C-HR Ceed KIA Toyota Hybride auto's Compacte auto's Vergelijkingen Tests
Toyota C-HR PHEV versus KIA Ceed Plug-in Hybrid: welke compacte plug-in de beste werkelijke efficiëntie biedt in 2026
Wij vergelijken de Toyota C-HR PHEV en de KIA Ceed Plug-in Hybrid aan de hand van officiële gegevens over actieradius, verbruik en prijs, om te bepalen welke het beste presteert in het dagelijkse gebruik in 2026.
Een compacte plug-inhybride kiezen in Spanje is niet langer een niche-keuze. Voor veel bestuurders die niet helemaal willen afzien van de benzinepomp, maar ook niet van het CERO-label, is het in 2026 de meest redelijke optie op de markt. En binnen dat segment zijn er twee voorstellen die bij de dealers voortdurend worden genoemd: de Toyota C-HR PHEV en de KIA Ceed Plug-in Hybrid. Op papier concurreren ze om dezelfde klant. In de praktijk beantwoorden ze aan verschillende behoeften.

Toyota C-HR PHEV: vermogen, elektrische actieradius en prijs vanaf ≈35.000 €
De C-HR komt in deze vergelijking met de 2.0 Plug-in Hybrid-variant, de krachtigste van zijn geëlektrificeerde gamma. Het gaat om ≈223 pk gecombineerd, een cijfer dat in dit segment allesbehalve gewoon is, en dat zich vertaalt in een 0-100 van ≈7,4 seconden. Het is geen sportwagen, maar het schiet ook niet tekort wanneer er op een secundaire weg ingehaald moet worden.
De accu van ≈13,6 kWh maakt tot ≈66 km rijden in elektrische modus mogelijk volgens de gehomologeerde cyclus, een actieradius die — bij stedelijk en gematigd gebruik — een groot deel van de dagelijkse mobiliteit dekt zonder de verbrandingsmotor aan te raken.
| Motorisering | Vermogen | 0-100 km/u | Topsnelheid | Elektrische actieradius | Verbruik | Accu | CO₂ | Prijs vanaf |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2.0 Plug-in Hybrid | 164 kW / 223 pk | 7,4 s | 180 km/u | 66 km | 1 l/100 km | 13,6 kWh | 20 g/km | 35.000 € |

KIA Ceed Plug-in Hybrid: gezinspraktisch vanaf ≈39.000 €
De Ceed PHEV speelt een ander spel. Met ≈141 pk en een koppel van ≈265 Nm is het karakter rustiger: de 0-100 blijft steken op ≈11 seconden, bijna vier seconden meer dan de Toyota. Maar waar hij inlevert op acceleratie, wint hij op iets wat voor veel gezinnen zwaarder weegt: een carrosserie van ≈4.610 mm, langer dan die van de C-HR, wat zich vertaalt in een ruimere kofferbak en achterpassagiersruimte.
De accu van ≈8,9 kWh biedt ≈50 km gehomologeerde elektrische actieradius. Minder dan de Japanse rivaal, dat wel, maar voldoende voor de meeste heen-en-terugritten naar het werk in stedelijke en stadsrandgebieden.
| Motorisering | Vermogen | Koppel | 0-100 km/u | Topsnelheid | Elektrische actieradius | Verbruik | Accu | CO₂ | Prijs vanaf |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.6 GDi PHEV | 104 kW / 141 pk | 265 Nm | 11 s | 170 km/u | 50 km | 1,5 l/100 km | 8,9 kWh | 30 g/km | 39.000 € |

