7X Audi BMW e-tron EQB ES EX40 iX3 Lexus Mercedes Q4 Q4 e-tron RZ Volvo XC40 Zeekr Elektromos autók Rangsorok SUV
2026-os rangsor: a 6 leghatékonyabb prémium SUV CERO címkével a spanyol piacon
2026-ban egy prémium elektromos SUV megvásárlásánál már nem csupán a márkajelzés számít. A valós fogyasztás, amely szinte soha nem egyezik a prospektusban szereplő adattal, sok vásárló számára lett a döntő szempont. Ezért összevetettük a WLTP-adatokat, a homologizált hatótávolságot és a listaárat azoknál a prémium SUV-knál, amelyek CERO címkével ma már egy spanyol márkakereskedésben megrendelhetők, és nem csak egy vásárban vagy egy szomszédos piacon.
Mit jelent a CERO címke, és miért fontos egy prémium SUV-nál?
A DGT CERO címkéjét az akkumulátoros elektromos járművek, a legalább 40 km minimális elektromos hatótávolságú plug-in hibridek és a hidrogénes járművek kapják. Ebben a rangsorban a tiszta elektromos járművekre összpontosítunk, azokra, amelyek valóban nem bocsátanak ki semmit a kipufogócsőből, mert nincs is kipufogócsövük. Az alacsony kibocsátású zónákban, mint Madrid vagy Barcelona Alacsony Kibocsátású Zónája, ez a kék matrica dönti el, hogy korlátozás nélkül közlekedhetünk-e, vagy egy szennyezett napon otthon kell maradnunk. Egy prémium SUV esetében, ahol az ár már közelíti vagy meghaladja az 50 000 eurót, az a fajta túlfizetés az áramért, amely középszerű hatékonysággal jár, egyenesen értelmetlen.
Kiválasztási szempontok: hogyan mérjük a valós hatékonyságot
Elsődleges változóként a WLTP szerinti homologizált fogyasztást, kWh/100 km-ben vettük figyelembe, nem pusztán a hatótávolságot, amelyet óriási akkumulátorokkal és gyenge aerodinamikai megoldásokkal fel lehet fújni. Figyelembe vettük továbbá a belépő változat árát, a rendelkezésre álló teljesítményt, és ha van ilyen adat, az autópályán tartható átlagsebességet. A listán szereplő összes modell most is kapható Spanyolországban, működő márkakereskedői hálózattal és ésszerű szállítási határidőkkel.

1. Zeekr 7X — 52 990 €-tól
A Zeekr elektromos SUV-ja, amely néhány hónapja érkezett Spanyolországba, tiszta hatékonyság tekintetében vezeti ezt a rangsort. 800 voltos platformja finomabb hőkezelést tesz lehetővé, mint sok európai versenytársé, amit már észleltünk a márka más termékeinek tesztelésekor, a Zeekr X9 spanyolországi bemutatójának elemzésénél. Az én ízlésem szerint ez az év meglepetése: egy kínai prémium márka, amely a mindennapokban legfontosabb területen egyenrangúan versenyez a német autókkal.
| Teljesítmény (kW) | Teljesítmény (LE) | WLTP hatótávolság | Fogyasztás | Címke | Üzemanyag |
|---|---|---|---|---|---|
| 310 kW | 421 CV | 615 km | 15,6 kWh/100 km | CERO | Elektromos |

2. BMW iX3 — 69 900 €-tól
Az iX3 új generációja, amely már a Neue Klasse platformra épül, jelentősen szűkíti a fogyasztás és a teljesítmény közötti különbséget. Papíron ez a lista legkiegyensúlyozottabb prémium SUV-ja: nem a legolcsóbb, és nem a legnagyobb hatótávolságú, de az, amelyik a legjobban osztja el a lapjait.
| Teljesítmény (kW) | Teljesítmény (LE) | WLTP hatótávolság | Fogyasztás | Címke | Üzemanyag |
|---|---|---|---|---|---|
| 345 kW | 469 CV | 805 km | 16,0 kWh/100 km | CERO | Elektromos |

3. Audi Q4 e-tron — 49 970 €-tól
A Audi kompakt elektromos SUV-ja továbbra is a német prémium világba való belépés egyik referenciapontja, amelyet a Volvo EX40-nal való közvetlen összehasonlításban már részletesen elemeztünk. Nem ez a legerősebb, de mérsékelt fogyasztásával és a szegmensben még ésszerű belépő árával kárpótol.
| Teljesítmény (kW) | Teljesítmény (LE) | WLTP hatótávolság | Fogyasztás | Címke | Üzemanyag |
|---|---|---|---|---|---|
| 210 kW | 286 CV | 525 km | 16,5 kWh/100 km | CERO | Elektromos |

