Audi BMW e-tron EQB EX40 Genesis GV60 Hyundai IONIQ Ioniq 5 iX1 Macan Mercedes Model Y Porsche Q4 Q4 e-tron Q5 Tesla Volvo Elektromos autók Vásárlási útmutatók Rangsorok SUV
A 70 000 euró alatti 6 legjobb ár-érték arányú prémium elektromos SUV
Hat prémium elektromos SUV 70 000 euró alatt, ellenőrizhető adatok alapján elemezve: WLTP hatótávolság, töltési teljesítmény, felszereltség és végső ár. A végleges 2026-os rangsor a spanyol piacra.
A prémium elektromos szegmens szabályai megváltoztak. Három évvel ezelőtt szinte kötelező volt átlépni a 60 000 eurós határt ahhoz, hogy az ember egy felismerhető, három betűs márkajelzéssel ellátott, plug-in SUV-hoz jusson. Ma már nem. A dedikált platformok kombinációja, az olcsóbb akkumulátorok és egy olyan ázsiai verseny, amely a németeket is lépésre kényszerítette, csökkentette a belépési küszöböt. És éppen ez az a terep, amelyet itt feltérképezünk.
A spanyol piacot átszűrtük, és olyan 70 000 euró alatti prémium elektromos SUV-okat kerestünk, amelyekhez hitelesített adatok, valós készletelérhetőség és a hideg elemzésnek is kiálló ár-érték arány tartozik. Díszítés nélkül.
Mi határozza meg ma a 70 000 € alatti prémium elektromos SUV-ot?
2026-ban a prémium elektromos autó már nem csak a márkajelzéssel igazolható. Számít a szoftver, a 10–80%-os töltési görbe stabilitása, a fedélzeti minőségérzet és a szériafelszerelés úgy, hogy az ember ne essen bele a konfigurátor csapdájába. 70 000 euró alatt minimum 400 km valós WLTP hatótávolságot, 130 kW feletti gyorstöltést és teljes, extrák nélküli ADAS csomagot várunk.
A rangsor szempontjai: WLTP hatótávolság, gyorstöltés és felszereltség
Ehhez a 2026-os prémium elektromos SUV-összehasonlításhoz hat változót súlyoztunk: WLTP hatótávolság, maximális egyenáramú töltési teljesítmény, motorteljesítmény, szériafelszereltség, garancia (jármű és akkumulátor) és a végső ár a Plan Auto+ után. Az értékelés 1-től 10-ig terjed, és az egyensúlyt tükrözi, nem egyetlen szám csúcsát.
Hogyan befolyásolja a Plan Auto+ a végső árat?
A Plan Auto+ a jelenleg érvényes spanyol támogatási keret elektrifikált járművek vásárlásához. Az összegek gyakran változnak, és a beváltástól függenek – aláírás előtt érdemes a hivatalos weboldalon ellenőrizni. Az alábbi árak között a kiinduló listaárat (PVP) közöljük; a támogatás a számlát esetenként 4 500 és 7 000 euróval csökkentheti.

1. BMW iX1 xDrive30 — 55 900 €-tól
Véleményünk szerint az iX1 továbbra is a német prémium elektromos autózás legőszintébb belépője. Egyetlen számmal sem tündököl, az egésszel viszont igen: 66 kWh hasznos kapacitás, jó hangszigetelés, a szokásos kormányzási érzet és egy Android Auto integráció, amelyet másoknak is követniük kellene. Igaz, a töltési teljesítmény 130 kW-on marad – kompetens, de nem élvonalbeli.
| kW teljesítmény | LE teljesítmény | Végsebesség | WLTP hatótávolság | Fogyasztás | Címke | Üzemanyag |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 230 | 313 | 180 km/h | 466 km | 16,8 kWh/100km | Nulla | Elektromos |

2. Audi Q4 e-tron 45 — 58 400 €-tól
A Q4 e-tron nemrég jelentős akkumulátor- és szoftverfrissítést kapott, amelyet már részletesen elemeztünk néhány héttel ezelőtt. A hátsókerék-hajtású 45-ös változat szerintem a kínálat édes pontja: 286 LE, 562 km WLTP és 165 kW-os töltés. A belső tér tapintásban nem vetekszik egy égésű Q5-ével, de az új MMI rendszer és a gázpedál reakciója egyértelmű előrelépés.
| kW teljesítmény | LE teljesítmény | Végsebesség | WLTP hatótávolság | Fogyasztás | Címke | Üzemanyag |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 210 | 286 | 180 km/h | 562 km | 15,9 kWh/100km | Nulla | Elektromos |

3. Mercedes-Benz EQB 300 4MATIC — 62 100 €-tól
Az EQB a csoport ritkaságszáma: valódi hét ülés egy 70 000 euró alatti prémium elektromos SUV-ban. A harmadik sor rövid utakra való, legyünk őszinték, de megvan. Az ellenpont, hogy aerodinamikája kevésbé kifinomult versenytársaiénál, ezért a nettó 66,5 kWh csak 423 km WLTP-re elég, és nem többre. Megéri, ha a modularitásra van szükséged; nem éri meg, ha sokat utazol autópályán 130 km/h-val.
| kW teljesítmény | LE teljesítmény | Végsebesség | WLTP hatótávolság | Fogyasztás | Címke | Üzemanyag |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 168 | 228 | 160 km/h | 423 km | 18,8 kWh/100km | Nulla | Elektromos |

