EV6 EV9 Hyundai IONIQ Ioniq 5 IONIQ 9 KIA Elektrische auto's Vergelijkingen Gezinsauto's SUV
Hyundai IONIQ 9 versus KIA EV9: welke elektrische SUV met zeven zitplaatsen biedt in 2026 meer waarde voor het gezin?
We vergelijken de Hyundai IONIQ 9 en de KIA EV9 GT Line AWD, de twee Koreaanse elektrische SUV’s met zeven zitplaatsen op het E-GMP-platform, om te bepalen welke optie in 2026 de meeste echte waarde biedt.
Twee Koreaanse merken, één en hetzelfde platform en twee bijna tegengestelde manieren om de elektrische gezins-SUV op te vatten. Dat is, kort samengevat, het duel tussen de Hyundai IONIQ 9 en de KIA EV9. Ze delen de E-GMP-architectuur, ze richten zich allebei op zeven zitplaatsen en ze hebben allebei dezelfde uitdaging: gezinnen overtuigen die elektrisch rijden niet langer als uitzondering zien, maar als vanzelfsprekende keuze. Vanaf daar trekt elk model zijn eigen kant op.
Gedeeld E-GMP-platform, verschillende filosofieën
Hyundai en KIA laten al jaren zien dat dezelfde technische basis heel verschillende resultaten kan opleveren, afhankelijk van de doelgroep van elk merk. Dat zagen we al bij de Hyundai IONIQ 5 tegenover de KIA EV6, en in het segment met zeven zitplaatsen herhaalt het patroon zich, maar met nuances die hier veel zwaarder wegen.
De IONIQ 9 zet in op actieradius, rijcomfort en een iets gunstiger instapprijs. De EV9, in de GT Line AWD-uitvoering, kiest voor ruwe vermogen, vierwielaandrijving en een uitrusting die dicht tegen premium aanzit. Naar onze mening is geen van beide in het algemeen beter: het hangt af van hoe u de auto gaat gebruiken, en daar is het de moeite waard om rustig bij stil te staan.

Hyundai IONIQ 9, vanaf 69.294 €: de keuze voor actieradius en comfort
De versie 218 110kWh Star met zeven zitplaatsen beschikt over een accu van 110,3 kWh bruikbaar en een gehomologeerde actieradius van rond de 620 kilometer, een gegeven dat hem momenteel in Spanje tot de meest concurrerende elektrische SUV’s met grote actieradius in zijn categorie maakt. Het vermogen, 160 kW (218 CV), is niet bedoeld om indruk te maken bij het stoplicht. Het doel is eerder dat een lange reis met het gezin aan boord niet uitdraait op een opeenvolging van stops bij laadpunten.
| Model | Brandstof | Vermogen | Topsnelheid | Actieradius | Accu | Prijs vanaf |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hyundai IONIQ 9 218 110kWh Star 7 zitplaatsen | Elektrisch | 160 kW / 218 CV | 190 km/u | 620 km | 110,3 kWh | 69.294 € |

KIA EV9 GT Line AWD, 85.783 €: vermogen en vierwielaandrijving voor het bereik
De EV9 Electric 385 99,8kWh GT Line AWD is een ander verhaal. Met 283 kW (385 CV) verdeeld over twee motoren en vierwielaandrijving rijdt hij met een kracht die de IONIQ 9 niet probeert te evenaren. De actieradius geeft, en hier moeten we eerlijk zijn, iets toe: de gehomologeerde specificatie van deze GT Line AWD-configuratie komt uit op 505 kilometer WLTP, tegenover de 620 km van de IONIQ 9 Star. Voor een gezins-SUV is dat geen korte afstand, het blijft geschikt voor lange ritten, maar het maakt wel duidelijk wat de prijs is van zoveel vermogen, zoveel gewicht en 21-inch velgen op een accu van 99,8 kWh. Het is goed om dit in gedachten te houden voordat u de prijzen vergelijkt, zonder het te zien als een diskwalificerend nadeel.
| Model | Brandstof | Vermogen | Topsnelheid | Actieradius | Accu | Prijs vanaf |
|---|---|---|---|---|---|---|
| KIA EV9 Electric 385 GT Line AWD | Elektrisch | 283 kW / 385 CV | 200 km/u | 505 km | 99,8 kWh | 85.783 € |

