BYD e-5008 EQS EQS SUV EV9 EX90 Hyundai IONIQ IONIQ 9 KIA Mercedes Peugeot Tang Volvo Elektrische auto's Koopgidsen Ranglijsten SUV
Ranglijst 2026: de 6 elektrische SUV's voor gezinnen met zeven zitplaatsen en de meeste actieradius op de Spaanse markt
Wij analyseren de zes elektrische SUV’s met zeven zitplaatsen en de grootste WLTP-actieradius die in Spanje te koop zijn, met prijzen vanaf, DC-laadvermogen en verifieerbare gegevens
Een elektrische SUV met zeven zitplaatsen vinden die een rit van Madrid naar Málaga aankan zonder drie laadstops, is geen sciencefiction meer. Maar zo eenvoudig is het ook weer niet om gewoon naar het technische datablad te kijken en het daarop te vertrouwen. In 2026 biedt de Spaanse markt eindelijk een behoorlijk aanbod van elektrische gezins-SUV’s met een echte derde rij en een actieradius van meer dan 500 kilometer volgens de homologatie. We hebben de nationale markt gefilterd —geen versies die alleen in Duitsland of Noorwegen worden verkocht— om uit te komen bij de zes die naar ons oordeel het beste combineren van actieradius, ruimte en gezond verstand.
Waar we op letten bij een elektrische gezins-SUV met zeven zitplaatsen in 2026
Het volstaat niet dat de auto in de catalogus zeven zitplaatsen heeft. Je moet controleren of de derde rij bruikbaar is voor meer dan een rit van twintig minuten, of de kofferbak nog nuttig is met alle zitplaatsen opgeklapt en of de opgegeven actieradius ook standhoudt bij winterse kou. In deze categorie werkt het gewicht tegen: grote accu’s, voluminieuze carrosserieën en een verbruik dat zwaarder weegt dan bij een compacte auto. Daarom is de werkelijke WLTP-actieradius boven 500 km het criterium geworden dat het kaf van het koren scheidt.
Hoe we deze ranglijst hebben samengesteld
We hebben drie variabelen met elkaar vergeleken: de gehomologeerde WLTP-actieradius, het laadvermogen bij gelijkstroom en de prijs vanaf, inclusief btw in Spanje. Ook de werkelijke beschikbaarheid bij dealers telt mee —geen modellen die “voor 2027” zijn aangekondigd—. Het resultaat is een lijst van zes elektrische SUV’s met zeven zitplaatsen, elk van een ander merk, gerangschikt van de grootste naar de kleinste gehomologeerde actieradius.
Ranglijst 2026: de 6 elektrische SUV’s met zeven zitplaatsen en de meeste actieradius
1. Peugeot e-5008 — de zuinigste van de groep
De e-5008 verrast, want het is niet de grootste en ook niet de duurste, en toch staat hij bovenaan. Zijn accu met grote capaciteit in de Long Range-versie laat hem bijna 500 km WLTP halen, een cijfer dat in dit segment bijna uitzonderlijk is. Prijs vanaf 45.240 euro.
| Vermogen (kW) | Vermogen (CV) | WLTP-actieradius | WLTP-verbruik | Etiket | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|
| 157 kW | 230 CV | 502 km | 17,0 kWh/100 km | CERO | Elektrisch |

2. Hyundai Ioniq 9 — actieradius voor lange afstanden met 800V-architectuur
Het elektrische vlaggenschip van Hyundai komt naar Spanje met een platform van 800 volt dat zeer snel laden mogelijk maakt en een actieradius van ongeveer 620 km. Voor gezinnen die veel snelweg rijden is dit een van de weinige die je niet elk uur tot stoppen dwingt. Prijs vanaf 70.080 euro.
| Vermogen (kW) | Vermogen (CV) | WLTP-actieradius | WLTP-verbruik | Etiket | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|
| 160 kW | 218 CV | 620 km | 19,9 kWh/100 km | CERO | Elektrisch |
3. Mercedes EQS SUV — de premium met de meeste actieradius
Het is verreweg de duurste van de lijst en we zijn niet helemaal overtuigd van de prijs-kwaliteitverhouding ten opzichte van de rest. Maar qua actieradius valt hij niet tegen: zijn accu met grote capaciteit haalt in de instapversie ongeveer 650 km WLTP. Prijs vanaf 139.937 euro.
| Vermogen (kW) | Vermogen (CV) | WLTP-actieradius | WLTP-verbruik | Etiket | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|
| 265 kW | 360 CV | 650 km | 20,7 kWh/100 km | CERO | Elektrisch |

4. Volvo EX90 — veiligheid en Scandinavische actieradius
De EX90 verdeelt het gewicht heel goed en dat merk je in de praktijk op de weg. Gehomologeerde actieradius van 617 km en een van de meest complete veiligheidsuitrustingen van het segment. Prijs vanaf 89.435 euro.
| Vermogen (kW) | Vermogen (CV) | WLTP-actieradius | WLTP-verbruik | Etiket | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|
| 335 kW | 456 CV | 617 km | 19,4 kWh/100 km | CERO | Elektrisch |

