GLE Mercedes Volvo XC90 Hybride auto's Vergelijkingen Tests SUV
Volvo XC90 versus Mercedes-Benz GLE plug-inhybride SUV's: welke premium familie-SUV biedt meer waarde in 2026
Kiezen tussen een Volvo XC90 en een plug-in Mercedes-Benz GLE is in 2026 niet meer alleen een kwestie van merkvoorkeur. Beide vertegenwoordigen twee verschillende manieren om de premium familie-SUV met stekker te begrijpen: de ene zet in op vermogen, zeven zitplaatsen en een elektrische actieradius die al boven de 160 km ligt, de andere op een hogere topsnelheid en een meer wegrijdend karakter. De beslissing hangt volgens ons meer af van het gebruiksprofiel dan van het logo op de motorkap.

Volvo XC90 T8 Recharge: vermogen en zeven zitplaatsen vanaf 94.100 €
De XC90 is al jaren dé referentie-SUV voor grote gezinnen die niet willen inboeten op het CERO-milieukenmerk. De T8 met verlengde actieradius die Volvo nu in Spanje verkoopt, combineert een turbo-viercilindermotor met een elektromotor voor een gecombineerd vermogen van 339 kW (461 CV), een cijfer dat hem in dit opzicht voor de Mercedes GLE plaatst. En dat merk je: in de sportieve hybride modus is de acceleratie direct, iets wat je niet altijd verwacht van een SUV van meer dan twee ton met zeven zitplaatsen.
| Model | Vermogen (kW) | Vermogen (CV) | Topsnelheid | Elektrische actieradius | Verbruik | CO₂-uitstoot | Milieukenmerk | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Volvo XC90 T8 Recharge | 339 kW | 461 CV | 180 km/h | 162 km | 1,6 l/100 km | 36 g/km | CERO | Plug-inhybride (PHEV) |
De prijs vanaf 94.100 € adviesverkoopprijs maakt hem de voordeligste instapoptie in dit duel, wat relevant is als het budget de doorslag geeft. Houd er wel rekening mee dat dit de door de fabrikant aanbevolen adviesprijs is, zonder dealerkorting of tijdelijke acties die op het moment van aankoop kunnen gelden.
Mercedes-Benz GLE 400 e 4Matic: elektrische actieradius vanaf 97.375 €
De GLE 400 e speelt een ander spel. Met 280 kW (381 CV) gecombineerd blijft hij achter op de XC90 in puur vermogen en ook in elektrische actieradius: hij homologeert 108 km WLTP tegenover de 162 km van de Volvo. In de praktijk maakt dat in veel stedelijke of randstedelijke scenario’s nog steeds heen-en-terugritten naar het werk mogelijk zonder het tankstation aan te doen, al is de dagelijkse marge niet langer het argument dat hem van de Zweed onderscheidt.
| Model | Vermogen (kW) | Vermogen (CV) | Topsnelheid | Elektrische actieradius | Verbruik | CO₂-uitstoot | Milieukenmerk | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz GLE 400 e 4Matic | 280 kW | 381 CV | 210 km/h | 108 km | 2,9 l/100 km | 66 g/km | CERO | Plug-inhybride (PHEV) |
De 9G-Tronic automaat en de 4Matic-aandrijving geven hem een karakter dat meer op snelle wegen is gericht, versterkt door een topsnelheid van 210 km/h tegenover de 180 km/h van de XC90. De startprijs van 97.375 € adviesverkoopprijs ligt hoger dan die van de Volvo, een verschil dat je moet afwegen tegen wat je werkelijk wint aan topsnelheid en wegligging.
Vermogen en prestaties: de XC90 wint op paardenkracht, de GLE op topsnelheid
Hier splitst de vergelijking zich duidelijk. De XC90 T8 heeft ongeveer 80 CV meer dan de GLE 400 e (461 tegenover 381), een verschil dat vooral merkbaar is bij korte sprints en inhalen. Maar de Mercedes heeft een hogere topsnelheid, 210 km/h tegenover 180 km/h, iets wat in het dagelijkse Spaanse verkeer waarschijnlijk weinig uitmaakt, behalve voor wie veel kilometers op de snelweg maakt.

