Ranglijst 2026: de 5 stedelijke elektrische SUV's met de beste uitrusting onder 35.000 euro

Iván Navarro     15 October 2026     6 min.
Ranglijst 2026: de 5 stedelijke elektrische SUV's met de beste uitrusting onder 35.000 euro

Een stedelijke elektrische SUV kopen in Spanje hoeft tegenwoordig nergens meer op in te leveren. Of bijna niets. Het elektrische B-SUV-segment heeft in 2025 en 2026 een stille herschikking ondergaan: fabrikanten hebben begrepen dat de koper van 25.000 tot 35.000 euro niet minder auto wil, maar dezelfde auto met een kleinere actieradius. Daar speelt de standaarduitrusting een echte rol bij de keuze, zelfs meer dan de WLTP-kilometers die in de brochure staan.

We hebben de huidige commerciële specificaties in Spanje bekeken van vijf modellen die aan één strikte voorwaarde voldoen: een adviesprijs onder 35.000 euro na merkkortingen, zonder overheidssubsidies. Spoiler: de actieradius weegt minder zwaar dan je zou denken.

Waar we op letten in deze ranglijst: uitrusting voor actieradius

Het criterium was niet wie het verst komt met één lading, maar wie je het meeste standaard levert voor het geld dat je betaalt. We hebben vier onderdelen gewaardeerd: rijhulpsystemen (ADAS), schermen en connectiviteit, automatische klimaatregeling en een 360º- of hoogwaardige achteruitrijcamera. Een auto met 450 km actieradius maar zonder bizone-klimaatregeling en regensensoren vonden we voor deze ranglijst een slechtere keuze dan een andere met 320 km maar een goed afgewerkt dashboard.

Ook de uiteindelijke prijs hebben we niet genegeerd. In verschillende gevallen verschillen de adviesprijs en de prijs met actiekortingen meer dan 2.000 euro, en dat verandert de volgorde in de tabel. Controleer de actuele prijs altijd voordat je tekent, want deze acties wisselen elk kwartaal.

Hyundai Inster 2025

1. Hyundai Inster — vanaf 23.000 euro

De Inster is de verrassing van het segment. Hyundai heeft hem al in de instapversie standaard voorzien van een dubbel scherm van 10,25 inch, adaptieve cruisecontrol, waarschuwing bij frontale botsing en lane-keepingassistent. Voor deze prijs is dat uitzonderlijk. Het interieur voelt bovendien een trede hoger aan dan je in dit segment zou verwachten: materialen met zorg op de aanraakpunten en een knoppenindeling die je niet dwingt het touchmenu te doorzoeken om de verwarming hoger te zetten.

Vermogen Actieradius Verbruik Milieuklasse Brandstof
71 kW / 97 CV 327 km (WLTP) 14,3 kWh/100 km CERO Elektrisch

Citroen E C3 045

2. Citroën ë-C3 — vanaf 23.300 euro

De ë-C3 blijft naar onze mening degene die het beste begrijpt waarvoor een goedkope stedelijke SUV dient: hij probeert niet meer te zijn dan hij is. Standaard heeft hij autonoom noodremmen, verkeersbordherkenning en een achteruitrijcamera, en in de Max-uitvoering voegt hij het head-up display toe dat bij andere concurrenten extra kost. De vering met progressieve hydraulische aanslagen, overgenomen van de C4, slikt stadse oneffenheden met een soepelheid die je op papier niet ziet, maar achter het stuur wel voelt.

Vermogen Actieradius Verbruik Milieuklasse Brandstof
83 kW / 113 CV 325 km (WLTP) 16,7 kWh/100 km CERO Elektrisch

Fiat Grande Panda Motor Combustion (3)

3. Fiat Grande Panda Electric — vanaf 24.900 euro

De Grande Panda speelt een andere kaart: een ontwerp dat opvalt en een volledige ADAS-lijst al in de Icon-uitvoering, met waarschuwing voor dode hoek, autonoom remmen en voetgangerherkenning. Wat ons minder overtuigt is het gevoel van sommige kunststoffen op de middenconsole, die harder aanvoelen dan bij de Citroën. Dat wordt deels gecompenseerd door een kofferbak van 361 liter, wat voor zijn buitenafmetingen bijna onverwacht is.