Werkelijke elektrische actieradius: 66 km tegenover 50 km
Hier is het verschil duidelijk en laat weinig ruimte voor nuance: de C-HR behaalt ≈16 km meer in elektrische modus dan de Ceed. In het dagelijkse gebruik kunnen die extra kilometers het verschil betekenen tussen naar het werk rijden en terugkeren zonder de verbrandingsmotor te starten, of halverwege de week op benzine moeten terugvallen. Voor wie herhaaldelijk korte ritten maakt — het typische profiel van de stedelijke PHEV — compenseren die 66 km van de Toyota dat ruimschoots.
Gehomologeerd verbruik en efficiëntie bij gemengd gebruik
De Toyota geeft ≈1 l/100 km gehomologeerd op, tegenover de ≈1,5 l/100 km van de KIA. Het zijn laboratoriumcijfers, en dat mag niet uit het oog worden verloren: bij werkelijk gemengd verbruik, met een lege accu, gedragen beide zich als conventionele hybrides en worden de verschillen aanzienlijk kleiner. Toch geeft het gehomologeerde cijfer wel aan hoeveel gewicht het elektrische deel in elk voorstel heeft, en daar komt de C-HR opnieuw beter uit de bus.
Vermogen en dynamisch gedrag
223 pk tegenover 141 pk is een aanzienlijk verschil voor een segment dat zich normaal gesproken in bescheidener bewoordingen beweegt. De C-HR voelt wendbaarder aan, overtuigender op de snelweg, met reserves voor inhaalmanoeuvres. De Ceed daarentegen probeert niet te schitteren in vermogen: zijn opzet is meer die van een comfortabele, rustige gezinscruiser, wat aansluit bij de praktische benadering die we analyseerden bij de keuze van een gezinsvriendelijke compacte PHEV, waarbij de kofferruimte met geïnstalleerde accu even zwaar weegt als het vermogenscijfer.

Prijs en kosten-efficiëntieverhouding
De C-HR begint bij ≈35.000 €, de Ceed bij ≈39.000 €. Het gaat om door de fabrikant aanbevolen adviesprijzen (PVP), indicatief, zonder dealerkortingen of tijdelijke acties — het is goed dit in gedachten te houden voordat u de rekenmachine pakt. Wie subsidies voor de aankoop zoekt, kan de geldende Plan Auto+ raadplegen op de officiële website, aangezien de bedragen regelmatig wijzigen en het niet verstandig is op cijfers uit het hoofd te vertrouwen.
Met dat prijsverschil van ≈4.000 € in het voordeel van de Toyota, en bovendien met meer vermogen en meer elektrische actieradius, trekt het economische argument duidelijk de kant van de Japanner.
Vergelijkingstabel en score
| Model | Vermogen | EV-actieradius | Verbruik | Prijs vanaf | Score |
|---|---|---|---|---|---|
| Toyota C-HR PHEV | 223 pk | 66 km | 1 l/100 km | 35.000 € | 8,6/10 |
| KIA Ceed Plug-in Hybrid | 141 pk | 50 km | 1,5 l/100 km | 39.000 € | 7,4/10 |

Wat is de beste compacte PHEV in 2026?
Als het criterium werkelijke efficiëntie is — elektrische actieradius, gehomologeerd verbruik en instapprijs — dan wint de Toyota C-HR PHEV duidelijk. Meer vermogen, meer elektrische kilometers en een lagere instapprijs zijn drie argumenten die moeilijk te weerleggen zijn. De Ceed verliest daarentegen zijn betekenis niet: zijn langere carrosserie en gezinsopzet maken hem de logische keuze voor wie ruimte boven elektrische prestaties stelt. Het is de vraag of die extra praktijkwaarde de ≈4.000 € extra waard is, iets wat we al aanstipten in ons ranking van compacte PHEV’s met de grootste werkelijke elektrische actieradius.
Veelgestelde vragen
Welke werkelijke elektrische actieradius heeft de Toyota C-HR PHEV?
Volgens de gehomologeerde specificaties bedraagt die ongeveer 66 km in elektrische modus, met een accu van ≈13,6 kWh.
Hoeveel verbruikt de KIA Ceed Plug-in Hybrid met een volle accu?
Het gehomologeerde verbruik bedraagt ongeveer 1,5 l/100 km, tegenover de ≈1 l/100 km van de C-HR.
Welke is goedkoper, de C-HR PHEV of de Ceed PHEV?
De Toyota C-HR PHEV begint bij ongeveer 35.000 €, terwijl de KIA Ceed Plug-in Hybrid vanaf ongeveer 39.000 € begint; beide zijn PVP-adviesprijzen zonder kortingen.
Zijn er overheidssubsidies voor de aankoop van deze PHEV’s in Spanje?
Ja, via het Plan Auto+, waarvan de bedragen en voorwaarden u het best rechtstreeks op de officiële website kunt raadplegen, omdat die regelmatig worden bijgewerkt.
Deja un comentario


Nieuwe Lexus ES: luxe groeit en wordt elektrisch
Eerste kennismaking met de Dacia Sandero Hybrid 155: vermogen en efficiëntie vanaf 19.890 euro
Achter het stuur van de Leapmotor B03X, een betaalbare elektrische stadscrossover