Atto 3 Bigster BYD C10 Corolla Corolla Cross Dacia HS Hyundai KIA Leapmotor MG RAV4 Sportage Toyota Tucson Nakupovalni vodniki Lestvice SUV
6 najbolj priporočenih SUV-C-jev strokovnjakov v letu 2026 pod 35.000 evrov
Uredniška lestvica najboljših SUV-C-jev pod 35.000 evrov 2026 na španskem trgu, z objektivnimi merili glede cene, učinkovitosti, opreme in garancije. Šest modelov, primerjalna tabela in priporočila glede na profil kupca.
Segment C ostaja srce španskega trga. Družine, ki želijo prostor, ne da bi segle po SUV-D, vozniki, ki iščejo avto za vse priložnosti – in psihološka meja, ki se je zaradi inflacije in skoka opreme, ki ga je prinesla azijska ofenziva, danes premaknila do 35.000 evrov. Ta lestvica se osredotoča prav na to: na šest SUV-C-jev, ki po našem mnenju najbolje združujejo vstopno ceno, dejansko učinkovitost, standardno opremo in garancijo v letu 2026.
Med prejšnjimi kandidati smo izločili BYD Atto 3 in preostalo ponudbo kompaktnih SUV-jev kitajske blagovne znamke. Ne zaradi izdelka – še vedno je spodoben avto – temveč zato, ker se je segment napolnil. Cenovna prednost, s katero se je BYD pred dvema letoma uveljavil, se je razblinila ob evropskih in azijskih tekmecih, ki danes za enak denar ponujajo bolj uravnotežene izdelke. Menimo, da v tem cenovnem razredu obstajajo alternative z boljšim razmerjem.
Kako smo pripravili to lestvico
Štiri merila, eksplicitno utežena: dejanska vstopna cena pri špansko trgovcu (ne teoretična priporočena cena), homologirana poraba WLTP in obnašanje pri mešani vožnji, standardna oprema v najbolj prodavani izvedbi ter tovarniška garancija. Nalepka DGT in razpoložljivost hibridnega pogona štejeta kot bonus. Vsi navedeni modeli so ob pisanju na voljo na španskem trgu.

1. MG HS bencin – od 24.500 €
HS je danes najtežje ovrgljiv argument v spodnjem delu segmenta. Za nekaj več kot 24.000 evrov ponuja SUV-C skoraj 4,7 metra dolžine, prtljažnik s 507 litri in raven opreme – 12,3-palčni zaslon, dvoconski klima-avtomat, popolne ADAS-sisteme – ki je še pred nekaj leti pripadala le premium modelom. Motor 1.5T s 170 KM ni rafiniran, a zadosti. Sedemletna garancija pa ostaja njegov komercialni adut.
| Moč kW | Moč KM | Najv. hitrost | Doseg | Poraba | Nalepka | Gorivo |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 125 kW | 170 KM | 190 km/h | ~750 km | 7,4 l/100 km | C | Bencin |

2. Jaecoo 7 – od 25.400 €
Prihod Chery pod blagovno znamko Jaecoo je presenetil več evropskih tekmecev. 7 je SUV-C z premium videzom – vertikalna maska v slogu Range Rover, stonovski interier, navpični 14,8-palčni zaslon – in 1.6T motor s 147 KM, ki zadosti brez posebnih izkazov. Njegova močna točka je razmerje med ceno in opremo; šibka pa mlada prodajna mreža. To primerjavo smo že podrobneje obravnavali v dvoboju med Leapmotor C10 in samim §9MGh56§, še vedno pa velja za referenco.
| Moč kW | Moč KM | Najv. hitrost | Doseg | Poraba | Nalepka | Gorivo |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 108 kW | 147 KM | 180 km/h | ~720 km | 7,4 l/100 km | C | Bencin |

3. Hyundai Tucson Hybrid – od 32.900 €
Tucson že vrsto let velja za racionalno referenco segmenta, hibridna izvedba s 239 KM pa danes najbolj smiselna. Nalepka ECO, poraba 5,5 l/100 km v realni uporabi in interier – panoramski ukrivljeni zaslon, premišljeni materiali – ki deluje za stopnjo nad azijskim povprečjem. Pet let garancije brez omejitve kilometrov. Težko je najti razlog za pritožbo.
| Moč kW | Moč KM | Najv. hitrost | Doseg | Poraba | Nalepka | Gorivo |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 158 kW | 239 KM | 196 km/h | ~900 km | 5,5 l/100 km | ECO | Hibrid |

4. Kia Sportage Hybrid – od 33.400 €
Sportage deli platformo s Tucsonom, vendar njegov formalni jezik – stopničasti sprednji žarometi, ostrejše linije – mu daje lastno osebnost. Hibridna izvedba HEV s 239 KM enako dobro zmore, poleg tega pa prinaša sedemletno garancijo, ki ostaja diferencialno orožje blagovne znamke Kia v segmentu. Že smo primerjali dvoboj Toyota RAV4 proti Kia Sportage, in korejski model je izšel zelo dobro.
| Moč kW | Moč KM | Najv. hitrost | Doseg | Poraba | Nalepka | Gorivo |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 176 kW | 239 KM | 196 km/h | ~900 km | 5,5 l/100 km | ECO | Hibrid |

