Audi BYD EHS G6 HAN MG Model Y Q5 Tesla Volvo XC60 Xpeng Elektrische auto's Ranglijsten SUV
Ranglijst 2026: de 5 Chinese premium D-SUV's met de beste prijs-kwaliteitverhouding onder 55.000 euro
Wij analyseren de vijf Chinese premium D-SUV’s die in 2026 op de Spaanse markt de beste combinatie bieden van uitrusting, technologie en prijs onder 55.000 euro.
Het premium D-segment is een ongemakkelijk slagveld geworden voor de Europese merken. Chinese fabrikanten komen niet langer aanzetten met het etiket van “goedkoop alternatief”: ze komen met OLED-schermen, vierwielaandrijving, ADAS-systemen van niveau 2+ en afwerkingen die in sommige gevallen de concurrentie aangaan met een Volvo XC60 of een Audi Q5. En dat doen ze onder de 55.000 euro, een grens die tot twee seizoenen geleden nog utopisch leek.
Deze ranglijst laat BYD bewust buiten beschouwing. Het segment is snel volwassen geworden en naar onze redactionele mening is het merk, dat nog maar twee jaar geleden de prijzen bepaalde, voorbijgestreefd door rivalen die nu een evenwichtiger geheel bieden op het gebied van waargenomen afwerking, software en prestaties. Dit is geen absoluut oordeel over hun producten; andere Chinese merken hebben simpelweg hun aanpak beter afgestemd op de smaak van de Europese koper in het D-segment. Dat gezegd hebbende, gaan we naar de vijf die wél meedoen.
Wat we verstaan onder een Chinese premium D-SUV in 2026
We hebben het over SUV’s van 4,65 tot 4,85 meter, met vermogens vanaf 200 CV die bij de elektrische en PHEV-versies boven de 400 CV uitkomen. Interieur met zorgvuldig gekozen materialen, een middenscherm van 15 inch of meer en standaard ADAS-uitrusting die drie jaar geleden bij Duitse merken nog optioneel was. De grens van 55.000 euro is niet willekeurig: het is de psychologische grens waarbij een Spaanse koper serieus overweegt om van een basis Europees premiummerk over te stappen naar een goed uitgeruste Chinese auto.

Xpeng G6 — vanaf 44.600 €
De G6 is de technische troef van de ranglijst. Platform van 800 V, pure elektrische architectuur, tot 535 km WLTP in de Long Range-versie en een laadcurve die bijna 451 kW piekvermogen haalt. Op papier concurreert hij met de Tesla Model Y op actieradius en overtreft hij hem in laadsnelheid, mits het laadpunt meewerkt. Het interieur kiest voor een bijna Scandinavisch minimalisme, met een scherm van 15,6 inch en een besturingssysteem Xmart dat — naar onze mening — het meest verfijnde is dat uit China is gekomen. Het rijgedrag overtuigt echter niet helemaal: de besturing is wat steriel en de vering wordt in de Sport-stand nerveus op slechte wegen.
| Vermogen kW | Vermogen CV | Max. snelheid | Actieradius | Verbruik | Milieuklasse | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 218 kW | 296 CV | 202 km/u | 535 km WLTP | 17,9 kWh/100 km | Elektrisch |

Lynk & Co 08 — vanaf 52.995 €
De 08 is waarschijnlijk de Chinese D-SUV met de beste technische stamboom. Hij deelt het SEA-platform met Volvo en Polestar, en dat merk je aan de stijfheid van het chassis en het gevoel van het stuur — een trede boven wat de Chinese concurrentie gewoonlijk biedt. Het is een PHEV met meer dan 200 km elektrische WLTP-actieradius, cijfers die we al zagen in de analyse van de Omoda 9 SHS en die deze plug-inhybrides plaatsen in een terrein waar de verbrandingsmotor in het stedelijke en randstedelijke gebruik bijna bijzaak is. Interieur met gerecycled textiel met een Scandinavische uitstraling en een verticaal scherm van 15,4 inch. Naar mijn smaak het beste evenwicht tussen interieur en rijgedrag van de ranglijst.
| Vermogen kW | Vermogen CV | Max. snelheid | Actieradius | Verbruik | Milieuklasse | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 257 kW | 345 CV | 185 km/u | 200 km elektrisch WLTP | 0,9 l/100 km WLTP | PHEV |

Jaecoo 7 — vanaf 40.900 €
De Jaecoo 7 doorbreekt de prijslogica van de ranglijst, maar rechtvaardigt zijn aanwezigheid met de verhouding uitrusting-prijs. De PHEV-versie met Super Hybrid System combineert een 1.5 turbo met een elektromotor en een accu van 18,3 kWh voor 90 km elektrisch WLTP. De uitstraling heeft ambities van Range Rover die beter overkomen in het echt dan op foto. Ja, de software blijft een stap achter op Xpeng, en de geluidsisolatie haalt het niveau van de Lynk & Co niet, maar voor wat het kost is er weinig meer te vragen.
| Vermogen kW | Vermogen CV | Max. snelheid | Actieradius | Verbruik | Milieuklasse | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 205 kW | 279 CV | 180 km/u | 90 km elektrisch / 1.200 km gecombineerd | 0,7 l/100 km WLTP | PHEV |

