BYD Atto 3 EVO vs MG ZS: duel tussen elektrische B-SUV's op basis van uitrusting en prijs in 2026

Iván Navarro     8 November 2026     6 min.
BYD Atto 3 EVO vs MG ZS: duel tussen elektrische B-SUV's op basis van uitrusting en prijs in 2026

We vergelijken de elektrische BYD Atto 3 EVO (vanaf ≈43.000 €) en de MG ZS Hybrid+ (vanaf ≈23.300 €) om te bepalen welke B-SUV in Spanje in 2026 de beste prijs-kwaliteitverhouding biedt qua uitrusting.

Er zijn vergelijkingen die over millimeters worden beslist, en andere die in feite twee verschillende visies op hetzelfde segment tegenover elkaar zetten. Deze behoort tot de tweede soort. De BYD Atto 3 EVO en de MG ZS delen de B-SUV-carrosserie, een ruime kofferbak en een stedelijke inzet, maar de ene zet volledig in op pure elektrificatie, terwijl de andere de hybride weg kiest, die goedkoper is om mee in te stappen en zonder actieradiusangst. Welke levert in 2026 het meeste op? Dat hangt, zoals bijna altijd, af van waarvoor je hem wilt gebruiken.

Atto 3 Exterior Dinámicas (1)

BYD Atto 3 EVO, vanaf ongeveer 42.990 € adviesprijs

De Atto 3 EVO komt naar Spanje in de variant 313 74,8 kWh Design 5p automaat, met een accu van 74,8 kWh en een vermogen van 230 kW, 313 CV. Dit zijn cijfers die hem een flink stuk boven wat een gewone B-SUV doorgaans biedt plaatsen, en dat merk je aan de motorrespons: directe trekkracht, zonder enige turbovertraging, omdat er simpelweg geen turbo is.

De topsnelheid ligt op 180 km/h, ruim voldoende voor elk gebruik op de Spaanse wegen en passend bij een auto die bedoeld is voor de stad en middellange ritten, niet om de snelweg in Duits tempo op te eten. Omdat hij 100% elektrisch is, profiteert hij van het milieukenteken CERO, met onbeperkte toegang tot de lage-emissiezones van de grote steden.

Vermogen (kW) Vermogen (CV) Topsnelheid Milieukenteken Brandstof Prijs vanaf
230 kW 313 CV 180 km/h CERO Elektrisch ≈42.990 €

MG ZS

MG ZS Hybrid+, vanaf ongeveer 23.300 € adviesprijs

De MG ZS speelt een ander spel. In de versie Hybrid+ 1.5 194 5p automaat heeft hij een hybride aandrijflijn — benzine en elektrisch, zonder stekker — met gecombineerd 143 kW en 194 CV, een niet te versmaden cijfer voor een B-SUV die geen oplader en geen routeplanning nodig heeft. Het gehomologeerde verbruik bedraagt ongeveer 5 l/100 km, met een CO₂-uitstoot van 115 g/km, en de topsnelheid ligt op 168 km/h.

Naar onze mening zit het grote voordeel van de ZS niet op papier, maar in de uiteindelijke factuur: bij de instap kost hij bijna 20.000 € minder dan de Atto 3 EVO. Dat is veel geld in elk gezinsscenario. Omdat het een niet-oplaadbare hybride is, krijgt hij het ECO-kenteken, dat al toegang geeft tot een groot deel van de stedelijke beperkingen, zij het niet op hetzelfde niveau als een puur elektrische auto.

Vermogen (kW) Vermogen (CV) Topsnelheid Verbruik CO₂-uitstoot Milieukenteken Brandstof Prijs vanaf
143 kW 194 CV 168 km/h ≈5 l/100 km 115 g/km ECO Hybride (benzine/elektrisch) ≈23.300 €

Byd Atto 3 (5)

Standaarduitrusting: wat elk van beide bevat

Beide fabrikanten hebben begrepen dat in het B-segment een groot scherm en rijhulpsystemen niet langer een extra zijn, maar het minimum. De Atto 3 EVO komt met een ambitieuzere technologische aanpak — groot centraal scherm, draadloze telefoonlader, uitgebreid pakket aan rijhulpsystemen — passend bij zijn hogere prijspositie. De ZS Hybrid+ laat het essentiële niet liggen, maar kiest voor praktische zaken: automatische airconditioning, smartphone-connectiviteit en voldoende veiligheidsuitrusting voor het dagelijks gebruik, zonder de pretentie om punt voor punt te concurreren met een rivaal die bijna het dubbele kost.