Vermogen Actieradius Verbruik Milieuklasse Brandstof
83 kW / 113 CV 320 km (WLTP) 16,8 kWh/100 km CERO Elektrisch

4. Renault 5 E-Tech Electric — vanaf 26.900 euro

Van de vijf bouwt de Renault 5 het sterkst het gevoel van kwaliteit op: fijne interieurafwerking, een OpenR Link-scherm met goede resolutie en software die niet onderdoet voor duurdere modellen binnen de groep. In de techno-uitvoering zit al een 360º-camera, iets wat in deze prijsklasse niet iedereen biedt. Het is de vraag of het de meerprijs waard is ten opzichte van de Citroën of de Fiat als je alleen in de stad rijdt, maar de sprong in materialen is voelbaar zodra je zit.

Vermogen Actieradius Verbruik Milieuklasse Brandstof
90 kW / 120 CV 315 km (WLTP) 14,5 kWh/100 km CERO Elektrisch

Jeep Avenger 5

5. Jeep Avenger Electric — vanaf 34.900 euro

De Avenger sluit de ranglijst af omdat hij het dichtst tegen het budget aanzit, maar ook de krachtigste is en binnen de groep de meeste werkelijke actieradius biedt. Met agressieve merkkortingen kan hij tijdelijk onder de 33.000 euro zakken, en dan rechtvaardigt zijn uitrusting — ADAS niveau 2, 360º-camera en een ruime bodemvrijheid voor een stadsauto — de prijs. We hebben zijn sterke punten al eerder vergeleken met de Smart #1 in een rechtstreeks duel, en de Avenger blijft in dagelijkse praktijk voorop, al verliest hij iets aan interieurafwerking.

Vermogen Actieradius Verbruik Milieuklasse Brandstof
115 kW / 156 CV 400 km (WLTP) 15,5 kWh/100 km CERO Elektrisch

Vergelijkingstabel: de 5 stedelijke elektrische SUV’s met de beste uitrusting

Model Prijs vanaf Vermogen Actieradius Uitrustingsscore (1-10)
Hyundai Inster 23.000 € 71 kW / 97 CV 327 km 9
Citroën ë-C3 23.300 € 83 kW / 113 CV 325 km 8,5
Fiat Grande Panda Electric 24.900 € 83 kW / 113 CV 320 km 8
Renault 5 E-Tech Electric 26.900 € 90 kW / 120 CV 315 km 8,5
Jeep Avenger Electric 34.900 € 115 kW / 156 CV 400 km 7,5

Ons oordeel: welke is het meeste waard voor het geld?

Als het enige criterium uitrusting per geïnvesteerde euro is, wint de Hyundai Inster duidelijk. Maar alles draait niet om een tabel. De Citroën ë-C3 overtuigt wie het rijcomfort hoger waardeert dan het grootste scherm, en de Renault 5 spreekt wie het gevoel wil hebben ‘iets meer’ te hebben gekocht, ook al kost het wat meer. De Jeep Avenger blijft, voor wie echte actieradius nodig heeft en niet alleen stadsritten, de optie met de meeste marge, ook al raakt hij het budgetplafond van deze ranglijst.

Houd er rekening mee dat deze prijzen de Plan Auto+ niet bevatten. De exacte bijdrage kun je het best op de officiële website controleren voordat je een aankoop afrondt, omdat die per autonome regio en beschikbaar budget kan verschillen.

Veelgestelde vragen

Wat is de goedkoopste stedelijke elektrische SUV met goede uitrusting in Spanje in 2026?
De Hyundai Inster, vanaf 23.000 euro, biedt de beste verhouding tussen prijs en standaarduitrusting, met ADAS en dubbel scherm al in de instapversie.

Is het de moeite waard om meer te betalen voor de Jeep Avenger Electric dan voor goedkopere opties?
Dat hangt af van het gebruik. Als je meer dan 350 km werkelijke actieradius nodig hebt en gemengd stad-snelweg rijdt, wel. Voor puur stedelijk gebruik dekken de goedkopere concurrenten de behoefte ruimschoots.

Hebben al deze modellen standaard een 360-graden camera?
Niet in alle instapversies. De Renault 5 en de Jeep Avenger hebben hem vanaf de middenuitvoeringen; bij de Citroën ë-C3 en de Fiat Grande Panda moet je de specifieke uitvoering controleren voordat je koopt.

Kan de Plan Auto+ gecombineerd worden met de merkkortingen op deze modellen?
Over het algemeen wel, al verschillen de voorwaarden per actie van de fabrikant. Raadpleeg het best de officiële website van het plan en bevestig het bij de dealer voordat je tekent.


Deja un comentario