Ranglijst 2026: de 6 premium plug-inhybride SUV's met de beste verhouding tussen vermogen en verbruik op de Spaanse markt

Iván Navarro     11 October 2026     5 min.
Ranglijst 2026: de 6 premium plug-inhybride SUV's met de beste verhouding tussen vermogen en verbruik op de Spaanse markt

Elke week krijgen we op de redactie dezelfde vraag: welke plug-inhybride SUV levert de meeste vermogen per liter die hij verbruikt? Dat is geen eenvoudige vraag. Het premiumsegment heeft de showrooms gevuld met combinaties van elektromotor en verbrandingsmotor die op papier het onmogelijke beloven: bijna 500 pk en verbruikswaarden van een kleine auto. In de praktijk zijn de verschillen tussen de modellen groter dan het lijkt. Deze ranglijst zet de zes premium PHEV-SUV’s die in Spanje te koop zijn op een rij en weegt beide uitersten het best af, met gegevens over vermogen, WLTP-verbruik, elektrische actieradius en milieuklasse.

Methodologie: hoe we de verhouding tussen vermogen en verbruik hebben berekend

Het criterium is eenvoudig, al is het veeleisend: we delen het gecombineerde vermogen in pk door het WLTP-verbruik in l/100 km. Hoe hoger het resultaat, hoe beter de auto elke druppel benzine omzet in prestaties. Het is niet het enige relevante gegeven — de werkelijke elektrische actieradius en de prijs wegen zwaar mee bij de aankoopbeslissing — maar het geeft het beste beeld van de mechanische efficiëntie van elk voorstel. Alle modellen in deze vergelijking van premium PHEV-SUV’s 2026 dragen het CERO-milieulabel van de DGT en zijn op de publicatiedatum goedgekeurd en in Spanje verkrijgbaar.

Volvo Xc60 1

1. Volvo XC60 T8 Recharge — vanaf 66.900 €

De Zweed staat bovenaan deze ranglijst van premium PHEV-SUV’s in Spanje, vrijwel zonder discussie. Zijn combinatie van 455 pk en een WLTP-verbruik van slechts 1,1 l/100 km levert de beste verhouding tussen vermogen en verbruik in het hele segment op. Naar ons oordeel verwerkt hij dat vermogen ook het best in het dagelijks gebruik: de reactie van de elektromotor maskeert de schokjes van de drie-cilinder turbo zodra die in actie komt.

Vermogen (pk) Vermogen (kW) Elektrische actieradius WLTP-verbruik Milieuklasse Brandstof
455 335 81 km 1,1 l/100 km CERO PHEV

Range Rover Sport Sv 6

2. Range Rover Sport P460e — vanaf 110.400 €

De Brit speelt in een andere prijsklasse, maar de cijfers rechtvaardigen zijn aanwezigheid hier. 460 pk gecombineerd en een homologatieverbruik van 2,8 l/100 km maken hem de op één na beste van de lijst. Het is twijfelachtig of de prijssprong ten opzichte van de rest alleen om de efficiëntie te rechtvaardigen is, maar wie luxe wil zonder af te zien van laag verbruik, heeft weinig betere alternatieven.

Vermogen (pk) Vermogen (kW) Elektrische actieradius WLTP-verbruik Milieuklasse Brandstof
460 338 113 km 2,8 l/100 km CERO PHEV

Mercedes Amg Glc 53 Motor 6 Cilindros (2)

3. Mercedes-Benz GLC 300e — vanaf 67.400 €

Mercedes heeft zijn huiswerk gemaakt met de nieuwste generatie van de plug-in GLC. Zijn 313 pk worden met een verbruik van 0,7 l/100 km ingezet, vrijwel gelijk aan de Volvo, en de elektrische actieradius van 127 km is zelfs de beste van de hele ranglijst. Voor stads- en randstedelijke ritten is hij waarschijnlijk de praktischste van de zes.

Vermogen (pk) Vermogen (kW) Elektrische actieradius WLTP-verbruik Milieuklasse Brandstof
313 230 127 km 0,7 l/100 km CERO PHEV

4. Audi Q5 55 TFSI e quattro — vanaf 68.300 €

De auto uit Ingolstadt levert 367 pk met een WLTP-verbruik van 1,6 l/100 km. Hij is niet de meest briljante van de groep, maar wel een van de meest evenwichtige als je het interieur en de quattro-aandrijving meeweegt. Naar onze smaak verliest hij echter wat elektrische actieradius — 62 km — ten opzichte van zijn directe concurrenten.

