rover Sport P510e | 149.900 € | 510 | \~113 km | Uitstekend | 8,7 |
| Porsche Cayenne E-Hybrid | 121.500 € | 470 | \~75 km | Middelhoog | 8,5 |
Aanbeveling per gebruiksprofiel
Gezin met kinderen. De Volvo XC90 T8 wint op prijs, ruimte in de derde rij en veiligheid als kenmerk van het merk. Hij wil niet de snelste zijn, en dat hoeft ook niet.
Frequente snelwegreiziger. Hier winnen de Range Rover Sport P510e en de Mercedes GLE 400e, dankzij hun grotere elektrische actieradius en luchtvering die de 600 km in één keer beter opvangt.
Dynamische bestuurder. De Porsche Cayenne E-Hybrid en de BMW X5 xDrive50e begrijpen een bochtige weg beter zonder af te zien van de elektrische modus voor het dagelijks gebruik.
Voordat u beslist, is het ook zinvol na te gaan of het Plan Auto+ subsidies voorziet voor de aankoop van dit soort voertuigen, en de geldende voorwaarden op de officiële website te raadplegen.
Laadnetwerk voor PHEV SUV’s in Spanje: wat je moet weten
Geen van deze zes modellen laadt op gelijkstroom met hoge vermogens; het gaat om het huishoudelijke stopcontact of een AC-punt van 7,4-11 kW ‘s nachts. In de praktijk betekent dit dat je het opladen op de bestemming plant, niet onderweg. Het laadnetwerk voor SUV PHEV’s in Spanje is verbeterd op snelwegrustplaatsen, maar is schaarser in landelijke gebieden. Voor een echt lange reis is het dus verstandig ervan uit te gaan dat het laatste traject in de conventionele hybride modus wordt afgelegd, zonder te vertrouwen op een lader halverwege.
Veelgestelde vragen
Wat is de beste premium plug-inhybride SUV voor lange reizen in 2026?
Er is geen enkele winnaar: de Range Rover Sport P510e en de Mercedes GLE 400e blinken uit in elektrische actieradius en snelwegcomfort, terwijl de Volvo XC90 T8 de beste prijs-prestatieverhouding biedt voor gezinnen.
Loont een premium PHEV ten opzichte van een conventionele hybride voor reizen?
Als de gebruiker dagelijks kan opladen en meestal ritten van minder dan 80 km maakt, dan wel: je bespaart echt brandstof. Voor pure lange reizen is het voordeel kleiner, al blijven comfort en gecombineerd vermogen in het voordeel van de PHEV tellen.
Is het laadnetwerk voor SUV PHEV’s in Spanje betrouwbaar voor een reis over lange afstand?
Het is voldoende op de belangrijkste snelwegen, maar je moet er niet van afhankelijk zijn: deze SUV’s zijn bedoeld om op de bestemming op te laden, niet onderweg, gezien hun beperkte laadvermogen op DC.
Welke werkelijke gecombineerde actieradius kan ik bij deze modellen verwachten?
Tussen 700 en 900 km, als je elektrische modus en benzinetank bij elkaar optelt, afhankelijk van het model, de rijstijl en de wegomstandigheden.
Deja un comentario


Nieuwe Lexus ES: luxe groeit en wordt elektrisch
Eerste kennismaking met de Dacia Sandero Hybrid 155: vermogen en efficiëntie vanaf 19.890 euro
Achter het stuur van de Leapmotor B03X, een betaalbare elektrische stadscrossover