5. Kia EV9 — de meest veelzijdige voor grote gezinnen
De EV9 was een van de eersten die aantoonde dat een elektrische SUV met zeven zitplaatsen een werkelijk bruikbare derde rij kon hebben. Actieradius van 541 km in de Long Range-versie met achterwielaandrijving. Prijs vanaf 75.335 euro.
| Vermogen (kW) | Vermogen (CV) | WLTP-actieradius | WLTP-verbruik | Etiket | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|
| 282 kW | 384 CV | 541 km | 22,8 kWh/100 km | CERO | Elektrisch |

6. BYD Tang — het Chinese alternatief met een goede prijs-actieradiusverhouding
Hij sluit de ranglijst af, maar niet door gebrek aan verdiensten: met 530 km WLTP en standaard vierwielaandrijving positioneert de Tang zich als de redelijkste optie qua prijs ten opzichte van de Duitse en Koreaanse concurrenten. Prijs vanaf 57.050 euro.
| Vermogen (kW) | Vermogen (CV) | WLTP-actieradius | WLTP-verbruik | Etiket | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|
| 380 kW | 517 CV | 530 km | 21,0 kWh/100 km | CERO | Elektrisch |
Vergelijkingstabel: actieradius, prijs en score
| Model | WLTP-actieradius | Prijs vanaf | Max. DC-laden | Score |
|---|---|---|---|---|
| Peugeot e-5008 | 502 km | 45.240 € | 160 kW | 9,2 |
| Hyundai Ioniq 9 | 620 km | 70.080 € | 350 kW | 8,9 |
| Mercedes EQS SUV | 650 km | 139.937 € | 200 kW | 8,0 |
| Volvo EX90 | 617 km | 89.435 € | 250 kW | 8,4 |
| Kia EV9 | 541 km | 75.335 € | 210 kW | 8,6 |
| BYD Tang | 530 km | 57.050 € | 110 kW | 7,8 |
Plan Auto+ en subsidies voor de aankoop van elektrische gezins-SUV’s
Bijna al deze modellen komen in aanmerking voor de subsidies van het Plan Auto+, het huidige kader van stimuleringsmaatregelen voor de aankoop van geëlektrificeerde voertuigen in Spanje. De bedragen en voorwaarden veranderen regelmatig, dus het is verstandig de officiële website van het plan te raadplegen voordat je de bestelling plaatst, in plaats van je te verlaten op cijfers die mogelijk verouderd zijn.
Welke elektrische SUV met 7 zitplaatsen je kiest, hangt af van je gebruik
Als de prioriteit ligt op snelweg-kilometers zonder elk uur te stoppen, dan voldoen de Ioniq 9 en de e-5008 het best. Voor wie actieve veiligheid boven alles stelt, weegt de EX90 zwaar in de beslissing. En als het budget de doorslag geeft, blijft de Tang naar onze smaak de optie met de beste prijs-actieradiusverhouding van de groep. Het is bovendien verstandig om rustig de werkelijke bruikbaarheid van de derde rij na te lopen voordat je beslist, want niet elke zeven-zitter is even praktisch, en het loont ook om na te gaan hoe de werkelijke actieradius afwijkt van de gehomologeerde waarde, afhankelijk van hoe je de auto gaat gebruiken.
Veelgestelde vragen
Welke elektrische SUV met 7 zitplaatsen heeft in 2026 de meeste actieradius in Spanje?
De Mercedes EQS SUV, met tot 650 km WLTP, staat bovenaan de ranglijst onder de modellen die op de Spaanse markt worden verkocht.
Welke grote elektrische gezins-SUV laadt het snelst?
De Hyundai Ioniq 9 accepteert dankzij zijn 800-voltarchitectuur DC-laadvermogens tot 350 kW, de hoogste waarde van deze lijst.
Is het de moeite waard om meer te betalen voor de Mercedes EQS SUV dan voor de Kia EV9?
Dat hangt af van het budget: de EQS SUV biedt iets meer actieradius en een premium afwerking, maar de EV9 kost 69.000 € minder en is praktischer voor het dagelijkse gezinsleven.
Komen elektrische SUV’s met 7 zitplaatsen in aanmerking voor het Plan Auto+?
Ja, de meeste van deze modellen zijn in aanmerking te komen binnen het Plan Auto+, al is het verstandig de geldende bedragen op de officiële website te controleren voordat je koopt.
Deja un comentario


Nieuwe Lexus ES: luxe groeit en wordt elektrisch
Eerste kennismaking met de Dacia Sandero Hybrid 155: vermogen en efficiëntie vanaf 19.890 euro
Achter het stuur van de Leapmotor B03X, een betaalbare elektrische stadscrossover