Alto Captur CR-V Honda HR-V Hyundai KIA Kona Niro RAV4 Renault S-Cross Suzuki Toyota Yaris Yaris Cross Hybride auto's Vergelijkingen Ranglijsten SUV Stadswagens
Ranglijst 2026: de 6 hybride stads-SUV's met het beste ECO-label en reëel verbruik onder 35.000 euro
Vergelijking 2026 van de 6 hybride stads-SUV’s met ECO-label en adviesprijzen onder 35.000 euro, met WLTP-verbruik en technische fiche van elk model. Toyota, Hyundai, Kia, Renault, Honda en Suzuki onder de loep.
De hybride stads-SUV is de standaardkeuze geworden voor wie in de stad woont, korte ritjes maakt doordeweeks en zich niet wil bezighouden met stekkers. Geen puur benzine, geen elektrisch met actieradiusangst: iets tussenin dat het verbruik verlaagt zonder de gewoonten te veranderen. En met het ECO-label van de DGT, dat in bepaalde gemeenten al het verschil maakt tussen rustig parkeren of niet naar het centrum mogen.
We hebben de officiële tarieven 2026 bekeken om zes modellen te selecteren die niet boven de 35.000 euro uitkomen, allemaal met ECO-label en gecontroleerde WLTP-verbruiksgegevens. Het is geen gesloten of definitieve lijst — de markt beweegt elk kwartaal — maar naar onze mening vertegenwoordigt het wel het beste van elk merk in dit specifieke segment.
Waarom de hybride stads-SUV in 2026 de verkoop in Spanje domineert
Kijk alleen naar de inschrijvingen: de conventionele hybride (HEV) groeit al jaren in dubbele cijfers, terwijl de diesel in compacte personenauto’s tot een minimum is gedaald. De reden is eenvoudig. In de stad kan een goed ontworpen HEV een groot deel van het traject volledig elektrisch rijden, dankzij de accu die zichzelf oplaadt, zonder aan de stekker te hoeven. Het resultaat: reële stadsverbruiken die vaak onder de 5 liter zakken, iets wat geen atmosferische benzinemotor vandaag haalt.
Wat is het ECO-label en waarom is het belangrijk in het dagelijks leven
Het ECO-label van de DGT krijgen hybriden (HEV en PHEV), gasvoertuigen en enkele micro-hybriden die aan bepaalde emissiedrempels voldoen. Het is niet het Nul-label van pure elektrische auto’s, maar het geeft wel toegang tot reële voordelen: gratis of voordelig parkeren in SER-zones van diverse hoofdsteden, onbeperkt rijden tijdens episodes van hoge luchtvervuiling en in sommige gevallen kortingen op de verzekering of op stedelijke tolwegen. Voor wie in de stad leeft, is dat geen kleinigheid.
Methodologie: hoe we deze 6 modellen hebben geselecteerd
Het criterium was drieledig: officiële adviesprijs 2026 onder de 35.000 euro in de hybride instapversie, geldig ECO-label en door de fabrikant gepubliceerde WLTP-verbruiksgegevens. We hebben plug-inhybriden geschrapt — die hebben al hun eigen ranglijst op Highmotor — en per merk één model gekozen om overlap te vermijden.
Ranglijst 2026: de 6 hybride stads-SUV’s met het beste ECO-label en reëel verbruik

1. Toyota Yaris Cross Hybrid — vanaf 27.050 €
De bestverkochte in zijn categorie, en terecht. Toyota werkt al twee decennia aan zijn HEV-systeem en dat merk je: het is waarschijnlijk het laagste verbruik in het segment in reëel stadsgebruik.
| Vermogen (kW) | Vermogen (pk) | Verbruik | Label | Brandstof |
|---|---|---|---|---|
| 96 kW | 130 CV | 4,5 l/100 km | ECO | Hybride |

2. Hyundai Kona HEV — vanaf 27.900 €
De Kona hybride wint aan vermogen ten opzichte van de Yaris Cross en houdt een zeer scherp verbruik. Zijn gedurfder ontwerp past goed bij een publiek dat geen anoniem SUV wil.
| Vermogen (kW) | Vermogen (pk) | Verbruik | Label | Brandstof |
|---|---|---|---|---|
| 101 kW | 138 CV | 4,6 l/100 km | ECO | Hybride |

3. Kia Niro HEV — vanaf 30.300 €
De Niro is van de zes degene die de kofferbakruimte en het rijgedrag het best in balans brengt. Het deelt het platform met de Kona, maar Kia heeft het stuurgevoel en de geluidsisolatie een tikje verder ontwikkeld.
| Vermogen (kW) | Vermogen (pk) | Verbruik | Label | Brandstof |
|---|---|---|---|---|
| 101 kW | 138 CV | 4,5 l/100 km | ECO | Hybride |

4. Renault Captur E-Tech full hybrid — vanaf 27.500 €
Het E-Tech-systeem van Renault is naar mijn smaak een van de interessantste van de markt vanwege de architectuur zonder conventionele koppeling. In de stad betekent dit soepele schakelingen en een start die bijna altijd elektrisch gebeurt.
| Vermogen (kW) | Vermogen (pk) | Verbruik | Label | Brandstof |
|---|---|---|---|---|
| 117 kW | 160 CV | 4,4 l/100 km | ECO | Hybride |