5. Toyota Corolla Cross – od 34.500 €
Kadar se išče mirnost lastnika za deset let naprej, Toyota ostaja v drugi ligi. Hibridni Corolla Cross s 178 KM ni najbolj vznemirljiv ali najbolje opremljen, vendar v praksi vozi pod 5 l/100 km, ima podaljšano desetletno garancijo, vezano na servisiranje v uradni mreži, in preverjeno zanesljivost. Za konservativnega kupca je to očitna izbira.
| Moč kW | Moč KM | Najv. hitrost | Doseg | Poraba | Nalepka | Gorivo |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 145 kW | 178 KM | 180 km/h | ~950 km | 5,0 l/100 km | ECO | Hibrid |

6. Dacia Bigster – od 29.000 €
Bigster je presenečenje segmenta. SUV-C dolžine 4,57 metra po ceni SUV-B, s hibridnim motorjem 1.8 s 155 KM iz skupine Renault in prtljažnikom s 546 litri. Interier je funkcionalen, ne razkošen – to je treba razumeti –, vendar razmerje med prostorom in ceno na tem seznamu nima tekmeca. Za družine z omejenim proračunom nepremagljiv.
| Moč kW | Moč KM | Najv. hitrost | Doseg | Poraba | Nalepka | Gorivo |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 114 kW | 155 KM | 180 km/h | ~950 km **(več pri dejanski porabi 4,6 l)** | 4,6 l/100 km | ECO | Hibrid |
Primerjalna tabela in uredniška ocena
| Model | Cena od | Gorivo | Poraba | Nalepka | Garancija | Ocena /10 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| MG HS | 24.500 € | Bencin | 7,4 l | C | 7 let | 8,3 |
| §9MGh310§ | 25.400 € | Bencin | 7,4 l | C | 7 let | 8,0 |
| Hyundai Tucson HEV | 32.900 € | Hibrid | 5,5 l | ECO | 5 let | 9,0 |
| Kia Sportage HEV | 33.400 € | Hibrid | 5,5 l | ECO | 7 let | 9,1 |
| Toyota Corolla Cross | 34.500 € | Hibrid | 5,0 l | ECO | 10 let* | 8,8 |
| Dacia Bigster | 29.000 € | Hibrid | 4,6 l | ECO | 3+ let | 8,5 |
Priporočilo glede na profil kupca
Za racionalnega kupca, ki bo prevozil 20.000 km na leto, je Kia Sportage HEV najbolj popolna izbira: učinkovit hibrid, sedem let garancije in rafiniran izdelek. Za tistega, ki najbolj dá na proračun, Dacia Bigster ponuja več avtomobila za evro kot kateri koli drug. Toyota Corolla Cross ostaja varna stava za dolgo lastništvo, MG HS pa bližnjica za tiste, ki želijo popoln SUV-C pod 25.000 evrov – z veljavnim načrtom Auto+ kot dodatno referenco za prilagoditev končnega računa.
FAQ
Kateri je najboljši SUV-C pod 35.000 evri na španskem trgu v letu 2026?
Po našem uredniškem merilu je to Kia Sportage Hybrid z oceno 9,1/10. Združuje najbolj izpopolnjen HEV-pogon v segmentu, sedem let garancije in zelo bogato opremo za 33.400 €.
Ali se splača SUV-C na bencin ali je bolje takoj izbrati hibrid?
Odvisno od prevoženih kilometrov. Pod 12.000 km/leto se MG HS ali Jaecoo 7 na bencin bolje povrnejo. Nad tem se doplačilo za hibrid povrne v treh ali štirih letih prek porabe in nalepke ECO.
Kateri SUV-C ponuja najboljšo garancijo v letu 2026?
Toyota, z do desetimi leti, vezanimi na servisiranje v uradni mreži, in Kia/MG s standardnimi sedmimi leti. Hyundai ima pet let brez omejitve kilometrov.
Ali so kitajski SUV-C-ji zanesljivi na dolgi rok?
Podatki so še kratki, vendar je MG (v lasti SAIC) v Evropi že skoraj desetletje z razumnimi rezultati. Jaecoo in druge znamke skupine Chery so novejše: sedemletna garancija deluje kot varnostna mreža, medtem ko se terenske informacije še zbirajo.
Tehnične specifikacije avtomobilov iz tega članka
Deja un comentario


Kia ponuja električno ponudbo z 10 modeli, 50 različicami in 400 možnimi kombinacijami
Sedem finalistov za evropski avtomobil leta 2027 (COTY) je izključno električnih.
Peugeot E-208 GTi: un juguete con pilas que recupera el espíritu de los deportivos de los ochenta