Komfort i przestrzeń w Geely Starray EM-i: hybryda plug-in dla całej rodziny
Ten pojazd wyróżnia się zaawansowaną integracją technologiczną, oferując inteligentny interfejs, który w płynny i bezpieczny sposób łączy kierowcę z otoczeniem.
Geely Starray EM-i to hybryda plug-in stworzona z myślą o rodzinach, które szukają przestrzeni i komfortu, nie rezygnując z ekonomicznej jazdy. W tym teście analizujemy, dlaczego jego przestronne wnętrze, praktyczne rozwiązania i kompletny pakiet technologiczny czynią go atrakcyjnym wyborem zarówno na długie podróże, jak i na co dzień. Oceniamy gamę napędową, prowadzenie, homologowane i rzeczywiste zużycie paliwa, ergonomię wnętrza, pojemność bagażnika oraz jak wypada na tle alternatywnych modeli PHEV w tym segmencie.
Jaki to samochód i gdzie plasuje się Geely Starray EM-i
Starray EM-i to rodzinny SUV klasy średniej z układem hybrydowym plug-in (PHEV), skierowany do osób, które potrzebują wszechstronności i efektywności. Konkuruje z innymi propozycjami PHEV w segmencie, takimi jak Peugeot 3008 Hybrid4, Mitsubishi Outlander PHEV czy Ford Kuga PHEV. Jego atutem jest przestronne wnętrze, konkurencyjna cena w swojej kategorii oraz wystarczający zasięg elektryczny, pozwalający pokryć większość codziennych przejazdów miejskich.
Jego docelowym klientem jest rodzina, która stawia na przestronność i komfort, ale ceni również możliwość codziennej jazdy w trybie w 100% elektrycznym. Dzięki równowadze między ceną wejścia a wyposażeniem plasuje się w środkowej części segmentu, oferując atrakcyjną ofertę w porównaniu z droższymi alternatywami lub modelami o bardziej sportowym charakterze.