Elektrische actieradius en verbruik: de XC90 gaat voorop
Dit is naar onze mening het punt dat de beslissing het zwaarst moet laten wegen, en het is veranderd met de T8 met verlengde actieradius. De XC90 homologeert tot 162 km elektrisch volgens WLTP tegenover de 108 km van de GLE 400 e. Voor een gebruiker die dagelijks thuis of op het werk oplaadt, verlengt dat het aantal dagen zonder tankstation aanzienlijk. Ook het gewogen gecombineerde verbruik pleit op papier voor de Volvo, met 1,6 l/100 km en 36 g/km CO₂ tegenover 2,9 l/100 km en 66 g/km voor de GLE, al gedragen beide zich bij een leeg accupakket in werkelijkheid als zware benzine-SUV’s.
Prijs en uitvoeringen: welke adviesprijs betaalt elke koper
Het prijsverschil tussen beide bedraagt ongeveer 3.275 €, met de XC90 als toegankelijkere instapoptie (94.100 € tegenover 97.375 €). Vergeet daarbij niet dat er naast de adviesverkoopprijs overheidssubsidies bestaan, zoals het Plan Auto+, waarvan het bedrag en de voorwaarden altijd op de officiële website moeten worden nagekeken voordat je de aankoop afrondt, omdat ze wijzigen en niet op voorhand als vaststaand mogen worden beschouwd.
Vergelijkingstabel: Volvo XC90 T8 Recharge versus Mercedes-Benz GLE 400 e
| Model | Vermogen | Elektrische actieradius | Prijs vanaf | Score |
|---|---|---|---|---|
| Volvo XC90 T8 Recharge | 461 CV | 162 km | 94.100 € | 8,3/10 |
| Mercedes-Benz GLE 400 e 4Matic | 381 CV | 108 km | 97.375 € | 8,1/10 |

Welke plug-inhybride SUV past bij jouw gebruiksprofiel?
Als de prioriteit ligt bij het vervoeren van het hele gezin, inclusief grootouders of incidentele vrienden, een gunstigere instapprijs en een zo lang mogelijke dagelijkse elektrische actieradius, dan heeft de Volvo XC90 zin. Als je meer waarde hecht aan topsnelheid en een karakter dat meer op snelle wegen is gericht, heeft de Mercedes-Benz GLE 400 e nog steeds een troef, al rechtvaardigt zijn hogere prijs niet langer de extra elektrische kilometers. Wie wil verdiepen hoe je tussen deze configuraties kiest, kan onze gids raadplegen over hoe je in 2026 een premium plug-inhybride SUV kiest, waarin deze criteria uitgebreider worden behandeld. En als zeven zitplaatsen onderhandelbaar zijn, is het ook de moeite waard onze gids te lezen over hoe je in 2026 een familie-SUV met zeven zitplaatsen kiest.
Veelgestelde vragen
Heeft de Volvo XC90 in de T8 Recharge-uitvoering zeven zitplaatsen?
Ja, de XC90 T8 is verkrijgbaar met zeven zitplaatsen, iets wat de GLE 400 e in de hier geanalyseerde PHEV-variant niet evenaart.
Welke heeft de meeste elektrische actieradius, de XC90 of de GLE?
De T8 met verlengde actieradius van Volvo, met tot 162 km elektrische actieradius volgens WLTP homologatie, tegenover de 108 km van de Mercedes-Benz GLE 400 e.
Welke PHEV-SUV is in Spanje het goedkoopst als instapmodel?
De Volvo XC90 T8, met een adviesverkoopprijs vanaf 94.100 €, tegenover de 97.375 € van de Mercedes-Benz GLE 400 e.
Zijn in deze prijzen kortingen of subsidies zoals het Plan Auto+ inbegrepen?
Nee. Het zijn door de fabrikant aanbevolen adviesverkoopprijzen, zonder dealerkorting of overheidssubsidies zoals het Plan Auto+, die je afzonderlijk op de officiële website moet nagaan.
Deja un comentario


Nieuwe Lexus ES: luxe groeit en wordt elektrisch
Eerste kennismaking met de Dacia Sandero Hybrid 155: vermogen en efficiëntie vanaf 19.890 euro
Achter het stuur van de Leapmotor B03X, een betaalbare elektrische stadscrossover