4. Volvo EX40 Twin Motor — 59 750 €-tól
Az EX40 jól öregedett. Platformja nem a Geely-csoport legújabb generációja, és ez a nagy sebességű fogyasztáson érződik, de az egész továbbra is összeáll: összkerékhajtás, 408 LE, skandináv gördülési komfort, és egy ergonómia, amely – sok versenytársától eltérően – nem esett bele abba az őrületbe, hogy mindent a képernyőbe zsúfoljon. Ahogy már a legutóbbi elemzésünkben láttuk, továbbra is ésszerű referencia.
| kW teljesítmény | LE teljesítmény | Végsebesség | WLTP hatótávolság | Fogyasztás | Címke | Üzemanyag |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 300 | 408 | 180 km/h | 515 km | 17,5 kWh/100km | Nulla | Elektromos |

5. Tesla Model Y Long Range AWD — 52 990 €-tól
Igen, a Tesla is szerepel egy prémium rangsorban. Vitatható, hogy a Model Y belső tere eléri-e a Q4 e-tron szintjét – anyagokban nem –, de a szoftver, a Supercharger-hálózat és a töltési görbe együttese továbbra is az a mérce, amelyet a többiek utolérni próbálnak. 622 km WLTP§h207;, 250 kW csúcstöltés és a csoport legjobb teljes üzemeltetési költsége. A 2026-os árcsökkentés áron is a klubba emeli.
| kW teljesítmény | LE teljesítmény | Végsebesség | WLTP hatótávolság | Fogyasztás | Címke | Üzemanyag |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 378 | 514 | 201 km/h | 622 km | 15,2 kWh/100km | Nulla | Elektromos |

6. Genesis GV60 Premium — 65 900 €-tól
A koreai outsider megérdemli a helyét. Az E-GMP platformot osztja az Kia EV6-tal és az Hyundai Ioniq 5-tel, ami 800 V-os architektúrát és 233 kW-os töltést jelent – a gyakorlatban ez megfelelő töltővel nagyjából 18 perc a 10-től 80%-ig. A belső tér, a Nappa bőr és az üvegelemek egy fokkal az EQB fölött járnak. A spanyolországi márkakereskedői hálózat ugyanakkor még korlátozott.
| kW teljesítmény | LE teljesítmény | Végsebesség | WLTP hatótávolság | Fogyasztás | Címke | Üzemanyag |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 234 | 318 | 185 km/h | 517 km | 16,5 kWh/100km | Nulla | Elektromos |
Összehasonlító táblázat: 2026-os ár-érték rangsor
| Helyezés | Modell | WLTP hatótávolság | Max. DC töltés | Teljesítmény LE | Ár kezdettől | Pontszám /10 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tesla Model Y LR AWD | 622 km | 250 kW | 514 | 52 990 € | 9,2 | |
| Audi Q4 e-tron 45 | 562 km | 165 kW | 286 | 58 400 € | 8,8 | |
| Genesis GV60 Premium | 517 km | 233 kW | 318 | 65 900 € | 8,5 | |
| Volvo EX40 Twin | 515 km | 200 kW | 408 | 59 750 € | 8,2 | |
| BMW iX1 xDrive30 | 466 km | 130 kW | 313 | 55 900 € | 8,0 | |
| Mercedes EQB 300 | 423 km | 112 kW | 228 | 62 100 € | 7,4 |
Ítélet: melyik prémium elektromos SUV-ot válaszd a használati profilod szerint
Akinek sok autópályás kilométere van, annak a Model Y a befutó a töltési görbéje és a saját hálózata miatt. Akinek a kidolgozottság és a vezetési élmény a fontos, annak a Q4 e-tron 45 a csoport legkiegyensúlyozottabb választása. A GV60 a racionális döntés annak, aki 800 V-os architektúrát szeretne anélkül, hogy a Porsche Macan Electric árába kerülne. Az EQB pedig – fenntartásokkal – azoknak a családoknak ajánlott, akiknek alkalmanként hét ülésre van szükségük.
Gyakran ismételt kérdések
Melyik prémium elektromos SUV kínálja a legjobb valós hatótávolságot 70 000 € alatt?
A Tesla Model Y Long Range 622 km WLTP-vel, vegyes használatnál 16–18 kWh/100km valós fogyasztással. A Audi Q4 e-tron 45 562 km-es homologizált értékkel közvetlenül mögötte van.
Megérik a Plan Auto+ támogatás ebben a szegmensben?
Igen, különösen akkor, ha egy járművet beváltásra adsz le. A támogatás 4 500 és 7 000 euró közötti összeggel csökkentheti a PVP-t. A pontos összegeket vásárlás előtt érdemes a hivatalos weboldalon ellenőrizni.
Melyik modell a leghatékonyabb gyorstöltés?
A Genesis GV60 800 V-os architektúrájának köszönhetően megfelelő töltővel nagyjából 18 perc alatt tölthető 10-ről 80%-ra. A Model Y a Supercharger V3 és V4 hálózatot használja, amely Spanyolországban elterjedtebb.
Megéri-e egy prémium elektromos autó egy nagyobb hatótávolságú, általános modellel szemben?
Ez a használattól függ. Hosszú utakon és az érzékelt minőség miatt igen; városi közlekedésnél és a puszta költségek alapján egy nagy akkumulátorú általános modell jobb mérleget adhat. A kulcs az öt éves teljes költség, nem a PVP.
A cikkben szereplő autók műszaki adatlapjai
Deja un comentario


A(z) Kia 10 modellből, 50 változatból és 400 lehetséges kombinációból álló elektromos kínálatot kínál
A 2027-es európai Év Autója (COTY) hét döntőse kizárólag elektromos.
Peugeot E-208 GTi: un juguete con pilas que recupera el espíritu de los deportivos de los ochenta