Geely Starray EM-i szczegółowo: kompletna analiza techniczna
Gama napędów i zalecana wersja: Starray EM-i dostępny jest jako hybryda plug-in, łącząca silnik benzynowy z jednym lub większą liczbą silników elektrycznych. Analizowana wersja, najbardziej reprezentatywna dla gamy, rozwija łączną moc około 211 KM, co zapewnia wystarczającą reakcję na potrzeby codziennego użytkowania rodzinnego. To najbardziej wyważona konfiguracja pod względem osiągów i efektywności, którą polecamy ze względu na stosunek ceny do wyposażenia.
Osiągi i zużycie paliwa: Prędkość maksymalna wynosi około 185 km/h, a przyspieszenie jest wystarczające do wjazdów na drogę i wyprzedzania na drodze poza miastem. Homologowane zużycie paliwa wersji PHEV wynosi około 1,4 l/100 km, natomiast w rzeczywistym użytkowaniu zazwyczaj zbliża się do 6,2 l/100 km, gdy łączy się długie trasy z jazdą po mieście bez nadmiernego wykorzystywania energii elektrycznej. Zasięg elektryczny WLTP wynosi około 84 km, co wystarcza na codzienne dojazdy większości rodzin i znacząco ogranicza zużycie paliwa na co dzień.
Platforma i prowadzenie: Samochód wykorzystuje platformę przygotowaną z myślą o jego segmencie, z zawieszeniem nastawionym na komfort. Na drogach drugorzędnych zachowuje się pewnie, bez nadmiernie sportowego nastawienia: priorytetem są stabilność i komfort podczas długich podróży. Układ kierowniczy jest na tyle precyzyjny, by sprawnie manewrować w mieście, a systemy wspomagania kierowcy (ADAS) obejmują podstawowe funkcje, takie jak adaptacyjny tempomat, asystent utrzymania pasa ruchu i autonomiczne hamowanie awaryjne.
Wnętrze i ergonomia: Poczucie przestrzeni to jeden z jego najmocniejszych punktów. Materiały łączą twarde tworzywa z miękko wyściełanymi powierzchniami w miejscach kontaktu; jakość odczuwalna jest poprawna jak na tę półkę cenową. Zestaw wskaźników i centralna konsola integrują cyfrowe ekrany z przejrzystymi menu oraz bezprzewodową łącznością ze smartfonem. Ergonomia sprawia, że podstawowe przyciski są w zasięgu ręki, a fotele przednie są wygodne podczas długich podróży.
Przestrzeń i bagażnik: Wnętrze oferuje dobrą przestronność na tylnych miejscach, z odpowiednią ilością miejsca na nogi dla dorosłych podczas długich podróży. Bagażnik wersji PHEV ma pojemność około 520 litrów, wartość praktyczną dla rodzin i wystarczającą na bagaż na weekendowe wyjazdy. Wszechstronność i liczne schowki ułatwiają codzienne użytkowanie.
Rzeczywiste zużycie paliwa i zasięg WLTP: Homologowane zużycie paliwa wynosi około 1,4 l/100 km, natomiast w rzeczywistym użytkowaniu zwykle zbliża się do 6,2 l/100 km. Zasięg elektryczny WLTP wynosi około 84 km, a pojemność baterii to około 18,7 kWh, co pozwala na efektywne wykorzystanie w codziennych dojazdach po mieście i znacząco ogranicza zużycie paliwa.
Wyposażenie i bezpieczeństwo: Pakiet technologiczny obejmuje system multimedialny z ekranem dotykowym, cyfrowe zegary, kilka asystentów bezpieczeństwa oraz opcje komfortowe, takie jak podgrzewane fotele i panoramiczny dach. Ogólnie rzecz biorąc, dostępne wyposażenie stawia Starray EM-i jako kompletną alternatywę w swoim segmencie.
Zalecana wersja: Polecamy wersję środkową gamy, która równoważy cenę, moc i wyposażenie technologiczne; oferuje najbardziej użyteczną baterię i zasięg przy mieszanym użytkowaniu, nie podnosząc nadmiernie ceny pojazdu.
Zalety
- Przestronne i komfortowe wnętrze, idealne dla rodzin.
- Efektywność i wystarczający zasięg elektryczny na co dzień.
- Atrakcyjny stosunek jakości do ceny w segmencie PHEV.
Wady
- Niektóre plastiki wnętrza mogłyby być lepszej jakości.
- Prowadzenie jest nastawione raczej na komfort niż na sportowe emocje.
Dla kogo jest ten model?
To opcja dla rodzin, które szukają przestronnego i komfortowego samochodu z możliwością pokonywania większości codziennych tras w trybie elektrycznym. Zainteresuje również osoby, które chcą praktycznego PHEV z dobrym bagażnikiem, bez ponoszenia dopłaty za droższe alternatywy premium.
Główne dane techniczne
| Cecha | Dane | Ocena |
|---|---|---|
| Moc | 211 KM | 8 |
| Zużycie | 1,4 l/100 km (homologowane) | 7 |
| Prędkość | 185 km/h | 7 |
| Zasięg elektryczny | 84 km (WLTP) | 8 |
| Bateria | 18,7 kWh | 7 |
| Bagażnik | 520 litrów | 8 |
| Długość | 4680 mm | 7 |
| Cena od | 34 900 € (ok.) | 8 |
ocena w skali 10 punktów na podstawie kryteriów analizowanych w tym artykule
Alternatywy dla Geely Starray EM-i

Peugeot 3008 Hybrid4: Wersja PHEV o dynamicznym charakterze, z mocą łączną do 300 KM w najmocniejszej konfiguracji. Oferuje dobrą równowagę między osiągami a zasięgiem elektrycznym (około 60-70 km WLTP w zależności od wersji), ale zwykle plasuje się w wyższej półce cenowej, około 44 000 € w wersji podstawowej.

Mitsubishi Outlander PHEV: Dobrze znana alternatywa w segmencie PHEV, ceniona za funkcjonalność i w niektórych wersjach napęd na cztery koła. Łączna moc to około 224 KM, a zasięg elektryczny w najnowszych generacjach zbliża się do 80-90 km WLTP; cena jest zwykle wyższa i skierowana do kupujących, którzy stawiają na modularność i opcje 4×4.