Puur elektrisch versus hybride: verschillende filosofieën

Hier wordt de vergelijking interessanter dan een simpele cijferlijst. De Atto 3 EVO vraagt om een laadroutine, toegang tot een thuis- of openbaar laadpunt, en in ruil daarvoor levert hij een veel lagere kost per kilometer en nul lokale uitstoot. De ZS Hybrid+ vraagt niets van dat alles: je tankt hem als een traditionele auto en het hybridesysteem zorgt in de stad voor een optimaal verbruik, waarbij het energie terugwint bij het remmen en in elektrische modus optrekt. Hij is niet zo stil of krachtig als de BYD, maar hij levert ook geen enkele wrijving in het gebruik op. Voor wie geen garage met wallbox heeft, weegt dit zwaarder dan het op papier lijkt.

Prijs en gebruikskosten

Houd er rekening mee dat deze cijfers de door de fabrikant geadviseerde verkoopprijzen zijn, zonder dealerkortingen of tijdelijke acties, en dat ze slechts indicatief zijn. Wie overweegt een overheidssubsidie voor de aankoop, moet de geldende voorwaarden van het Plan Auto+ op de officiële website nagaan, omdat die de uiteindelijke rekensom aanzienlijk kunnen veranderen, vooral bij de elektrische variant.

Qua kost per kilometer wint de Atto 3 EVO ruim als hij wordt opgeladen tijdens daluren of met goedkope thuisstroom. De ZS Hybrid+ concurreert op dat vlak niet, maar zijn instapprijs, bijna 20.000 € goedkoper, kan jaren duren voordat die enkel door brandstofbesparing is terugverdiend, iets wat we al hebben geanalyseerd bij het kiezen van een compacte elektrische SUV voor de stad in 2026.

Samenvattende vergelijkingstabel

Model Vermogen Brandstof Milieukenteken Prijs vanaf Score uitrusting-prijs (1-10)
BYD Atto 3 EVO 313 CV Elektrisch CERO ≈42.990 € 7,5
MG ZS Hybrid+ 194 CV Hybride ECO ≈23.300 € 8,8

De score meet niet welke auto in het abstracte de “beste” is, maar de prijs-kwaliteitverhouding voor de gemiddelde Spaanse gebruiker, en daar komt de ZS er sterker uit dankzij zijn lagere instapprijs. Een vergelijkbare oefening deden we toen we de Hyundai Kona Elektrisch naast de Kia EV3 zetten, waar het prijsaspect de balans ook doorslaggevend vond.

Welke kies je op basis van je profiel?

Als je vooral in de stad rijdt, een wallbox of een laadpunt in de buurt hebt en onbeperkte toegang tot elke ZBE belangrijk vindt, rechtvaardigt de Atto 3 EVO zijn hogere prijs met meer vermogen, meer technologie en nul lokale uitstoot. Als je prioriteit ligt bij de initiële uitgave, je niet afhankelijk wilt zijn van laden en een betrouwbare B-SUV voor dagelijks gebruik zonder gedoe nodig hebt, dan is de ZS Hybrid+ naar mijn smaak de meest verstandige keuze van het duo. Er is geen absolute winnaar, er is een winnaar naargelang de portemonnee en de dagelijkse routine van elk.

Byd Atto 3 Design Oferta (2)Veelgestelde vragen

Wat kost de BYD Atto 3 EVO in Spanje?
Hij ligt rond de 42.990 € adviesprijs in de versie 313 74,8 kWh Design, zonder rekening te houden met dealerkortingen of geldende overheidssubsidies.

Hoeveel kost de MG ZS Hybrid+?
Hij begint bij ongeveer 23.300 € adviesprijs in de afwerking Hybrid+ 1.5 194, waardoor het een merkbaar goedkopere optie is dan een vergelijkbare elektrische B-SUV.

Is een elektrische B-SUV of een niet-oplaadbare hybride beter in 2026?
Er is geen eenduidig antwoord: de elektrische variant wint op kosten per kilometer en toegang tot beperkte zones, de hybride wint op instapprijs en vrijheid van gebruik zonder afhankelijk te zijn van laden.

Moet de MG ZS Hybrid+ worden aangesloten?
Nee. Het is een conventionele hybride, je tankt hem bij elk benzinestation en het systeem beheert de elektrische energie automatisch zonder externe lader.

Technische fiches van de auto's in dit artikel

CrossoverKIA EV35 versies · vanaf 37.040 €
CrossoverMG ZS5 versies · vanaf 20.840 €
SedanBYD HAN2 versies · vanaf 69.990 €

Deja un comentario