4. Volvo EX40 — 51 000 €-tól
A svéd, az XC40 Recharge örököse, visszafogott dizájnt és a szegmens referenciájának számító biztonságot kínál. Fogyasztás tekintetében egy fokkal a német versenytársak mögött marad, de a belépő ár bőségesen kompenzálja ezt.
| Teljesítmény (kW) | Teljesítmény (LE) | WLTP hatótávolság | Fogyasztás | Címke | Üzemanyag |
|---|---|---|---|---|---|
| 175 kW | 238 CV | 475 km | 17,1 kWh/100 km | CERO | Elektromos |

5. Lexus RZ 450e — 73 300 €-tól
A Lexus a megszokott szintű kidolgozottságot és csendes menetet kínálja, bár tiszta hatékonyság tekintetében lemarad a lista többi modellje mögött. Megkérdőjelezhető, hogy a Audi Q4 e-tron-hoz képesti felár megéri-e pusztán a sorozatban szereplő összkerékhajtás miatt.
| Teljesítmény (kW) | Teljesítmény (LE) | WLTP hatótávolság | Fogyasztás | Címke | Üzemanyag |
|---|---|---|---|---|---|
| 230 kW | 313 CV | 440 km | 17,9 kWh/100 km | CERO | Elektromos |

6. Mercedes-Benz EQB — 58 526 €-tól
A rangsort az EQB zárja, amelyet olyan családoknak terveztek, amelyeknek opcionálisan akár hét ülésre is szükségük van. Fogyasztása a csoport legmagasabbja, ami a kínált belső térfogatból adódóan logikus, de hatótávolság tekintetében sem csodaszer.
| Teljesítmény (kW) | Teljesítmény (LE) | WLTP hatótávolság | Fogyasztás | Címke | Üzemanyag |
|---|---|---|---|---|---|
| 140 kW | 190 CV | 536 km | 17,3 kWh/100 km | CERO | Elektromos |
Összefoglaló táblázat: összehasonlító rangsor
| Modell | Fogyasztás | WLTP hatótávolság | Ár innen | Hatékonysági pontszám (1-10) |
|---|---|---|---|---|
| Zeekr 7X | 15,6 kWh/100 km | 615 km | 52 990 € | 9,6 |
| BMW iX3 | 16,0 kWh/100 km | 805 km | 69 900 € | 9,3 |
| Audi Q4 e-tron | 16,5 kWh/100 km | 525 km | 49 970 € | 9,0 |
| Volvo EX40 | 17,1 kWh/100 km | 475 km | 51 000 € | 8,6 |
| Lexus RZ 450e | 17,9 kWh/100 km | 440 km | 73 300 € | 8,1 |
| Mercedes-Benz EQB | 17,3 kWh/100 km | 536 km | 58 526 € | 7,7 |
Melyik prémium SUV-t válasszuk 2026-ban?
Ha kizárólag a hatékonyság a szempont, az Zeekr 7X nyeri a számok alapján. Az BMW iX3 viszont olyat kínál, amit a többiek nem érnek el: közel 200 km-rel nagyobb hatótávolságot anélkül, hogy megugrana a fogyasztás. Városi használatra és néhány hétvégi kirándulásra szerintünk az Volvo EX40 továbbra is az árát és praktikusságát tekintve legésszerűbb választás.
Gyakori kérdések
Melyik prémium elektromos SUV fogyaszt a legkevesebbet Spanyolországban 2026-ban?
Az Zeekr 7X vezeti ezt az összehasonlítást 15,6 kWh/100 km WLTP fogyasztással, szorosan követve az BMW iX3-mal.
A CERO címke lehetővé teszi, hogy korlátozás nélkül közlekedjünk minden spanyol városban?
Igen, a CERO címkével rendelkező járművek mentesülnek az Alacsony Kibocsátású Zónák korlátozásai alól, beleértve a magas szennyezettségi epizódokat is.
Megéri-e többet fizetni egy prémium elektromos SUV-ért egy általános modellel szemben?
Ez a használattól függ. Ha a kidolgozottság, a hangszigetelés és a vezetéstámogató technológia fontos, akkor igen; ha csak a kilométerenkénti költség számít, egy általános elektromos autó lehet gazdaságosabb.
A cikkben szereplő autók műszaki adatlapjai
Deja un comentario


A(z) Kia 10 modellből, 50 változatból és 400 lehetséges kombinációból álló elektromos kínálatot kínál
A 2027-es európai Év Autója (COTY) hét döntőse kizárólag elektromos.
Peugeot E-208 GTi: un juguete con pilas que recupera el espíritu de los deportivos de los ochenta