Ford Kuga PHEV: Oferuje układ PHEV o łącznej mocy około 225 KM i zasięgu elektrycznym od 50 do 60 km WLTP w zależności od konfiguracji. To propozycja o bardziej dynamicznym nastawieniu niż średnia, z cenami wejściowymi w okolicach 42 000 €.
Porównanie techniczne z konkurencją
| Model | Moc | Zużycie / zasięg | Prędkość | Cena | Ocena |
|---|---|---|---|---|---|
| Geely Starray EM-i | 211 KM | 1,4 l/100 km / 84 km | 185 km/h | 34 900 € | 8,8 |
| Peugeot 3008 Hybrid4 | 300 KM | 1,6 l/100 km / ok. 65 km | 225 km/h | 44 000 € | 8,6 |
| Mitsubishi Outlander PHEV | 224 KM | 1,7 l/100 km / ok. 85 km | 200 km/h | 46 500 € | 8,2 |
| Ford Kuga PHEV | 225 KM | 1,5 l/100 km / ok. 55 km | 200 km/h | 42 000 € | 8,4 |
ocena w skali 10 punktów na podstawie kryteriów analizowanych w tym artykule
W tym zestawieniu najlepiej wyważonym modelem pod względem rozmiaru, ceny i efektywności jest Starray EM-i: oferuje tańszy punkt wejścia i konkurencyjny zasięg elektryczny. 3008 broni się lepszymi osiągami, Outlander zapewnia wszechstronność, a Kuga bardziej dynamiczne prowadzenie.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest rzeczywisty zasięg elektryczny Geely Starray EM-i? — Zasięg WLTP wynosi około 84 km; w rzeczywistym użytkowaniu, zależnie od stylu jazdy i temperatury, osiąga podobne wartości na trasach miejskich, a nieco mniejsze poza miastem.
Jakiego rzeczywistego zużycia paliwa mogę się spodziewać w Starray EM-i? — Homologowane zużycie jest bardzo niskie dzięki konstrukcji PHEV (około 1,4 l/100 km), ale w mieszanym rzeczywistym użytkowaniu wynosi około 6,2 l/100 km, jeśli regularnie nie korzysta się z ładowania elektrycznego.
Ile ma bagażnika i czy wystarczy dla rodziny? — Bagażnik ma około 520 litrów w wersji PHEV, co jest praktyczną pojemnością dla rodzin i wystarcza na dłuższe podróże oraz bagaż na weekend.
Która wersja Starray EM-i jest najbardziej zalecana? — Wersja środkowa, dzięki równowadze wyposażenia, zasięgu i ceny, zwykle oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny dla większości rodzin.
Czy to dobra alternatywa dla modeli takich jak Peugeot 3008 czy Ford Kuga? — Tak: w porównaniu z tymi modelami Starray EM-i wyróżnia się niższą ceną wejścia i konkurencyjnym zasięgiem elektrycznym; jeśli najważniejsze są czyste osiągi lub napęd na cztery koła, warto rozważyć inne modele.
Jakie dodatkowe koszty utrzymania wiążą się z takim PHEV? — Utrzymanie jest zbliżone do samochodu spalinowego, z dodatkiem dbania o baterię i układ elektryczny. Ważne jest przestrzeganie zaleceń producenta dotyczących ładowania oraz specyficznych przeglądów układu hybrydowego plug-in.
Werdykt końcowy: dlaczego wybrać Geely Starray EM-i?
Powody, by go wybrać:
- Powód techniczny: dobry zasięg elektryczny WLTP (około 84 km) i wyważony zespół napędowy, który zapewnia bardzo niskie homologowane zużycie paliwa.
- Powód praktyczny: przestronne wnętrze i bagażnik (około 520 litrów), idealne dla rodzin i długich podróży.
- Powód ekonomiczny: konkurencyjna cena wejścia w segmencie PHEV i kompletne wyposażenie.
Geely Starray EM-i to solidna propozycja dla tych, którzy szukają rodzinnej hybrydy plug-in skupionej na komforcie i przestrzeni, z zasięgiem elektrycznym pokrywającym większość przejazdów miejskich. W porównaniu z konkurentami, takimi jak Peugeot 3008 Hybrid4, Mitsubishi Outlander PHEV czy Ford Kuga PHEV, jego głównym argumentem jest stosunek przestronności, zasięgu elektrycznego i ceny. Dla rodzin, które stawiają na efektywność i praktyczność bez wchodzenia w segment premium, to alternatywa godna uwagi.
Deja un comentario


Siedmiu finalistów konkursu Samochód Roku w Europie 2027 (COTY) to wyłącznie samochody elektryczne
Peugeot E-208 GTi: zabawka na baterie, która przywraca ducha sportowych samochodów z lat osiemdziesiątych
Nowy Lexus ES: luksus rośnie i staje się elektryczny