5. Honda HR-V e:HEV — vanaf 29.600 €
Honda kiest voor een e:HEV-systeem dat bijna altijd de elektrische aandrijving voorrang geeft, met de verbrandingsmotor die meer als generator dan als directe aandrijving fungeert. Het is de vraag of de iets hogere prijs ten opzichte van de Captur gerechtvaardigd is, maar het rijgevoel is anders, soepeler.
| Vermogen (kW) | Vermogen (pk) | Verbruik | Label | Brandstof |
|---|---|---|---|---|
| 96 kW | 131 CV | 5,4 l/100 km | ECO | Hybride |

6. Suzuki S-Cross Hybrid — vanaf 26.800 €
Het goedkoopste na de Yaris Cross, en met optionele vierwielaandrijving, iets wat geen ander model op deze lijst standaard biedt. Het verbruik is het hoogste van de groep, maar nog steeds duidelijk lager dan dat van een gelijkwaardige benzinemotor.
| Vermogen (kW) | Vermogen (pk) | Verbruik | Label | Brandstof |
|---|---|---|---|---|
| 85 kW | 116 CV | 5,1 l/100 km | ECO | Hybride |
Vergelijkingstabel: de 6 hybride stads-SUV’s in één oogopslag
| Model | Prijs vanaf | Vermogen (pk) | Verbruik | Label | Score |
|---|---|---|---|---|---|
| Toyota Yaris Cross Hybrid | 27.050 € | 130 CV | 4,5 l/100 km | ECO | 9,2/10 |
| Hyundai Kona HEV | 27.900 € | 138 CV | 4,6 l/100 km | ECO | 8,8/10 |
| Renault Captur E-Tech full hybrid | 27.500 € | 160 CV | 4,4 l/100 km | ECO | 8,7/10 |
| Kia Niro HEV | 30.300 € | 138 CV | 4,5 l/100 km | ECO | 8,6/10 |
| Suzuki S-Cross Hybrid | 26.800 € | 116 CV | 5,1 l/100 km | ECO | 8,0/10 |
| Honda HR-V e:HEV | 29.600 € | 131 CV | 5,4 l/100 km | ECO | 7,9/10 |
Subsidies Plan Auto+ en reële eigendomskosten
De zes modellen komen in principe in aanmerking voor de subsidies van het Plan Auto+, al moet het exacte bedrag en de voorwaarden altijd op de officiële website worden nagekeken voordat u tekent, want die wijzigen regelmatig. Wat wel stabiel is, is de brandstofbesparing: bij een verbruik tussen 4,4 en 5,4 liter daalt de kost per kilometer in de stad aanzienlijk ten opzichte van een conventionele benzinewagen in dezelfde categorie.
Welke kiezen volgens uw dagelijks gebruik
Als uw prioriteit is zo weinig mogelijk brandstof verbruiken, wint de Yaris Cross zonder discussie. Zoekt u meer vermogen en een ontwerp dat opvalt, dan voldoen de Kona of de Niro beter. En als u vierwielaandrijving nodig heeft omdat u in een bergachtige streek woont, is de S-Cross veruit de enige optie op deze lijst. We zijn deze nuances al uitgebreider ingegaan in onze gids om een hybride stads-SUV te kiezen, waar we wendbaarheid en draaicirkel behandelen, iets wat we hier alleen zijdelings hebben aangeraakt.

Ons oordeel
Geen van de zes is perfect. De Honda overtuigt door soepelheid maar niet door prijs; de Suzuki is het meest veelzijdig maar verbruikt het meest. Als we er maar één voor puur stedelijk gebruik moesten kiezen, dan blijft de Toyota Yaris Cross de referentie van het segment in 2026, al zit de Captur van Renault hem op de hielen met een mechanische opzet die in de praktijk bijna even goed bevalt. Voor wie van een groter gezins-SUV komt en de rijindrukken wil vergelijken, illustreert onze test van de Toyota RAV4 tegenover de Honda CR-V goed hoe de hybride benadering verandert wanneer de auto groter wordt.
Veelgestelde vragen
Wat is de goedkoopste hybride stads-SUV met ECO-label in 2026?
De Toyota Yaris Cross Hybrid, met een tariefprijs vanaf 27.050 euro, is de goedkoopste van de zes geanalyseerde modellen die het ECO-label en een gehomologeerd verbruik onder 4,5 liter behouden.
Hebben alle HEV-hybriden in Spanje het ECO-label?
Ja, niet-oplaadbare hybriden (HEV) krijgen automatisch het ECO-label van de DGT zolang ze aan de geldende emissiedrempels voldoen, zonder extra formaliteit van de koper.
Loont het om meer te betalen voor een hybride SUV dan voor een benzineversie?
Bij regelmatig stadsgebruik loont het op middellange termijn, dankzij het lagere verbruik en de voordelen van het ECO-label in beperkte zones. Bij vooral snelwegrijden vervaagt het verschil grotendeels.
Wat is het verschil tussen een hybride stads-SUV (HEV) en een plug-inhybride (PHEV)?
De HEV wordt niet aangesloten; hij laadt zijn accu op via regeneratief remmen en de motor zelf. De PHEV kan aan de stekker en biedt echte elektrische actieradius, maar valt in een hogere prijsklasse, buiten het bereik van deze ranglijst.
Technische fiches van de auto's in dit artikel
Deja un comentario


Kia biedt een elektrisch gamma met 10 modellen, 50 versies en 400 mogelijke combinaties
De zeven finalisten voor Auto van het Jaar in Europa 2027 (COTY) zijn uitsluitend elektrisch
Peugeot E-208 GTi: een speelgoedauto op batterijen die de geest van de sportwagens uit de jaren tachtig laat herleven