Elektrische auto's Ranglijsten SUV
Top 8 elektrische SUV's met de beste verhouding tussen actieradius en prijs te koop in Spanje in juni 2026
Objectieve ranglijst van de elektrische SUV’s die in juni 2026 in Spanje de meeste WLTP-kilometers per euro bieden, met prijzen na Moves III-subsidies en analyse per gebruiksprofiel.
De Spaanse markt voor elektrische SUV’s heeft in juni 2026 een kantelpunt bereikt waar veel kopers al jaren op hopen: het aanbod is groot genoeg om als rationele koper op harde cijfers te kiezen, zonder in te leveren op productkwaliteit. De komst van Chinese merken met gehomologeerde modellen, de volwassenheid van de Europese platforms en de verlenging van het Plan Moves III hebben de prijzen zo ver laten dalen dat de verhouding €/km WLTP — de werkelijke maatstaf voor economische efficiëntie — de doorslaggevende filter is geworden.
Deze ranglijst rangschikt de acht elektrische SUV’s met de beste verhouding tussen actieradius en prijs die daadwerkelijk te koop zijn in Spanje, op basis van de kosten per gehomologeerde kilometer na aftrek van de officiële subsidies.
Hoe we de verhouding tussen actieradius en prijs hebben berekend
De maatstaf is eenvoudig: de definitieve prijs van het voertuig (adviesprijs met merkkortingen + 7.000 € Moves III met inruil) gedeeld door de gecombineerde WLTP-actieradius van de zuinigste beschikbare versie. Het resultaat, uitgedrukt in €/km, maakt het mogelijk om appels met appels te vergelijken, ongeacht het segment. We hebben configuraties met vierwielaandrijving of grote velgen uitgesloten, omdat die de gehomologeerde waarde negatief beïnvloeden, en alleen modellen met bevestigde levering bij een Spaanse dealer in juni 2026 zijn opgenomen.
1. Geely E5 — vanaf 31.490 €
De pas gelanceerde Geely E5 is de verrassing van het jaar. Platform GEA, LFP-accu van 60,2 kWh en 430 km WLTP voor minder dan 25.000 € na Moves III. Zijn verhouding van 57,9 €/km plaatst hem voorlopig bovenaan elke vergelijking van elektrische SUV’s 2026. Interieurafwerking die boven zijn prijsklasse uitstijgt, een scherm van 15,4 inch en DC-laden met 100 kW.
| Vermogen kW | Vermogen CV | Maximumsnelheid | Actieradius WLTP | Verbruik | Milieuklasse | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 160 kW | 218 CV | 175 km/u | 430 km | 15,8 kWh/100 km | Nul | Elektrisch |
2. MG ZS EV — vanaf 30.990 €
De MG ZS EV blijft de referentie voor de goedkope elektrische SUV in Spanje. Met de Long Range-accu van 70 kWh levert hij 440 km WLTP, en na subsidies daalt de prijs onder de 24.500 €. Volwassen product, met vijf jaar garantie en een gevestigd dealernetwerk dat zwaar weegt in de aankoopbeslissing.
| Vermogen kW | Vermogen CV | Maximumsnelheid | Actieradius WLTP | Verbruik | Milieuklasse | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 115 kW | 156 CV | 175 km/u | 440 km | 17,3 kWh/100 km | Nul | Elektrisch |

3. BYD Atto 3 — vanaf 35.900 €
De BYD Atto 3 heeft in 2026 een update gekregen die zijn actieradius met de Blade-accu van 60,5 kWh verhoogt tot 420 km WLTP. Zijn grote troef is de robuustheid van de LFP-chemie en een standaarduitrusting met panoramadak en geventileerde stoelen. Na subsidies komt hij uit op ongeveer 28.900 €.
| Vermogen kW | Vermogen CV | Maximumsnelheid | Actieradius WLTP | Verbruik | Milieuklasse | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 150 kW | 204 CV | 160 km/u | 420 km | 16,0 kWh/100 km | Nul | Elektrisch |
4. Citroën ë-C4 — vanaf 34.450 €
De Citroën ë-C4 met de accu van 54 kWh biedt 420 km WLTP en vooral het comfort van de progressieve hydraulische vering, die geen enkele concurrent in het segment evenaart. Het is de SUV-coupé voor wie lange ritten prioriteit geeft zonder rugklachten.
| Vermogen kW | Vermogen CV | Maximumsnelheid | Actieradius WLTP | Verbruik | Milieuklasse | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 115 kW | 156 CV | 150 km/u | 420 km | 15,2 kWh/100 km | Nul | Elektrisch |
5. Peugeot e-2008 — vanaf 36.900 €
De Peugeot e-2008 deelt het platform met de Citroën, maar kiest voor een technologischer interieur met de i-Cockpit 3D. Hij houdt 406 km WLTP en een realistisch verbruik onder 16 kWh/100 km bij gemengd gebruik.
| Vermogen kW | Vermogen CV | Maximumsnelheid | Actieradius WLTP | Verbruik | Milieuklasse | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 115 kW | 156 CV | 150 km/u | 406 km | 15,6 kWh/100 km | Nul | Elektrisch |
6. Renault Scenic E-Tech — vanaf 39.800 €
De Renault Scenic E-Tech, Auto van het Jaar in Europa 2024, behoudt zijn waarde met een versie van 60 kWh die 430 km WLTP homologeert. Het is de meest gezinsvriendelijke in de ranglijst dankzij zijn wielbasis van 2,78 m.
| Vermogen kW | Vermogen CV | Maximumsnelheid | Actieradius WLTP | Verbruik | Milieuklasse | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 125 kW | 170 CV | 150 km/u | 430 km | 16,3 kWh/100 km | Nul | Elektrisch |

