e-3008 Peugeot Renault Scénic Elektrische auto's Vergelijkingen SUV
Renault Scenic E-Tech vs Peugeot e-3008: het nieuwe Franse duel om de elektrische gezins-SUV
We vergelijken de Renault Scenic E-Tech en de Peugeot e-3008 van kop tot staart, twee elektrische gezins-SUV’s die de Franse standaard herdefiniëren op het gebied van actieradius, technologie en design.
Frankrijk heeft altijd geweten hoe je gezinsauto’s met karakter bouwt. En nu, midden in de overgang naar elektrificatie, kruisen twee van zijn meest herkenbare iconen elkaar weer in het heetst bevochten segment van de markt: de elektrische gezins-SUV.
De Renault Scenic E-Tech vs Peugeot e-3008 is geen gewoon duel. Het is de confrontatie tussen twee technische filosofieën, twee platformen van de nieuwste generatie en twee heel verschillende manieren om elektrisch rijden voor Spaanse gezinnen op te vatten.
Twee Franse iconen opnieuw uitgevonden als elektrische auto
De Scenic heeft zijn rol als MPV laten varen om te herrijzen als een crossover-SUV met strakke lijnen en een elektrische roeping. De 3008 maakte met de e-3008 de definitieve stap naar de elektrische fastback, en debuteerde bovendien op het nieuwe STLA Medium-platform van de Stellantis-groep. Beide worden in Europa gebouwd en beide richten zich op het hart van de markt: gezinnen die op zoek zijn naar een elektrische auto met echte actieradius, ruim plaats en een krachtig imago.

Renault Scenic E-Tech (vanaf 41.500 €): de terugkeer van het gezinsicoon
De nieuwe Renault Scenic E-Tech is gebouwd op het CMF-EV-platform, hetzelfde als de Megane E-Tech en de Nissan Ariya. Hij is 4,47 meter lang, biedt een kofferbak van 545 liter en een opmerkelijke ruimte dankzij zijn wielbasis van 2,78 meter. De versie met het grootste bereik, met een accu van 87 kWh, haalt tot 625 km WLTP, een uitstekende waarde onder de elektrische gezins-SUV’s die in Spanje verkrijgbaar zijn.
De Renault Scenic E-Tech heeft een motor van 220 CV op de vooras, snelladen op gelijkstroom tot 150 kW en een interieur dat wordt gedomineerd door het OpenR Link-systeem met geïntegreerd Google. De Esprit Alpine-uitvoering voegt een sportief tintje toe zonder de gezinsroeping op te offeren.
| Vermogen kW | Vermogen CV | Maximumsnelheid | Actieradius | Verbruik | Milieulabel | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 160 kW | 220 CV | 170 km/u | 625 km WLTP | 16,3 kWh/100 km | 0 emissies | Elektrisch |