Actieradius en accu: het punt dat deze twee SUV’s het meest uit elkaar haalt
Hier neigt het duel naar één kant, maar het breekt niet af. De IONIQ 9 haalt gehomologeerd ongeveer 115 km meer dan de EV9 GT Line AWD (620 tegenover 505 km), met een iets grotere bruikbare accu: 110,3 kWh tegenover 99,8 kWh. De verklaring ligt in de verdeling van prioriteiten per configuratie: de EV9 in deze specifieke variant geeft actieradius op ten gunste van vermogen, vierwielaandrijving en grote velgen, terwijl de IONIQ 9 Star in de fabriek is afgesteld om elke kWh uit één achterste motor te halen. Voor een gezin dat regelmatig lange ritten maakt, zoals de vakantiereis of het bezoek aan de grootouders op 300 kilometer, komen beide op de gehomologeerde cyclus ruim uit. Het verschil merkt u vooral aan het werkelijke verbruik bij 120 km/u, niet aan de specificatiebladen.
Prijs en uitrusting: wat krijgt u voor het verschil van 16.489 €?
De EV9 GT Line AWD met zeven zitplaatsen kost 16.489 € meer dan de IONIQ 9 Star. Daarvoor krijgt u 167 pk extra, vierwielaandrijving en een afwerkingsniveau dat duidelijk op het premiumsegment mikt. Het is een aanzienlijk verschil, en hier weegt persoonlijke afweging net zo zwaar als de technische gegevens: als u een auto zoekt die indruk maakt met dynamiek en uitstraling, rechtvaardigt de EV9 de prijs. Als uw prioriteit ligt bij meer gehomologeerde actieradius en minder betalen, dan komt de IONIQ 9 als winnaar uit de bus.
De prijzen van beide zijn adviesverkoopprijzen van de fabrikant in oktober 2026, zonder dealerkortingen of tijdelijke acties. Als uw aankoop in aanmerking komt voor overheidssubsidies, blijft het referentiekader in Spanje het Plan Auto+. Controleer de bedragen en voorwaarden op de officiële website voordat u een koop afrondt.
Ruimte en derde rij: het echte leven met zeven zitplaatsen
In het dagelijks gebruik met kinderen, kinderwagens en weekendbagage lossen beide SUV’s het vraagstuk van zeven zitplaatsen met overtuiging op, zoals we al uitgebreid behandelden in onze gids voor het kiezen van een gezins-SUV met zeven zitplaatsen. Het echte verschil zit in het gebruik: de EV9 voelt steviger aan en heeft meer grip dankzij zijn vierwielaandrijving, terwijl de IONIQ 9 de lange ritten beloont met iets meer gehomologeerde actieradius, en dat merk je uiteindelijk het meest met een voltallig gezin aan boord.

Samenvattende tabel en oordeel: welke Koreaanse elektrische SUV met 7 zitplaatsen biedt in 2026 de meeste waarde?
| Model | Vermogen | Actieradius | Prijs vanaf | Waardescore (1-10) |
|---|---|---|---|---|
| Hyundai IONIQ 9 | 218 CV | 620 km | 69.294 € | 8,5 |
| KIA EV9 GT Line AWD | 385 CV | 505 km | 85.783 € | 7,5 |
Met de cijfers op tafel komt de IONIQ 9 naar voren als de optie met de meeste waarde voor wie een gezins-SUV met zeven zitplaatsen zoekt met de grootste gehomologeerde actieradius en de laagste instapprijs. De EV9 GT Line AWD blijft zinvol voor wie prioriteit geeft aan vermogen en tractie, en in 2026 hoeft die keuze niet meer te betekenen dat de actieradius onbruikbaar is: 505 km WLTP is nog steeds ruim voldoende om als gezin te reizen, tegen ongeveer 16.500 € meer en 167 CV extra.
Veelgestelde vragen
Welk prijsverschil zit er tussen de Hyundai IONIQ 9 en de KIA EV9?
De IONIQ 9 Star begint bij 69.294 €, terwijl de EV9 GT Line AWD met zeven zitplaatsen 85.783 € kost, een verschil van 16.489 € in adviesverkoopprijs, zonder aanbiedingen of subsidies.
Welke heeft de grotere actieradius, de IONIQ 9 of de EV9?
De IONIQ 9 Star haalt gehomologeerd ongeveer 620 km actieradius, meer dan de 505 km WLTP van de GT Line AWD-variant van de EV9, die vermogen en vierwielaandrijving boven bereik zet. De achterwielaangedreven EV9-versie met de accu van 99,8 kWh komt uit op 563 km.
Is de KIA EV9 krachtiger dan de Hyundai IONIQ 9?
Ja, in deze vergelijking. De EV9 GT Line AWD levert 385 CV tegenover de 218 CV van de IONIQ 9 Star, dankzij zijn tweemotorige configuratie met vierwielaandrijving. De IONIQ 9 heeft ook AWD-versies van 313 en 435 CV.
Welke elektrische SUV met zeven zitplaatsen is het meest geschikt voor lange gezinsreizen?
Voor lange ritten is de Hyundai IONIQ 9 Star de meest verstandige keuze, dankzij de gehomologeerde actieradius en de prijs. De EV9 GT Line AWD, met 505 km WLTP, is ook geschikt om mee te reizen; het echte verschil zit in het verbruik op snelwegsnelheid en in de 16.489 € extra.
Deja un comentario


Nieuwe Lexus ES: luxe groeit en wordt elektrisch
Eerste kennismaking met de Dacia Sandero Hybrid 155: vermogen en efficiëntie vanaf 19.890 euro
Achter het stuur van de Leapmotor B03X, een betaalbare elektrische stadscrossover