Vermogen (pk) Vermogen (kW) Elektrische actieradius WLTP-verbruik Milieuklasse Brandstof
367 270 62 km 1,6 l/100 km CERO PHEV

Bmw X3 20 Xdrive

5. BMW X3 xDrive30e — vanaf 66.750 €

De Beier is de voordeligste van de zes en blijft toch niet achter: 299 pk en 1,0 l/100 km WLTP-verbruik, met 87 km gehomologeerde elektrische actieradius. We hebben zijn rijgedrag al uitvoerig vergeleken met de Volvo XC60 T8, en de conclusies van toen gelden nog steeds: de BMW wint op dynamiek, de Volvo op verbruik.

Vermogen (pk) Vermogen (kW) Elektrische actieradius WLTP-verbruik Milieuklasse Brandstof
299 220 87 km 1,0 l/100 km CERO PHEV

Porsche Cayenne

6. Porsche Cayenne E-Hybrid — vanaf 120.300 €

Hij sluit de lijst af, maar niet omdat hij geen verdiensten heeft. Zijn 470 pk zijn de op één na hoogste van de ranglijst, en het WLTP-verbruik van 4,1 l/100 km — het slechtste van de zes — heeft een verklaring: het is verreweg de zwaarste auto van de groep en de meest sportief ingestelde. Als zuinige keuze overtuigt hij ons niet helemaal, maar als luxe plug-in SUV met sportief karakter heeft hij hier geen rivaal.

Vermogen (pk) Vermogen (kW) Elektrische actieradius WLTP-verbruik Milieuklasse Brandstof
470 346 83 km 4,1 l/100 km CERO PHEV

Samenvattende tabel: vergelijking van de beste premium PHEV-SUV’s 2026

Model Vermogen (pk) WLTP-verbruik Elektrische actieradius Prijs vanaf Score
Volvo XC60 T8 Recharge 455 1,1 l/100 km 81 km 66.900 € 9,4
Range Rover Sport P460e 460 2,8 l/100 km 113 km 110.400 € 8,9
Mercedes-Benz GLC 300e 313 0,7 l/100 km 127 km 67.400 € 8,6
Audi Q5 55 TFSI e 367 1,6 l/100 km 62 km 68.300 € 8,2
BMW X3 xDrive30e 299 1,0 l/100 km 87 km 66.750 € 8,0
Porsche Cayenne E-Hybrid 470 4,1 l/100 km 83 km 120.300 € 7,3

Als het aankoopcriterium vóór alles de elektrische actieradius is, is het ook de moeite waard om onze gids over het kiezen van een premium plug-inhybride SUV voor lange reizen te bekijken, waar het accent meer ligt op de gecombineerde actieradius dan op pure efficiëntie.

Veelgestelde vragen over premium plug-inhybride SUV’s 2026

Welke premium plug-inhybride SUV heeft in Spanje de beste verhouding tussen vermogen en verbruik?
De Volvo XC60 T8 Recharge, met 455 pk en een WLTP-verbruik van 1,1 l/100 km, biedt momenteel de beste verhouding tussen vermogen en verbruik onder de premium PHEV’s die in Spanje te koop zijn.

Welke premium PHEV-SUV heeft de grootste elektrische actieradius?
De Mercedes-Benz GLC 300e, met 127 gehomologeerde kilometers, legt de meeste kilometers af zonder de verbrandingsmotor te gebruiken, voor de Range Rover Sport P460e.

Loont het om meer te betalen voor een premium PHEV-SUV dan voor een generalistisch model?
Dat hangt af van het gebruik. Bij korte ritten en dagelijks opladen komt de werkelijke efficiëntie van beide segmenten dicht bij elkaar; de prijssprong wordt meer gerechtvaardigd door de waargenomen kwaliteit, het vermogen en de uitrusting dan door brandstofbesparing.

Zijn er overheidssubsidies voor de aankoop van een premium plug-inhybride SUV in 2026?
Ja, via het Plan Auto+, dat steun biedt voor geëlektrificeerde voertuigen, waaronder PHEV’s. De exacte bedragen en voorwaarden kunt u het best raadplegen op de officiële website van het plan, omdat die per autonome regio en inkomen verschillen.


Deja un comentario