7. Hyundai Kona Elektrisch — vanaf 38.900 €
De tweede generatie Hyundai Kona Elektrisch, met een accu van 65,4 kWh, haalt 514 km WLTP, waarmee hij de zuinigste van de groep is. Het nadeel: de hogere prijs.
| Vermogen kW | Vermogen CV | Maximumsnelheid | Actieradius WLTP | Verbruik | Milieuklasse | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 160 kW | 218 CV | 172 km/u | 514 km | 14,7 kWh/100 km | Nul | Elektrisch |

8. Kia Niro EV — vanaf 39.500 €
De Kia Niro EV sluit de top af met 460 km WLTP en de beste garantie op de markt (zeven jaar). Een product zonder verrassingen, bedoeld voor vloten en particulieren die de restwaarde belangrijk vinden.
| Vermogen kW | Vermogen CV | Maximumsnelheid | Actieradius WLTP | Verbruik | Milieuklasse | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 150 kW | 204 CV | 167 km/u | 460 km | 16,2 kWh/100 km | Nul | Elektrisch |
Samenvattende tabel en totaalscore
| Model | Prijs na Moves | Actieradius WLTP | €/km | Vermogen | Score /10 |
|---|---|---|---|---|---|
| Geely EX5 | 24.490 € | 430 km | 57 €/km | 218 CV | 9,4 |
| MG ZS EV | 23.990 € | 440 km | 55 €/km | 156 CV | 9,2 |
| BYD Atto 3 | 28.900 € | 420 km | 69 €/km | 204 CV | 8,7 |
| Citroën ë-C4 | 27.450 € | 420 km | 65 €/km | 156 CV | 8,5 |
| Peugeot e-2008 | 29.900 € | 406 km | 74 €/km | 156 CV | 8,1 |
| Renault Scenic E-Tech | 32.800 € | 430 km | 76 €/km | 170 CV | 8,3 |
| Hyundai Kona EV | 31.900 € | 514 km | 62 €/km | 218 CV | 9,0 |
| Kia Niro EV | 32.500 € | 460 km | 71 €/km | 204 CV | 8,4 |
Aanbeveling per gebruiksprofiel
- Puur stedelijk gebruik: MG ZS EV of Citroën ë-C4, vanwege de prijs en het soepele rijgedrag.
- Gezinnen: Renault Scenic E-Tech, vanwege de onovertroffen ruimte.
- Frequente reizigers: Hyundai Kona Elektrisch, vanwege de reële actieradius en het snelladen met 102 kW.
- Pure rationele aankoop: Geely EX5, de absolute koning van de €/km.
Veelgestelde vragen
Welke elektrische SUV biedt in 2026 de meeste kilometers per euro in Spanje?
De Geely EX5 staat bovenaan met ongeveer 57 €/km WLTP na aftrek van de Moves III-subsidies, op de voet gevolgd door de MG ZS EV.
Hoeveel korting geeft het Plan Moves III in 2026?
Tot 7.000 € bij inruil van een voertuig van meer dan zeven jaar oud, en 4.500 € zonder inruil.
Zijn de Chinese elektrische SUV’s die in Spanje te koop zijn betrouwbaar?
Merken als BYD, MG en Geely werken met een officieel dealernetwerk, Europese homologatie en garanties van 5 tot 8 jaar, vergelijkbaar met de Europese merken.
Welke reële actieradius kan ik verwachten ten opzichte van de WLTP?
Bij realistisch gemengd gebruik haalt u tussen 80% en 90% van de WLTP-waarde; op de snelweg tegen 120 km/u tussen 65% en 75%.
Deja un comentario


Kia biedt een elektrisch gamma met 10 modellen, 50 versies en 400 mogelijke combinaties
De zeven finalisten voor Auto van het Jaar in Europa 2027 (COTY) zijn uitsluitend elektrisch
Peugeot E-208 GTi: een speelgoedauto op batterijen die de geest van de sportwagens uit de jaren tachtig laat herleven