Omoda 7 — vanaf 42.900 €
De Omoda 7 is het recentste voorstel van de Chery-groep in dit segment en komt met een duidelijke bedoeling: binnen hetzelfde huis de Jaecoo de loef afsteken. Plug-inhybride motor met SHS-architectuur, 92 km elektrisch WLTP en een interieur met een futuristische esthetiek die misschien wat druk is — kwestie van smaak. De standaarduitrusting omvat een draadloze oplader, panoramadak, geventileerde stoelen en een vrij complete ADAS-pakket. Het is nog de vraag of de software het niveau behoudt na de eerste OTA-updates, een bekende achilleshiel van het merk.
| Vermogen kW | Vermogen CV | Max. snelheid | Actieradius | Verbruik | Milieuklasse | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 205 kW | 279 CV | 180 km/u | 92 km elektrisch WLTP | 2,3 l/100 km WLTP | PHEV |

MG EHS — vanaf 36.990 €
De MG EHS is er langer op de markt dan de rest en dat werkt paradoxaal genoeg in zijn voordeel: het verkoopnetwerk is steviger, de betrouwbaarheid is bewezen en de prijs is geleidelijk aangepast. De PHEV-versie biedt 103 km elektrisch WLTP, milieuklasse 0 en een kofferbak van 441 liter die, hoewel geen recordcijfer in het segment, voldoende is voor gezinsgebruik. Het interieur voelt qua materialen een trapje lager aan dan de Xpeng of de Lynk & Co, maar het geheel werkt. Op papier is hij het minst ambitieus; in de praktijk de meest pragmatische.
| Vermogen kW | Vermogen CV | Max. snelheid | Actieradius | Verbruik | Milieuklasse | Brandstof |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 249 kW | 339 CV | 190 km/u | 103 km elektrisch WLTP | 0,54 l/100 km WLTP | PHEV |
Samenvattende tabel van de ranglijst
| Model | Prijs vanaf | Motorisering | Actieradius | Uitrusting | Score /10 |
|---|---|---|---|---|---|
| Xpeng G6 | 44.600 € | Elektrisch 296 CV | 535 km WLTP | Zeer hoog | 8,9 |
| Lynk & Co 08 | 52.995 € | PHEV 345 CV | 200 km elektrisch | Zeer hoog | 9,1 |
| §9Cheryh279§ | 40.900 € | PHEV 279 CV | 90 km elektrisch | Hoog | 8,3 |
| §8Cheryh293§ | 42.900 € | PHEV 279 CV | 92 km elektrisch | Hoog | 8,4 |
| MG EHS | 36.990 € | PHEV 339 CV | 103 km elektrisch | Middelhoog | 7,8 |
Welk model het meeste zin heeft naargelang het gebruik
Als je toegang hebt tot een laadpunt en regelmatig lange ritten maakt, wint de Xpeng G6 dankzij de 800 V-architectuur en de laadcurve. Als je het best afgewerkte interieur en een meer Europees rijgedrag zoekt, dan de Lynk & Co 08. Als het budget het belangrijkste is maar je geen afstand wilt doen van milieuklasse 0 en een PHEV met bruikbare actieradius, dan is de Jaecoo 7 de meest rationele aankoop. Houd er rekening mee dat het Plan Auto+ nog steeds dient als kader voor aankoopsubsidies: raadpleeg de officiële website voor de geldende bedragen voordat je tekent.
FAQ
Welke Chinese premium D-SUV biedt in 2026 de beste prijs-kwaliteitverhouding?
De Lynk & Co 08 staat bovenaan onze ranglijst vanwege het evenwicht tussen interieurafwerking, elektrische actieradius van de PHEV (200 km WLTP), dynamisch rijgedrag dankzij het SEA-platform en een startprijs van 52.995 euro.
Is een Chinese SUV de moeite waard tegenover een Europees premiummerk voor hetzelfde geld?
Qua standaarduitrusting en ingebouwde technologie wel. Qua restwaarde na drie jaar en een gevestigd servicenetwerk heeft het Europese premiummerk nog steeds een voordeel. Het hangt af van het gewicht dat je aan elke variabele toekent.
Behouden de Chinese D-SUV PHEV’s milieuklasse 0?
Ja, mits ze meer dan 40 km elektrische WLTP-actieradius homologeren. De vijf geanalyseerde modellen overschrijden die drempel ruim, sommige zelfs ruimschoots.
Welke werkelijke actieradius kun je bij gemengd gebruik verwachten van deze PHEV’s?
Bij stads- en randstedelijke ritten met dagelijks laden, tussen 75% en 85% van de WLTP-cijfers. Op de snelweg zonder laden stijgt het verbruik van de verbrandingsmotor sterk en liggen de officiële cijfers ver van de werkelijkheid.
Technische fiches van de auto's in dit artikel
Deja un comentario


Kia biedt een elektrisch gamma met 10 modellen, 50 versies en 400 mogelijke combinaties
De zeven finalisten voor Auto van het Jaar in Europa 2027 (COTY) zijn uitsluitend elektrisch
Peugeot E-208 GTi: een speelgoedauto op batterijen die de geest van de sportwagens uit de jaren tachtig laat herleven