Peugeot e-3008 (vanaf 47.250 €): de elektrische fastback van de leeuw
De Peugeot e-3008 debuteert op het STLA Medium-platform, een native elektrische architectuur die Stellantis in een groot deel van zijn toekomstige modellen zal gebruiken. Zijn 4,54 meter lange fastback-carrosserie zet een esthetisch statement tegenover de Scenic: hier kiest de leeuw voor een coupé-silhouet, scherpe lichtgroepen en een Panoramic i-Cockpit met een gebogen dubbel scherm van 21 inch.
In de instapversie van 73 kWh levert de e-3008 210 CV en tot 525 km WLTP. Daarnaast komen er varianten met Long Range (700 km homologatie) en Dual Motor met vierwielaandrijving. De prijs van de Peugeot e-3008 begint boven die van de Scenic, maar dat wordt gecompenseerd door een theatralder interieur en een meer premium aanpak.
| Vermogen kW | Vermogen CV | Maximumsnelheid | Actieradius | Verbruik | Milieulabel | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 157 kW | 210 CV | 170 km/u | 525 km WLTP | 17,2 kWh/100 km | 0 emissies | Elektrisch |
CMF-EV vs STLA Medium: twee technische filosofieën
Het grote technische verschil tussen beide rivalen zit onder de huid. Het CMF-EV-platform van de Renault, dat al is ingereden, geeft prioriteit aan efficiëntie en gewicht: de Scenic weegt ongeveer 1.842 kg en heeft gemeten verbruikscijfers. Het STLA Medium-platform van de e-3008 is daarentegen een gloednieuw, schaalbaar platform dat klaar is voor accu’s tot 98 kWh. Ambitieuzer, en bij de lancering ook iets zwaarder.
Actieradius, laden en werkelijk verbruik
In deze vergelijking van Franse elektrische auto’s heeft de Scenic het voordeel bij de homologatie van de actieradius (625 vs 525 km) en het verbruik. De e-3008 zal het verschil echter kleiner maken zodra de Long Range-versie verschijnt. Beide laden rond de 150 kW op gelijkstroom, genoeg om in een half uur meer dan 300 km bij te laden.
Ruimte, kofferbak en leefbaarheid aan boord
- Scenic E-Tech: kofferbak van 545 liter, verschuifbare achterbank, middenconsole Solarbay met optioneel elektrochroom dak.
- e-3008: 520 liter, lagere rijpositie, omhullend dashboard en materialen met een hoger aanraakgevoel.
De Renault wint aan ruimtegevoel dankzij zijn verticalere carrosserie; de Peugeot scoort met theatraliteit en interieurdesign.
Prijs en positionering in Spanje
De beste Franse elektrische SUV voor het gezinsbudget is op papier de Scenic: hij is in vergelijkbare versies ongeveer 5.000 € goedkoper dan de e-3008 en behoudt het voordeel op het gebied van actieradius. De Peugeot speelt met een aspiratief imago en een meer premium aanpak.
Samenvattende vergelijkingstabel
| Model | Actieradius | Vermogen | Prijs vanaf | Kofferbak | Score /10 |
|---|---|---|---|---|---|
| Renault Scenic E-Tech | 625 km | 220 CV | 41.500 € | 545 L | 8,7 |
| Peugeot e-3008 | 525 km | 210 CV | 47.250 € | 520 L | 8,3 |
Oordeel: welke past het best bij welk gezin?
Voor rationele gezinnen die prioriteit geven aan actieradius, ruimte en waarde voor het geld is de Scenic E-Tech de logische keuze. Wie op zoek is naar een opvallend design, een spectaculair interieur en een meer premium imago binnen het segment van elektrische gezinsauto’s, vindt in de e-3008 een meerprijs die gerechtvaardigd is. Twee geldige manieren om dezelfde uitdaging aan te gaan.
Veelgestelde vragen
Welke heeft meer actieradius, de Scenic E-Tech of de e-3008?
De Renault Scenic E-Tech met accu van 87 kWh haalt 625 km WLTP, tegenover de 525 km van de Peugeot e-3008 met 73 kWh. De Long Range-versie van de e-3008 (700 km) verandert het beeld zodra die verschijnt.
Welk technisch platform gebruikt elk model?
De Scenic E-Tech is gebaseerd op het CMF-EV-platform van de Alliantie Renault-Nissan, terwijl de e-3008 debuteert op het nieuwe, native elektrische STLA Medium-platform van Stellantis.
Welke is goedkoper in Spanje?
De Scenic E-Tech begint bij 41.500 €, ongeveer 5.000 € minder dan de e-3008 (vanaf 47.250 €), vóór toepassing van subsidies.
Welke is beter voor dagelijks gebruik met het gezin?
De Scenic biedt meer kofferbakruimte (545 L) en betere verticale leefruimte, ideaal voor gezinnen. De e-3008 valt op door zijn premium interieur en fastback-design, en richt zich meer op wie beeld en visuele technologie zoekt.
Technische fiches van de auto's in dit artikel
Deja un comentario


Kia biedt een elektrisch gamma met 10 modellen, 50 versies en 400 mogelijke combinaties
De zeven finalisten voor Auto van het Jaar in Europa 2027 (COTY) zijn uitsluitend elektrisch
Peugeot E-208 GTi: een speelgoedauto op batterijen die de geest van de sportwagens uit de jaren tachtig laat herleven